Temiz kurulum ile KMSpico anakart dahil her yerden silinir mi?

Berk_7

Decapat
Makaleler
1
Bilgisayarımı geçen sene internet Kafe'de format attırdım, KMS pico ile Windows etkinleştirilmiş. Yaptığım Defender taramasında KMSpico'yu buldu ve sildi bir süre sonra KMSpico programının etkinleştirdiği Lisans'da bitti ve yenilenmedi. Slmgr /xpr komudunu kullandığımda "Windows bildirim modunda" bildirisini de alıyorum fakat, pek emin olamadım. USB ile kurulum yaparsam KMSpico %100 ihtimalle anakarta gömülmüş olsa bile temizlenir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu video sayesinde etkinleştirdim bilen birisi var mı bu KMS midir ? Format atsam da gitmiyor. KMS format atınca gidiyor diyenler var. Ben key almayı istiyorum aslında ama anakarta gömülü olan şey gitmezse ne yapacağım ?

Kubuntu, Xubuntu tarzi aşırı hafif dagitimlar var. E5700 ile Windows'u deneyimlemistim.

Steam icin Wine gibi dusun, Windows oyunlarini Linux'ta oynamana izin verir. Steam de destekliyor sanirsam.
Birde o dediğiniz dert var değil mi steamdeki oyunlar bazen linuxu desteklemeyebiliyor. protondb oynamayı mı sağlıyor?

Bir de o dediğiniz dert var değil mi Steam'deki oyunlar bazen Linux'u desteklemeyebiliyor. Protondb oynamayı mı sağlıyor?

Evet fakat her oyunu desteklemez, merak ettiginiz oyun icin sitelerine bakip ogrenebilirsiniz. Native yazarsa zaten Linux desteklidir, onun disinda desteklemez veya deneyim puanli sekilde verilir.

Hocam rica etsem videoya bakar mısınız? Ben anlamıyorum hangisi KMS oluyor diye.

Videonun basinda zaten guvenlik duvarini devre disi birakmak diyor. Yonetici olarak calistirma sacmaligiyla devam etti. Ayarlara giriyor. "kalici" ve "ücretsiz" sacmaligini soyledi. Avast anti(!)virusunu kullandigini soyledi. Devam etmeme gerek yok, tamamiyla virus.
Aslında formatı abim diyebileceğim birisi yaptı. İnternet kafe ona ait. KMS Pico'nun bulunduğu dosyaya baksam Pico'nun orijinal olup olmadığını anlamanın bir yolu var mı?

Orijinal pico sunuculari 2018'de kapandi.

Hocam sistemimde ani bir CPU kullanımı vs olmuyor antivirüs sonuçları da temiz. Oyun oynarken benim sistemimdekilerle neredeyse aynı performansı alıyorum. Bu virüs olayı tam ne yapıyor bu arada bunun tek çözümü Anakart değiştirmek midir ?

Geri
Yukarı