Televizyonlardaki 400Hz anlamı

Fatihkb5859

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar araştırma yapmama rağmen bir cevap bulamadım.

Kullandığımız monitörler 60-144Hz arasında iken televizyonlar nasıl 400Hz 800Hz gibi yüksek değerlere ulaşabiliyor. Yani eğer öyle ise monitör yerine televizyon almak daha mantıklı gibi duruyor. Ya da bunlar pazarlama taktiği mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
TV'lerde yazılımsal olarak görüntü yüksek Hz gibi işleniyor. Pürüzsüz ve akıcı bir görüntü elde ediliyor. Ama çoğunun paneli gerçekte 50 veya 100 Hz'dir. Son zamanlarda daha yüksek yenileme hızında panele sahip TV'ler çıktı mı bilmiyorum ama yakın zamana kadar çoğunluk böyleydi.

Monitörlerde ise yenileme hızı, gerçek değerler. 60, 75, 144, 240 gibi. Direkt olarak panel o yenileme hızına sahip.
TV'lerde yazılımsal olarak görüntü yüksek Hz gibi işleniyor. Pürüzsüz ve akıcı bir görüntü elde ediliyor. Ama çoğunun paneli gerçekte 50 veya 100 Hz'dir. Son zamanlarda daha yüksek yenileme hızında panele sahip TV'ler çıktı mı bilmiyorum ama yakın zamana kadar çoğunluk böyleydi.

Monitörlerde ise yenileme hızı, gerçek değerler. 60, 75, 144, 240 gibi. Direkt olarak panel o yenileme hızına sahip.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı