Telegram üzerinden atılan bir resim ile hacklenebilir miyiz?

Ariete

Hectopat
Arkadaşlar selam, Telegram üzerinden soru çözüm gruplarını kullanıyorum bazen yapabildiğim soruları da çözüyorum. Özelden soru atıyorlar bazen, geçen gün galeriyi temizlerken kafama takıldı merak ettim, bu tip konuları da çevremde danışabileceğim pek insan yok. Sormak istediğim soru şu:

Fotoğrafları galeriye kaydettiğim için temizlerken bir fotoğrafta efekt varmış gibi hissettim, fotoğrafa tıkladım ve fotoğraf açıldı, daha sonrasında fotoğrafın normal ekran parlaklığından biraz daha parlak olduğunu fark ettim, fotoğraftan çıkıp tekrardan galeriye dönünce ekranın 5-10 saniye kadar normal parlaklığın çok üstüne çıktığını ve sonrasında tekrardan normal parlaklığa düştüğünü gözlemledim, her girip çıkmamda aynı durum olunca açıkçası sorunu tespit edemedim.

Demem o ki birinin bize attığı fotoğraf/video üzerinden hacklenme şansımız var mı?

Ayrıca IPhone'da "Tüm Ayarları Sıfırla" seçeneği "Tüm Ayarları Ve Uygulamaları Sıfırla" seçeneği kadar kapsamlı bir temizleme işlemi yapıyor mu merak ediyorum.

Hocam bir fotoğrafla hacklenmek mümkündür. Telegram üzerinden gelen fotoğraf, link, dosyalar üzerinden yapabilirler. Dikkatli olmakta fayda var.
Merhaba, iPhone kullanıyorum ne yapmamı tavsiye edersiniz? Cihaz iPhone 6
Parlaklık olayı HDR ile alakalı olabilir. Ama sorunuza gelecek olursak bu mümkün fakat Telegram bunun için bir önlem almıştır.
HDR ile alakalı olup olmadığının tespitini atılan soru videosundan bir kesiti ekran görüntüsü alarak anlama şansım var mı, ve velev ki şu anda telefonuma sızıntı oldu cihazım iPhone 6 nasıl bir yol izlememi önerirsiniz. Herhangi bir link falan tıklaması olmadı yalnızca gelen fotoğrafları galerime kaydettim.
Yazılım ile olan her şey hacklenebilir. Tabii ki hacklenebilirsiniz ama fotoğraf ile cidden zor.

Merhaba, velev ki böyle bir şey oldu bunun tespiti veyahut çözümü olabilir mi, ne tavsiye edersiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı