Çözüldü Temizlik sonrası no signal hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lynch01

Decipat
Yer
Adana
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Tuf Gaming 1650 Super

İntel Pentium G5400
Meslek
Developer
Kasamı açıp fön tuttum ve sonrasında no signal hatası alıyorum, yani monitöre görüntü gelmiyor. Sanki ekran kartı pinlerine bir şey olmuş gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar RAM'leri çıkarıp taktığımda ters takmışım 🤣
Bu konuda destek veren herkese çok teşekkür ederim iyi sosyaller...
Sadece ilk mesajı okudum! Fön tutmak aşırı sıcak değilse ne ekran kartına, ne de işlemciye zarar vermez. Hı sökülüp -takıldıysa o başka.

Söküp takmadım sistem normal haliyken camı açıp soğuk fön tuttum tozlar kalksın nefes alsın diye.

Sadece fön makinesi ile temizlememiş miydin.

Şaka yaptım su konusunda zatende evet sadece fön tuttum sonra sorun oluştu RAM'lerin yerini değiştirip denemedim hatta yerlerini karıştırmış bile olabilirim yani.(Sorun oluştuktan sonra parçaları söküp takmayı denedim)

Bir gün bir arkadaşın 7-8 yıldır kapağını bile açmadığı kasasını açtık. (tozlu bir ortamda kullanıyordu) içerisi tozdan görünmüyordu, işlemci soğutucu peteklerini görmek vs asla mümkün değildi, kompresör bulup kompresörle hava tuttum (biraz tasdikli) hemen hemen bütün pislik-tozlar vs kayboldu, fakat hiçbir şekilde bir donanıma temas vs olmadı. PC'yi fişe takıp çalıştırdığımızda herhangi bir sorun olmadı zaten olması için birşeyde yapmadım. Ben açıkçası tozdan hiçbir şey görünmeyecek halde olsa bile herhangi bir donanıma zarar verilmedğinde PC'nin sıkıntı çıkarma ihtimalini çok düşük buluyorum. Mutlaka başka bir şey var gibime geliyor.

Geri
Yukarı