Temizlik sonrası 2 RAM beraber çalışmıyor

Zaferzy

Centipat
Arkadaşlar 8 senelik bilgisayarımın içini ilk defa açtım aşırı derecede tozlanmıştı. Gerekli şekilde sildim temizledim termal macunu yeniledim. Ve bütün donanımları yerine taktım. Ama çok garip bir şekilde şu sorunla karşılaştım bilgisayarımda aynı model ve marka 2 adet Corsair 2x4=8 GB 1600MHz RAM takılı iken 8 sene boyunca sorunsuz kullandım toplamda 16 GB yapıyor. Ama şimdi 2 adet RAM'ı taktığım zaman PC açılıyor ama görüntü gelmiyor. Tek RAM taktığım zaman ise PC açılıyor fakat 8 GB olması gerekirken 4 GB görünüyor. Bu sorunu nasıl düzeltirim 2 RAM'ı takıp 16 GB olarak kullanmak istiyorum.
İşletim sistemi:
Winwos10 64 Bit.
Anakart: ASUS P8Z68-V lx.
İşlemci: Intel Core i7 2600K 3.40GHz.
Ekran kartı: Sapphire HD6850 GDDR5 256 bit AMD Radeon DX11.
HDD: 160GB.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    86,6 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleyen: Moderatör:
güç kaynağından gücü kes 2. ve 4. slotlara tak RAM'leri, BİOS pilini çıkart ve 10 saniye kadar sonra geri tak böyle deneme yapıp bilgisayarı aç ve BİOS'ta her iki RAM'i de görüyor mu diye kontrol et.

Hocam RAM'in tanesi 4GB anladığım kadarıyla. Yani ikisi birden 8GB ediyor. Problem yok ki?
Kardeşim 2x4 gb =8 ediyo 1 slot 2 slot 16 olarak 8 sene kullandım.Ama şimdi tekini taktığında görüntü alabiliyorum o zamanda 8 gb olması gereken ram 4 gb olarak görünüyo
güç kaynağından gücü kes 2. ve 4. slotlara tak RAM'leri, BİOS pilini çıkart ve 10 saniye kadar sonra geri tak böyle deneme yapıp bilgisayarı aç ve BİOS'ta her iki RAM'i de görüyor mu diye kontrol et.
2 rami aynı anda taktigimda görüntü alamadığım için biosa giremiyorum.tek ram taktığında biosta8gb olması gereken ram 4 gb olarak görünüyo.iki ramde tek başına çalışıyo ama ikisi aynı anda calismiyo

Geri
Yukarı