"Temel seviye C#" ne demek?

NNY nedir hocam , sektörde çok yeniyim cahilliğimi affedin

Object Oriented Programming (OOP)

Bir dilin komutlarının blok kodlar ile değil nesneler ile sağlanmasıdır. Bunu fabrika olarak düşünebiliriz. Pek çok nesne üretiyoruz. Ama istersek ürettiğimiz nesnenin özelliklerini değiştirebiliyoruz.

Temel bana yeter kafasıyla zaten iyi bir oyun programcısı olamazsınız. Daha önceki konunuzda da söylemiştim, neden yanıt vermediniz bilmiyorum ama temel yetmez. Önce, Clean Code öğrenmelisiniz.

Temel bana yeter kafasıyla zaten iyi bir oyun programcısı olamazsınız. Daha önceki konunuzda da söylemiştim, neden yanıt vermediniz bilmiyorum ama temel yetmez. Önce, Clean Code öğrenmelisiniz.
"Temel bana yeter" kafasında değilim , sorumun özeti aslında C# unityde ne kadar gerekli, yani ben sadece C# dan öğrendiklerimle bir oyun yapmayacağım , unity kurslarındada kendimi geliştirebilir miyim sorusunun cevabını arıyorum aslında (önceki konuda neden yanıt vermediğimi bilmiyorum kusura bakmayın görmemiş olabilirim)

C# unityde ne kadar gerekli
Bu sorunuza burada kimse net bir cevap veremez. Oyunun kapsamına göre değişir.

C# yazdıkça beyniniz mantığı kavrayacak. Çok kullandığınız metodlarda zihninize kazınacak. Olay bundan ibaret.

Burda demeye çalıştığım şey temiz yazmak. Bu işlere tam girmeden önce Clean Code eğitimi alırsanız gerçekten harika olur. Siz gidip her şeyi bloklar halinde yazdıktan sonra her kodu ezbere bilseniz ne faydası var?

Bu sorunuza burada kimse net bir cevap veremez. Oyunun kapsamına göre değişir.

C# yazdıkça beyniniz mantığı kavrayacak. Çok kullandığınız metodlarda zihninize kazınacak. Olay bundan ibaret.

Burda demeye çalıştığım şey temiz yazmak. Bu işlere tam girmeden önce Clean Code eğitimi alırsanız gerçekten harika olur. Siz gidip her şeyi bloklar halinde yazdıktan sonra her kodu ezbere bilseniz ne faydası var?
teşekkürler dediğinizi yapacağım , ancak bi sorum var , bahsettiğiniz "clean code eğitimi" kodu ezberden değilde kodu anlayarak , mantıklı bir şekilde yazmamıza mı yarıyor

Aslında oyun yapımı için bir çok şey gerekiyor, OOP dışında da, o yüzden adım adım gidin direkt oyun yapımı için yola çıkmayın da kendinize sağlam bir temel oturtun, İngilizce öğrenin, algoritma mantığı öğrenin, matematik öğrenin, Clean code öğrenin, finalde çok daha sağlam bir oyun çıkarırsınız. Bence özellikle İngilizce, oyun yapımında karşınıza bir çok hata çıkacak, bunları çözmek, araştırmak için İngilizce baya önemli.

Clean Code eğitimi daha çok kendinizi tekrar etmeden, alternatif sistemlere uyumlu, geliştirilebilir kod yazmanız için size yardımcı olacak. Bir başkası veya siz örneğin 2 sene sonra kodunuzu geliştirmek isterken "Bu neymiş ya?" dememenizi sağlayacak.

Kısaca paragrafları anlam bütünlüğünü bozmadan yazım kurallarına uyarak yazmak gibi.

sorularıma yanıt olan herkese teşekkürler , bu oyun sektörüne girmek isteyen biri olarak son bi tavsiye almam gerekiyor sizden , bu konuyu açtığım süre boyunca bir çok eğitim almam söylendi , OOP , Clean Code , İngilizce , Algoritma vs... Bu eğitimleri hangi sırayla almam gerekiyor , örnek olarak C# bilmeden OOP eğitimi alınır mı ?

Geri
Yukarı