Çözüldü Telefonun başkası tarafından izlendiğini nasıl anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

emreemiryg

Decapat
Telefonumun kamerasından izlenildiğimizi nasıl anlarız? Geçen bir linke tıkladım ve bir şey inmedi, hatta telefonu kapatıp ses tuşu olan yerden yapılan "factory reset" denen sıfırlama işlemini yaptım. Sonra yedeklemeleri kontrol ettim ve hep o tarihten önce idi. Bir virüs olduğunu sanmıyorum ama izlenmekten korkuyorum, yardımcı olabilir misiniz? En azından içimi rahatlatmam için.

Telefonumun kamerasından izlenildiğimizi nasıl anlarız? Geçen bir linke tıkladım ve bir şey inmedi, hatta telefonu kapatıp ses tuşu olan yerden yapılan "factory reset" denen sıfırlama işlemini yaptım. Sonra yedeklemeleri kontrol ettim ve hep o tarihten önce idi. Bir virüs olduğunu sanmıyorum ama izlenmekten korkuyorum, yardımcı olabilir misiniz? En azından içimi rahatlatmam için.

Telefonun saçma sapan hareketler yaparsa yani kendi kendine yazı yazması kendiliğinden bir yerlere basması veya telefon kameranın açık olduğun a dair bir ışık varsa izleniyor olabilirsin dostum.

Trojan veya Rat virüsü içine yerleşir eğer format attıysanız zaten tutunamazlar onlar içiniz ferah olsun.

Hocam Android'de dosyaya bulaşma gibi bir durum yok, rahat olun. Trojan çalışması için kurulması gerekiyor.
Hani telefon onu da yedeklemiştir diye çok korkuyorum ama?
Telefon rootlu değilse, kalmamıştır muhtemelen. İçin rahat etmiyorsa ESET Mobile Security, ya da Bitdefender Mobile indirip sistemi tam taramaya sokabilirsin.
Kaspersky ile reset atmadan önce tarama yaptım ama bir sonuç çıkmamıştı.

Geri
Yukarı