Telefonun dinlendiği veya izlendiği nasıl anlaşılır?

Son zamanlarda sürekli hesaplarıma erişimimi kaybetmeye başladım, sürekli hesaplarım çalınıyor, ve adamlar saniyesinde hesabı çalıyor uğraşmıyorlar bile ve ben şüphelenmeye başladım. Sizce telefonum dinleniyor, izleniyor mu? Ve telefonumun dinlenip, izlendiğini nasıl anlayabilirim? Biri açıklasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsen daha önce "Eski olmayan telefon modellerinde" çok kuvvetli bir virüsün telefonunuzu ele geçirip, kameranıza erişim sağlayıp sizi görebildiğini veyahut duyabileceğini pek sanmıyorum.
Telefon işletimlerinin çoğu kapalı.
Herhangi bir bilgisayar üzerinden, telefondaki hesaplarınızı kullanıyorsanız ve bilgisayarınızda bir virüs varsa böyle bir durumla karşılaşabilirsin.
Kontrol etmende fayda var.
Ayrıca, hesaplarına iki adımlı doğrulama ve kuvvetli bir şifre koy.

Şifreleriniz çalınmış oluyor genelde, çift faktörlü koruma da açıksa. Açık değilse, bu durum sadece telefondan değil üye olduğunuz sitelerden de kaynaklanmakta.

Son zamanlarda sürekli hesaplarıma erişimimi kaybetmeye başladım, sürekli hesaplarım çalınıyor, ve adamlar saniyesinde hesabı çalıyor uğraşmıyorlar bile ve ben şüphelenmeye başladım. Sizce telefonum dinleniyor, izleniyor mu? Ve telefonumun dinlenip, izlendiğini nasıl anlayabilirim? Biri açıklasın.

Telefona format atın ya da antivirüs indirin.

Yeni telefonlar güvenli böyle bir virüs için ekstra çabalaman gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı