Telefonumda virüs var mı?

keskevss

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba. Ara sıra +18 sitelere (p. Hub gibi) giriyorum ve elim reklamlara çarpıyor ve değişik sitelere atıyor. Bir keresindede yanlışlıkla elim çarptığı için Twitter da bir linke atmıştı beni. Jshsowıajslwj.com gibi bir ismi vardı. O olaylardan sonra telefonumda virüs olduğunu düşünmeye başladım. Anti virüsler bulamasada ben varmış gibi hissediyorum. Mesela şöyle bir olay yaşandı; PC'den oyun oynarken 200-300 sabit pingim vardı. Acaba telefondan bir şey mi indiriyor diye baktım fakat bir şey indirmiyordu. Ne olur ne olmaz diye interneti kapattım ve pingim 8-9'lara düştü. Eğer telefonda virüs varsa, sıfırlarsam geçer mi? Şimdiden teşekkürler.

Sıfırlasan kolayca geçer hocam ben şuan teli virüsle kullanıyorum kendi kendine uygulamaları vs. açıyor sadece büyük sorun yaratıyorsa bi ssd falan al fotoğrafları at içine sıfırla
Virüs yok ki? Ne gereği var, linke tıklama ile indirme olmaz ise vb virüs bulaşmaz. AV'ler uyarı vermemiş bile, gerek yok.

@keskevss Virüs olmazda bu reklamlara dokununca Chrome'a falan tarayıcıya verdiğin izinler varsa arka planda yoğun internet kullanımı, indirme işlemi falan kafasına göre takılıyor. Hangi tarayıcıyı kullanıyorsan kaldırıp verilerini silip tekrar yükle geçmez ise telefona hard reset at. Aynısı başıma geldi çünkü. Böyle senin gibi takılırken bir gün çıkan reklamlara dokundum. Telefon başka bir aleme geçti ondan sonra. Bilgisayardan çözümü aramaya çalıştım internet saçma sapan yavaşlamış. Geri telefonu kurcaladım belki bir şeyler yaparım diye sürekli bir siteye yönlendirip duruyor Chrome. Firefox indirdim oda kontrolden çıktı, oda aynı yerlere yönlendiriyordu. Telefoncuya götürdüm, tarayıcıyı temizlemen lazım. Kaldırıp indirmen çözüm olmaz, içerde kalıntı dosya bırakırsa eğer tekrar yükleyince yine aynısı olur dedi. Bir hard reset attım, tertemiz oldu.

@keskevss Virüs olmazda bu reklamlara dokununca Chrome'a falan tarayıcıya verdiğin izinler varsa arka planda yoğun internet kullanımı, indirme işlemi falan kafasına göre takılıyor. Hangi tarayıcıyı kullanıyorsan kaldırıp verilerini silip tekrar yükle geçmez ise telefona hard reset at. Aynısı başıma geldi çünkü. Böyle senin gibi takılırken bir gün çıkan reklamlara dokundum. Telefon başka bir aleme geçti ondan sonra. Bilgisayardan çözümü aramaya çalıştım internet saçma sapan yavaşlamış. Geri telefonu kurcaladım belki bir şeyler yaparım diye sürekli bir siteye yönlendirip duruyor Chrome. Firefox indirdim oda kontrolden çıktı, oda aynı yerlere yönlendiriyordu. Telefoncuya götürdüm, tarayıcıyı temizlemen lazım. Kaldırıp indirmen çözüm olmaz, içerde kalıntı dosya bırakırsa eğer tekrar yükleyince yine aynısı olur dedi. Bir hard reset attım, tertemiz oldu.
Hard reset değilde ayarlardan reset atsam olmazmı? Hard reset nerden yapılıyor?

Hard reset değil de ayarlardan reset atsam olmaz mı? Hard reset nereden yapılıyor?

Oda olur telefondaki bütün her şey silinsin yeter. Çünkü hangi konumda nasıl bir dosya kalıntısı var bilemeyiz. Yani bütün her şey silinsin derken fotoğraf, video gibi kişisel dosyalarını al tabii ki. Buradaki amaç probleme sebep olan dosyanın bulunması zor olduğu için onun silinmesini sağlamak.

@Everythink Hocam sitede gezinirken, özelliklede arkadaşın gezdiği malum içerikli güvenilir olmayan kaynaklarda gezinirken, aniden çıkan bir POP-UP'tan yanlışlıkla dosya indirmiş ise veya dosya erişim izni verdiyse, bu sorunları yaşamasına sebep olan bir kaynak dosyasını yüksek ihtimal telefonuna yerleşmiştir. Bu da teknik olarak virüs statüsüne girer. Büyük ihtimal arkadaşta açılan bir POP-UP'ı kapatmaya veya geçmeye çalışırken ne var ne yok bütün izinleri verdi, ondan sonra telefona giren çıkan veri transferinin haddi hesabı yok zaten. Telefonu kapatınca bilgisayardaki ping düzeldi dediğini göre, telefon sürekli kesintisiz bir bağlantı içerisinde.

@Everythink hocam sitede gezinirken, özelliklede arkadaşın gezdiği malum içerikli güvenilir olmayan kaynaklarda gezinirken, aniden çıkan bir pop-up'tan yanlışlıkla dosya indirmiş ise veya dosya erişim izni verdiyse, bu sorunları yaşamasına sebep olan bir kaynak dosyasını yüksek ihtimal telefonuna yerleşmiştir. Bu da teknik olarak virüs statüsüne girer. Büyük ihtimal arkadaşta açılan bir pop-up'ı kapatmaya veya geçmeye çalışırken ne var ne yok bütün izinleri verdi, ondan sonra telefona giren çıkan veri transferinin haddi hesabı yok zaten. Telefonu kapatınca bilgisayardaki ping düzeldi dediğini göre, telefon sürekli kesintisiz bir bağlantı içerisinde.

Tarayıcılardan içerik indirme kapalı. Ayrıca girerken bir tek 18 yaşından büyüğüm uyarısına basıyorum. Video açılırken çıkan reklamın üstüne bastım yanlışlıkla birkaç kere.
Hiçbir linke tiklamanla virüs girmez öyle bir virüs yok Ha tıklarsan indirme başlar telefona bir şey iner işte o zaman korkman lazım.

Ayrıca, sitelere girmeden önce Opera GX yüklüyorum. Siteden çıktıktan sonra ise siliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı