Evrim gerçek mi?

• Konuyu başlatan 359149
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 157
  • Görüntüleme 14B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hakaret eden varsa uzaklaştırılsın. Bu resmen şuna benziyor ormana hırsız girdi komple ormanı yakalım. Ayrıca İnsanlar evrime inanmak zorunda değil. Senin doğruların ona göre yanlış olabilir. Dayatmalara karşıyım...
Şu anda bu başlık altında tartışanların çoğu daha üniversiteye dahi gitmemiş çocuklar. Düşük bir kısmı üniversite mezunu falan o kısmında çoğunluğu bu konuyla alakasız bölümlerden mezun olan insanlar.
Yani söylemek istediğim şu, şu anda burada yapılan tartışma iğneyle kazı çalışması yapmaya benziyor. Hiçbir anlamı olmayan tam tersine doğru bilinenin de unutlabileceği, vakti tamamen boşa harcayan bir faaliyet içerisindesiniz. Bunları yazarak dolayısıyla ben de öyle...
Merak ediyorsanız açın araştırmalara bakın. Google Akademikten makaleleri araştırın. Vaktinizi dolu şeylere harcayın.
Yoksa 15 yaşında "Maymundan geldiysek şimdiki maymunlar neden insan olmuyor?" diyen... Ya da hiçbir bilgisi ya da bilimsel araştırması, kanıtı olmadan, bunun okulunu okumamış olmasına rağmen ordinaryüs profesör gibi diğerlerini aşağılamaya çalışan zavallılara neyi ispatlayacaksın?
Birisi evrim var diyen cahil diğeri evrim yok diyen cahil, şurada tartışmak sana ne kazandırabilir.
Son yazımdı buda.

Bilime inanmamak gibi bir şey söz konusu olamaz. Bu bir dayatma değil, gerçekler ne zamandan beri dayatma olarak geçiyor?

Bir tane elmanın yanına bir tane elma daha koyarsan iki elman olmuş olur.
Olamaz, ben kabul etmiyorum. Burada 3 elma var. Dayatmalara karşıyım. (!)

Şu an yazdıklarınız bile dayatma. İnsanlar inanmak zorunda mı? Değil ki sizin demenizle olmuyor zaten. Ayrıca evrimden bahsediliyor. Uçu açık konular, 2x2=4 gibi basit konular değil. Bilimin yanıldığı yüzlerce konuda var. Tutup'da evrim konusunu veya din konusu başka yerlere çekmeyin lütfen. Evrim sana dünya yuvarlak değil düz tepsi dese inanacaksın o zaman körü körüne, bizdeki şu teslimiyete bayılıyorum. Araştırmadan etmeden...

"Kitabı yazdı" diyerek bir dinin önderini karalıyorsun, hakaret ediyorsun ve yalanlıyorsun, işte bu tam olarak saygısızlıktır. Hangi dinden, hangi inançtan olursan ol bunu yapamazsın, sana da yapamazlar. Ahlaksızlıktır, saygısızlıktır.
Orada saygısızlık yapmak gibi bir amacım olmadı. Ama kuranda yazılanlar bana bir yaratıcının sözleri gelmiyor.

İnsan evrimi zaten teori ve henüz ispatlanmadı.

Daha evrim ile insan evrimi arasında ki farkı bilmeden, kendine bilim sitesi diyip magazin sitesine benzeyen yerlerden okuyup ahkam kesmek kolay tabii.

İnsan evrimi teoridir çünkü kesin şekilde var denebilmesi için gerekli deliller bulunmamakta. İnsanın ara evresi olduğu düşünülen fosiller bulundu ancak kesin olarak var diyebilecek kanıt bulunmadı, bu yüzden hala teori.

Yani evrim kesin olarak var ama insan evrimi kesin olarak var denemez, şuan sadece teorik olarak var dersin.

Link atar misin teori olan "insan evrimi" neymis, dogru kaynaklardan goreyim?

Ispatlanan teori nedir mesela? "At evrimi" ispatlandi mi? Sen daha bilimsel metod bilmiyorsun, bilimsel yazi yayimlayan yerlerin kredibilitesine laf atiyorsun?

Senin insanlarin evrimlesmedigine dair bir delilin var mi? Insan genomu uzerinde yapilan calismalarin hangi bulgularinin insan evrimlesmesine aykiri oldugunu dusunuyorsun?

Yarin insan evrimi ile ilgili cok daha kuvvetli bulgulara rastlanirsa bu sefer de "Insan evrim geciriyor ama peki ya goz? Goz muhtesem bir sey evrimlesmis olamaz" diye parca parca organlari mi sorgulayacaksiniz?

Evrim kesin var. Tum canlilar evrim geciriyor. Bu kadar basit.

Şu anda bu başlık altında tartışanların çoğu daha üniversiteye dahi gitmemiş çocuklar. Düşük bir kısmı üniversite mezunu falan o kısmında çoğunluğu bu konuyla alakasız bölümlerden mezun olan insanlar.
Yani söylemek istediğim şu, şu anda burada yapılan tartışma iğneyle kazı çalışması yapmaya benziyor. Hiçbir anlamı olmayan tam tersine doğru bilinenin de unutlabileceği, vakti tamamen boşa harcayan bir faaliyet içerisindesiniz. Bunları yazarak dolayısıyla ben de öyle...
Merak ediyorsanız açın araştırmalara bakın. Google Akademikten makaleleri araştırın. Vaktinizi dolu şeylere harcayın.
Yoksa 15 yaşında "Maymundan geldiysek şimdiki maymunlar neden insan olmuyor?" diyen... Ya da hiçbir bilgisi ya da bilimsel araştırması, kanıtı olmadan, bunun okulunu okumamış olmasına rağmen ordinaryüs profesör gibi diğerlerini aşağılamaya çalışan zavallılara neyi ispatlayacaksın?
Birisi evrim var diyen cahil diğeri evrim yok diyen cahil, şurada tartışmak sana ne kazandırabilir.
Son yazımdı buda.
Kimse burada evrimi kanıtlamaya veya yokluğunu kabul ettirmeye çalışmıyor. Burası bir forum, bir tartışma ve yardımlaşma platformu. 10 yaşındaki çocuğun buraya katılmasına izin veriliyorsa o da katılabilir tartışmaya ve kimse karışamaz. Yoksa oturup bir şey kanıtlayan yok.

Kimse burada evrimi kanıtlamaya veya yokluğunu kabul ettirmeye çalışmıyor. Burası bir forum, bir tartışma ve yardımlaşma platformu. 10 yaşındaki çocuğun buraya katılmasına izin veriliyorsa o da katılabilir tartışmaya ve kimse karışamaz. Yoksa oturup bir şey kanıtlayan yok.
Bende farklı bir şey söylemedim zaten güzel kardeşim. Vaktinizi boşa öldürüyorsunuz diyorum.
Taraflar belli:
Evrim vardır diyen cahiller VS. Evrim yoktur diyen cahiller.
Bunun tartışması laboratuvarda ve arkeoloji kazılarında yapılır.
İnternete bilgi kirliliği salgısından ötesi değil şu anda yapılan.

Link atar misin teori olan "insan evrimi" neymis, dogru kaynaklardan goreyim?

Ispatlanan teori nedir mesela? "At evrimi" ispatlandi mi? Sen daha bilimsel metod bilmiyorsun, bilimsel yazi yayimlayan yerlerin kredibilitesine laf atiyorsun?

Senin insanlarin evrimlesmedigine dair bir delilin var mi? Insan genomu uzerinde yapilan calismalarin hangi bulgularinin insan evrimlesmesine aykiri oldugunu dusunuyorsun?

Yarin insan evrimi ile ilgili cok daha kuvvetli bulgulara rastlanirsa bu sefer de "Insan evrim geciriyor ama peki ya goz? Goz muhtesem bir sey evrimlesmis olamaz" diye parca parca organlari mi sorgulayacaksiniz?

Evrim kesin var. Tum canlilar evrim geciriyor. Bu kadar basit.

Daha okuduğunu anlamayacak kadar zavallısın, ben diyorum kesin delil yok sen diyorsun "Senin insanlarin evrimlesmedigine dair bir delilin var mi?"

Kesin kanıtım olsa zaten bilim kuruluna giderim, senin varsa git bilim kuruluna ispatla?

Blokluyorum, güle güle.

Bu arada ilgilenen arkadaşlar varsa teori durumunu anlaması açısından Hücre teorisi ve Oyun teorisi'ni araştırabilir..

Getirin bir genetik profesörü dinleyelim. Onun dışında komple bilgi kirliliği. Eleman bilimsel kaynak diye Youtube linki koyuyor kafalara bak. 😄

Bende farklı bir şey söylemedim zaten güzel kardeşim. Vaktinizi boşa öldürüyorsunuz diyorum.
Taraflar belli:
Evrim vardır diyen cahiller VS. Evrim yoktur diyen cahiller.
Bunun tartışması laboratuvarda ve arkeoloji kazılarında yapılır.
İnternete bilgi kirliliği salgısından ötesi değil şu anda yapılan.
İnsanlar boş vakitlerini böyle geçirmek istiyorsa bir şey diyemezsin.
Getirin bir genetik profesörü dinleyelim. Onun dışında komple bilgi kirliliği. Eleman bilimsel kaynak diye Youtube linki koyuyor kafalara bak. 😄
Kardeşim burası resmi makale sitesi değil zaten burası forum. Forumun amacı tartışmaktır ve bilen bilmeyen herkes tam da bir forumun amacını yerine getiriyor. Size boş geliyorsa yazmazsınız, konuyu takipten çıkarsınız olur biter.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı