Telefonun hafızası doldukça telefon yavaşlar mı?

Erkan Ertekin

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
4 GB RAM
Pentium(R) Dual-Core CPU E6500 @ 2.93GHz 2.94 GHz
Windows 10 Pro 64 Bit
ATI Radeon HD 6350
SSD 256GB ATA Device
Arkadaşlar telefonum 32 GB. 26,6 GB dolu. Telefonumu eskisi kadar hızlı bulmuyorum. Sizce bununla bir bağı var mıdır? Sizce yavaşlama bundan kaynaklı olabilir mi?

Arkadaşlar telefonum 32 GB. 26,6 GB dolu. Telefonumu eskisi kadar hızlı bulmuyorum. Sizce bununla bir bağı var mıdır? Sizce yavaşlama bundan kaynaklı olabilir mi?

Var evet Max böyle 10 GB boş bırakman gerekli kasmaması için bence 32 GB tavsiye etmem bir de telefonun modeli ve markası ne?

Depo dolmasından ziyade sürekli arkada çalışan uygulamalar fazlalaştıysa hafızan bunları sürekli arka planda okuma yaptığından performans düşüklüğü yaşarsın.
Kullanmadığın programları sil. Ve en önemlisi programlara verdiğin izinleri kontrol et.
Mesela benim Google bile konumumu arka planda kullanmıyor. Yalnızca uygulamayı kullanırken olarak seçiyorum.

Androidlerde zamanla performans azalır benim önerim 2 Gb boş bırakın bendede 32g hafızalı telefon var 2 3 Gb boş alan var yetiyor kasmada idare ediyor

Androidlerde zamanla performans azalır benim önerim 2 Gb boş bırakın bendede 32g hafızalı telefon var 2 3 Gb boş alan var yetiyor kasmada idare ediyor
Android’e üflesen performansı azalıyor zaten. Arkadaş iPhone kategorisine açtığı için konuyu iPhone’u var diye düşünüyorum. 32 GB hafıza dediği için de iPhone 7-8 modellerinden biri olduğunu varsayıyorum.

Doğru ama tek sebebi bu değil, güncelleme getiriyorlar ki telefon yavaşlasın sizde yeni model alın.

Türkiye'de pek işe yaramıyordur sanırsam.

Müzik, video, fotoğraf vs. yavaşlatmaz. Ama uygulamalardan kaynaklı doluluk varsa arka planda hem şarj yer hem de yavaşlamaya neden olur.

Geri
Yukarı