Televizyonda video izlemek TV box mı alınmalı yoksa USB Wi-Fi adaptör mü?

B.D

Centipat
Yer
Elazığ
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus dual rx6700xt
prime b550m
R5 5600
Meslek
Öğrenci
Merhaba, oturma odamızda 1080p Regal TV var ve web TV'si diyebiliriz. İcinde YouTube ve Netflix gibi uygulamalar var ama Play Store yok. Tam Android TV değil. Modem oturma odasında iken rahatlıkla Ethernet kablosu ile film izliyordum modemi odama götürünce artık izleyemiyorum. Bunun için Mi TV box 4K mı, Mi TV stick 1080p mi yoksa TV'de Wi-Fi olmadığı için sadece USB Wi-Fi almam yeterli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ucuz bir çözüm olarak uzun bir ethernet kablosu ihtimaller dışında herhalde?

Kişisel olarak Mi Stick bende problem yaratıyordu, Mi Box'a geçtim bu sebeple. USB Wi-Fİ TV'de çalışır mı emin değilim.

Merhaba, oturma odamızda 1080p Regal TV var ve web TV'si diyebiliriz. İcinde YouTube ve Netflix gibi uygulamalar var ama Play Store yok. Tam Android TV değil. Modem oturma odasında iken rahatlıkla Ethernet kablosu ile film izliyordum modemi odama götürünce artık izleyemiyorum. Bunun için Mi TV box 4K mı, Mi TV stick 1080p mi yoksa TV'de Wi-Fi olmadığı için sadece USB Wi-Fi almam yeterli olur mu?
Hayır, TV Box almak zorundasınız.

Usb wifi adaptörleri çok ısınıyor, ısınınca da internet trafiğini yavaşlatır. Başınıza gereksiz iş açmış olursunuz.

Tv Box daha sağlam bir çözüm. Ama onların da çeşitleri var. Wifi protokolü eski olanlar var, Google L1, L3 lisansı olanlar var, Ram 2 gb ve 4 gb olanları var. L1 lisanslı cihazlar Netflix, Amazon Prime gibi uygulamalarda 4K görüntü sağlayabiliyor, L3 lisansı olanlar sanıyorum max 720p görüntü sağlıyor. Bunlara dikkat ederek tercih yapın.

Merhaba, oturma odamızda 1080p Regal TV var ve web TV'si diyebiliriz. İcinde YouTube ve Netflix gibi uygulamalar var ama Play Store yok. Tam Android TV değil. Modem oturma odasında iken rahatlıkla Ethernet kablosu ile film izliyordum modemi odama götürünce artık izleyemiyorum. Bunun için mi TV box 4K mı, mi TV stick 1080p mi yoksa TV'de Wi-Fi olmadığı için sadece USB Wi-Fi almam yeterli olur mu?

Cihazı harici Wi-Fi adaptörü ile çalıştırmak için driver gerektirir kendisinin kuracağını pek sanmam eğer aradaki mesafe çok fazlaysa TV box bile kurtarmayabilir bence TV box alın ancak eğer televizyon 4K değilse TV stick alın.

Wi-Fi ile alakası yok direk televizyonun gücü yetmeyeceğinden yüklememişler. Mi stick alı box zaten 4k ama bilemedim siz biraz daha araştırın kronik sorunu falan var mı diye.

Bu saydıklarınız arasında en mantıklı ve size en az sıkıntı yaratacak çözüm Mi Tv Box 4K almak olacaktır. Tv Box veya Stick içerisinde zaten wifi de olacağı için USB Wifiye para vermenize gerek yok. Stick ile Tv Box arasındaki farkları inceleyerek size en uygun seçimi yapın.​

Tv box daha mantıklı. Kullanmış olduğum mecool km2 cihazı var, tavsiye edebilirim. Bir üst modeli km2 plus olarak geçiyor.

Uyumlu USB wi-fi adaptör vardır diye düşünüyorum ama tavsiye etmem sadece o TV'de kullanabilirsin. Markası bilindik bir Android TV box daha kullanışlı olacaktır.

Geri
Yukarı