Burçlar gerçek mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yahu cehaletin bu kadarına pes. Bir konuda hipotez ortaya sunarsın. Eğer hipotezini destekleyen argümanlar üretebilirsen bu teori olur. Eğer teorin gerekli çevrelerde kanıtlanırsa Kanun olur. Mesela yer çekimi kanunu gibi.

Ama evrim safsatadır. Teoriliği bile şaibeliyken Kanundan üstün görmek nedir ya hele Kanuna pek bir önemi yoktur demek nasıl bir komiklik bu ne denli bir yanılgıdır. Evrimin ispatlanamadığını bildiği için yukarıdaki vatandaş yok ispatlanmasına gerek yok yok şöyle yok böyle kasma kardeşim var mı ara ürünün? Traş... Ben de bilim insanıyım sizlerde bilimle ilgilenin safsatalarla değil. Evrim ispatlansa Kanun olurdu. Oruca dil uzatan tek derdi din düşmanlığı olan diplomalı eşeklerden olmayın. Eğer gerçekten bilimle uğraşırsanız hakikati görürsünüz.

Aziz Sancar : "Ben Müslümanım ve Müslüman olduğumu her yerde söylüyorum. Ben Allah'a inanıyorum. İsteyen evrime inanır, isteyen inanmaz." bu sözlerden ne anlıyorsunuz?

Böyle demesi elbette evrimi çürütmüyor çünkü kadük, baştan ölü doğdu. Ölüyü öldüremezsin.

Şahsen ben de Allaha ve yaratılışa inanıyorum. İsteyen kendisinin maymundan geldiğini veya sizin tabirinizle maymunla ortak bir atadan geldiğini iddia edebilir.

Evrim maymunluğu savunmuyor diyen başlangıcı anlatsın buyursun.

Adama diyorum ki faşist Hitler yahudileri evrim bahanesi ile katletti bugün hala siyahiler ırkçılığa maruz kalıyorlar çünkü siyahileri maymun insan arası görüyorlar hala diyor ki ırklar şu zaman ortaya çıktı.
Efendi kölelik insanoğlu ile başladı ve insanoğlu bitmeden de bitmez. Kölelik insanın doğasına aykırı olduğu için de bunu aykırı savlarla desteklemesi lazımdı. İşte bunu evrim safsatası sağlıyor.
Bugün hala yapılan deneylerde Batı insanının farkında olmadan %60 oranında ırkçılık yaptığı ispatlandı. İşe alımlarda, sosyal hayatta vs vs. Bunların sebebi temelde Zoos Humains.
Evrim ırkçılığın dinamosudur.

Şu tabiplerin orucun zararına karşı bilimsel çalışması nedir hele koyun da görelim. Yahu adam tıp alanında nobel almış kabullenemiyorsunuz. Yok şöyle yok böyle eğip bükmeler. Biri de şimdi çıkmış alenen kadere rüyaya safsata diyecek kadar basit ve bana taş atıyor.
Rüyayla amel edilmez ama arkadaş hiç mi rüyanda gördüğün şey gerçek olmadı. (Biz rüyaya inanırız çünkü Kuranda sabittir. Ama elbet sahih rüyaya, şeytani olana değil. Ve rüyayla amel edilmez geneli önlem ve teşvik amaçlıdır.)
Kadere inanmayışın bile yüce Allah tarafından en başta biliniyordu ve bu senin kaderindi.

Neye safsata dediğimi ben biliyorum da siz biliyor musunuz acaba?

En başta dediğim gibi dünya üzerinde şu anda "ben inanmıyorum" modası var.
Yürüyün bakalım bu yolda nereye kadar gideceksiniz.

Evrim ispatlansa Kanun olurdu. Oruca dil uzatan tek derdi din düşmanlığı olan diplomalı eşeklerden olmayın. Eğer gerçekten bilimle uğraşırsanız hakikati görürsünüz.
Hiçbir teori kanun olmaz, önce bunu öğren. Kanunlar bilgi verme bakimindan acizdirler, bir hiyerarşi kurulacaksa teori, kanundan üstündür. Yerçekimi bir doğa yasasidir ayni evrim gibi, bunu açıklayan kavrama da teori denir.

Ben de bilim insanıyım sizlerde bilimle ilgilenin safsatalarla değil.
Sen de bilim insaniysan vay bu ülkenin haline.

Böyle demesi elbette evrimi çürütmüyor çünkü kadük, baştan ölü doğdu. Ölüyü öldüremezsin.
Ölü doğan bir fikir varsa o da senin görüşlerindir.

Şahsen ben de Allaha ve yaratılışa inanıyorum. İsteyen kendisinin maymundan geldiğini veya sizin tabirinizle maymunla ortak bir atadan geldiğini iddia edebilir.
Biz iddaa etmiyoruz kesin kanitlarla konuşuyoruz. Şempanze ile ayni ortak atadan geliyorsun, DNA'nin %98,5 birbiriyle ayni. DNA ve Genom tespitleriyle defalarca kanitlandi.

Evrim maymunluğu savunmuyor diyen başlangıcı anlatsın buyursun.
Maymun genel bir kavram bir sürü hayvani kapsiyor. Insana en yakin hayvan Şempanzedir, Maymun ve Şempanze ayni değil ikisi arasinda fark var. Insan da netice bir maymun türüdür fakat tüm maymun türleriyle doğrudan evrimleşmedi.

Adama diyorum ki faşist Hitler yahudileri evrim bahanesi ile katletti bugün hala siyahiler ırkçılığa maruz kalıyorlar çünkü siyahileri maymun insan arası görüyorlar hala diyor ki ırklar şu zaman ortaya çıktı.
Evrim hiçbir canliyi birbirinden üstün görmüyor evrim bir ırkı dayatmiyor bu neyin kafasi nasil bir saçmalıktır bu.

Yahu cehaletin bu kadarına pes.
Kendine sorman lazim onu.
cyto-seq.jpg

Tüm canlı türlerinde bulunan ve 20 farklı aminoasidin 104 tanesinin yanyana dizilmesiyle oluşan Sitocrom-c molekülünün, dünyada yaşayan milyonlarca türden (8.700.000 canlı türü mevcuttur) herhangi iki türde özdeş olma olasılığı 20 x 10 üzeri 104’de 1’dir. Bu olasılık evrendeki atom sayısından çok çok daha düşüktür. Peki, insan ve şempanze Sitocrom-c enzimleri birbiri ile ne kadar benzeşir?

Cevabı vereyim. İnsan ve Şempanze Sitocrom-C enzimleri birebir aynıdır, özdeştir. Bu asla bir tesadüf olamaz. Örümcek maymunu ile 5, köpek ile 15, bira mayası ile 65 aminoasit farkımız var. Yani herhangi bir tür ile ortak atamız uzaklaştıkça, moleküldeki aminoasit farklılaşması artmaktadır.

Kendini bilim adami sanan hade çürüt bakalim evrimi ne duruyorsun?

Son düzenleme:
Kendini tekrarlıyorsun
Bana hakaret etmekten başka da savın yok yazık
gelelim şempanze ile benzerliğe bıkmadılar 2005 den beri şu safsatayı dillendirmekten

Evrimciler tarafından, insanla maymun arasındaki genetik benzerliğin %98 olduğu iddia edilmekte ve dolayısıyla maymunla insan arasında evrim bakımından bu yönüyle ilişki kurulmaya çalışılmaktadır. Bu, iddianın bilimsel dayanağı yoktur. İnsan ve maymun genlerinin %98 birbirine benzediği iddiası, yıllar önce evrimciler tarafından üretilmiştir ve devamlı olarak bir slogan gibi kullanılmaktadır. İnsanda ve şempanzede bulunan 30-40 civarındaki temel proteindeki aminoasit dizilimlerinin ayniliği, bu benzerlik iddiasına delil olarak ileri sürülmektedir.

İnsanda yaklaşık 100.000 protein vardır. Bunların içerisinde 40 tanesinin benzer olması, insanla maymunun %98 benzer olduğunu göstermez. Böyle bir yaklaşım, bilimsel olmaktan çok, propaganda amaçlıdır. Kaldı ki, bu 40 proteinin DNA benzerliği konusu da tartışmalıdır.

Bu benzerlik iddia edildiği gibi %98 bile olsa, bu iki canlı grubu arasında evrimsel bir ilişki kurulamaz. Çünkü, türler çok hususi genetik şifrelere sahiptir.

Temel proteinler, bütün canlılarda ortak hayati moleküllerdir. Dolayısıyla bu yapılar bakımından canlılar arasında benzerlikler fazladır. Çünkü bütün canlılar, aynı moleküllerden oluşmaktadır. Bu bakımdan genetik yapı temellerinin de benzemesi gayet normaldir. Temel yapıların benzerliği, evrimin değil, bütün varlıkların ustasının aynı olduğunun ve hepsinin aynı plan üzerine yaratılmış olmalarının delilidir. Nitekim, nematod solucanları ile insan DNA'ları arasında %75'lik bir benzerlik vardır.

Bu demek değildir ki, solucanla insan arasında benzerlik %75’tir. İki canlı türündeki genetik yapı farklılığı %1 bile olsa, bu fark, o iki canlı türünün tamamıyla farklı özelliklere sahip olması manasına gelmektedir. Burada göz önünde tutulması gereken önemli bir husus, canlı vücutlarında bulunan bir genin, birden fazla özellik üzerinde etkili olmasıdır. Bir başka deyişle, bir özellik birden fazla gen tarafından kontrol edilmektedir.

İnsana benzerliği olan canlılar sadece maymunlar da değildir. Anatomik yapısı itibariyle maymun, zeka itibariyle at, konuşma yönüyle papağan, sanat yönüyle bal arısı, sosyal yaşayış itibariyle karıncalar, yavrularına gösterdiği şefkat yönü itibariyle penguenler, insana diğer canlılardan daha yakındır. Kaldı ki, insanı diğer canlılardan ayıran sadece anatomik yapı ya da birkaç özellik değildir. İnsanın muhakeme etmesi, akletmesi, vicdan sahibi olması, yargıda bulunması, hayali, hafızası, muhabbeti, konuşması, düşünmesi ve inanç sahibi olması en önde gelen vasıflarıdır.

Velhasıl Allahın Kafirun Suresinde dediği gibi kardeşim "senin inandığın sana benimki bana"
Bu bilim insanının şimdi pnömokonyoz üzerine çalışması lazım.

Burçlara inanırım ama geleceği kimse bilemez.Şöyle açıklayayım. Ayın dünyada denizlerde gel-git olayına sebep olduğunu hepimiz biliriz yerçekiminden dolayı.Peki yıldızlar ve gezegenler insan huyuna neden etkisi olmasın.Özellikle hamile kadınlar hamileliğin ilk üç ayında AVM ve havalaanları girişlerinde bulunan manyetik kapılardan geçmemesi önerilir sebebi sizce tesadüf mü ? Burçlar insan ruhunda etkisi olabilir ama gelecek ile ilgili senin şansın şöyle olacak böyle olacak gibi şeyler söylenmesi uydurma. Benim burçlardan anladığım ile sizin burçlardan anladığınız farklı yani.

aynen katılıyorum ben de sizin gibi düşünüyorum

Evrimciler tarafından, insanla maymun arasındaki genetik benzerliğin %98 olduğu iddia edilmekte ve dolayısıyla maymunla insan arasında evrim bakımından bu yönüyle ilişki kurulmaya çalışılmaktadır. Bu, iddianın bilimsel dayanağı yoktur. İnsan ve maymun genlerinin %98 birbirine benzediği iddiası, yıllar önce evrimciler tarafından üretilmiştir ve devamlı olarak bir slogan gibi kullanılmaktadır. İnsanda ve şempanzede bulunan 30-40 civarındaki temel proteindeki aminoasit dizilimlerinin ayniliği, bu benzerlik iddiasına delil olarak ileri sürülmektedir.
Dedigim bilimsel bir gerçektir. Yukarıda attığım tabloya bak. 20 farkli aminoasitin 104 tanesinin birebir yanyana olmasinin hiçbir tesadüfi yani yoktur. Bu bir iddaa değil bir bilimsel gerçektir. Iddaa senin kafana göre delilin olmadan salladigin sözlerdir.
8.700.000 türün tamamında, 37 yerde aynı aminoasidin bulunmasıdır. Böyle bir durumun tesadüfen ortaya çıkma ihtimalini düşünmek bile akıl dışı olacaktır.Yine bu durumdan anlaşılan, bu aminoasitlerin bulunduğu yere tesadüf eden rastgele mutasyonlar enzimin işlevini bozmakta ve canlının yaşamasına olanak kalmamaktadır. Diğer taraftan, aynı durum, tüm mutasyonların zararlı olmadığını gösteren somut bir kanıt teşkil etmektedir. Netice olarak, tek bir molekülde, insan da dahil olmak üzere, tüm canlıların tek bir ortak atadan gelmiş olduğunun, en ufak bir şüpheye dahi yer olmayacak şekilde ispatı mevcuttur. Bu ortak ata, yaklaşık 2 milyar yıl önce yaşamış ilkel bakteri türlerinden bir tanesidir.

Bu benzerlik iddia edildiği gibi %98 bile olsa, bu iki canlı grubu arasında evrimsel bir ilişki kurulamaz.
Buna sen karar vermiyorsun, genetik ilişki bal gibi de kuruluyor. Aslan, Kaplan ve Kedinin DNA'sinin %95'i birbiriyle ayni bu yüzdelik değer bile bu hayvanlarin kedigiller olarak adlandirilmasina yeterlidir. Bunu inkar etmiyorsunuz değil mi çünkü işinize gelmiyor.

İki canlı türündeki genetik yapı farklılığı %1 bile olsa, bu fark, o iki canlı türünün tamamıyla farklı özelliklere sahip olması manasına gelmektedir.
Şempanze ve Insan arasinda %1.5'lik fark var, bu farkta görünüş olarak büyük farkliliklara neden oluyor.

Kendini tekrarlıyorsun
Bana hakaret etmekten başka da savın yok yazık
gelelim şempanze ile benzerliğe bıkmadılar 2005 den beri şu safsatayı dillendirmekten.
Hakaret etmiyorum boş konuşma. Safsata demen cehaletinin göstergesi başka bir açıklaması yok.
Temel yapıların benzerliği, evrimin değil, bütün varlıkların ustasının aynı olduğunun ve hepsinin aynı plan üzerine yaratılmış olmalarının delilidir. Nitekim, nematod solucanları ile insan DNA'ları arasında %75'lik bir benzerlik vardır.
Tüm canlilar ayni ortak adadan geliyor DNA benzerliğinin nedeni budur. Tüm canlilar akrabadir, hangi türün hangi türden geldiğini belirleyende DNA'dir. DNA benzerliği ne kadar yakinsa akrabalığın artar, DNA benzerliği uzaksa akrabalığın uzaklaşır.
Senin ustana göre insan balçıktan, topraktan, aşılanmış yumurtadan, sudan yaratıldi sen git bunlara inan boşuna yazma buralara.

Gerekli açıklamayı yukarıda yaptım yeterince uzadı daha fazlası zaman israfı. Senin inandığın sana güzel kardeşim benimki bana.
Burçlara inanırım ama geleceği kimse bilemez.Şöyle açıklayayım. Ayın dünyada denizlerde gel-git olayına sebep olduğunu hepimiz biliriz yerçekiminden dolayı.Peki yıldızlar ve gezegenler insan huyuna neden etkisi olmasın.Özellikle hamile kadınlar hamileliğin ilk üç ayında AVM ve havalaanları girişlerinde bulunan manyetik kapılardan geçmemesi önerilir sebebi sizce tesadüf mü ? Burçlar insan ruhunda etkisi olabilir ama gelecek ile ilgili senin şansın şöyle olacak böyle olacak gibi şeyler söylenmesi uydurma. Benim burçlardan anladığım ile sizin burçlardan anladığınız farklı yani.
aynı şekilde düşünüyorum.

Kadük olan şeyi çürütemem ki evrimi besleyen şey inançsızlıktır. İnanç da Allahın kudretinde benim değil. Ben gerekeni yaptım. Yukarıda akıl sahibi bir insan için yeterince şey yazılı bırakalım ona okuyanlar kendi muhakemelerinde karar versinler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı