Telefonun hafızası doldukça telefon yavaşlar mı?

Doğru ama tek sebebi bu değil, güncelleme getiriyorlar ki telefon yavaşlasın sizde yeni model alın.

Türkiye'de pek işe yaramıyordur sanırsam.
Büyük oyunu gördüğün için teşekkürler. Ülkenin yarısı 7 kullanıyor hala yavaşlatmadan bahsediyorsunuz. Gerçekten yapacak olsalar bunu sizin anlayacağınız şekilde yapmazlardı :D

Arkadaşlar telefonum 7 Plus sadece güvenlik güncellemesi alıyor hemen güncelliyorum ama onunla alakası olduğunu sanmıyorum sonuçta sürüm değil güvenlik güncelleştirmesi.

Büyük oyunu gördüğün için teşekkürler. Ülkenin yarısı 7 kullanıyor hala yavaşlatmadan bahsediyorsunuz. Gerçekten yapacak olsalar bunu sizin anlayacağınız şekilde yapmazlardı :D

??

??
Biliyorum hocam neyin ne olduğunu. Bu pil meselesi yüzünden birisi işlemci mhz'sinin kasıtlı olarak düşürüldüğünü kanıtladı diye bu olay oldu zaten. Apple da dedi ki biz telefonlar aniden kapanmasın vs diye bunu yapıyoruz dedi. Sonra da telefonlara pil sağlığı güncellemesi geldi, birçok telefonun pili ücretsiz değiştirildi. Bu haberi atmazsanız da ben size yazardım buraya tekrardan. Mesela herhangi biriniz bana telefonunun ne ile nasıl yavaşlatıldığını açıklayabilirse kabul ederim, hatta buradan dava açarız çok da iyi olur.

Biliyorum hocam neyin ne olduğunu. Bu pil meselesi yüzünden birisi işlemci mhz'sinin kasıtlı olarak düşürüldüğünü kanıtladı diye bu olay oldu zaten. Apple da dedi ki biz telefonlar aniden kapanmasın vs diye bunu yapıyoruz dedi. Sonra da telefonlara pil sağlığı güncellemesi geldi, birçok telefonun pili ücretsiz değiştirildi. Bu haberi atmazsanız da ben size yazardım buraya tekrardan. Mesela herhangi biriniz bana telefonunun ne ile nasıl yavaşlatıldığını açıklayabilirse kabul ederim, hatta buradan dava açarız çok da iyi olur.
O hikaye iOS 10.2.1 ile başlayıp tam anlamıyla iOS12 ile kapandı. Bizim dediğimiz olay şu bence arkadaşlar da bunu demek istiyor : Örneğin X,Y,Z uygulamarını sırasıyla açtın her birinde 5-10dk takıldın sonra arka planda kalmasını sağlayarak diğer uygulamaya geçtin sonra tekrar ilk açtığına veya 2. Açtığına girdiğinde uygulama baştan açılıyor. Yani telefon yavaşladığı için artık hafızada tutamıyor. Bu dediğim bahsettiğimiz herhangi bir iPhone’un orijinal iOS sürümünden çıktıktan 2 yıl sonraki iOS sürümlerinden sonra başına geliyor. Ayrıca bunun pille alakası yok bugün bir iPhone 7’yi alın orijinal pil takın sıfırlayın temiz kurulum yapın iOS15’te yine kötü çalışacak bu üstte dediklerimi yaşayacak kendi ilk çıktığında yüklü gelen iOS10’daki performansını veremeyecek.
Ayrıca Apple cihazı pazarlarken “Mobil telefonlardaki en güçlü en hızlı işlemciyi yaptık” diye her sene iPhone’ları pazarlıyor. En iyi işlemcinin ömrü 2 yıl mı yani😄

Geri
Yukarı