Çözüldü Temizlik sonrası no signal hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lynch01

Decipat
Yer
Adana
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus Tuf Gaming 1650 Super

İntel Pentium G5400
Meslek
Developer
Kasamı açıp fön tuttum ve sonrasında no signal hatası alıyorum, yani monitöre görüntü gelmiyor. Sanki ekran kartı pinlerine bir şey olmuş gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Arkadaşlar RAM'leri çıkarıp taktığımda ters takmışım 🤣
Bu konuda destek veren herkese çok teşekkür ederim iyi sosyaller...
Tuttum yuvasına zaten fon üflüyor gibi bir şey anca tozlar uçuşur. Tekrar açmayı denedim RAM'lerden sonra fakat ne ekipmana ışık geldi ne de monitore görüntü.

Tık sesini duyuncaya kadar ittirdin mi RAM'leri?

Şu an sistemi açtığınızda yani her şeyi yerleştirip açtığınızda fanlar dönüyor mu?

Evet her şey çalışıyor işlemci fanı ekran kartı fanı normal fanlar dönüyor hatta DISM yazma sesini bile duyuyorum.

Evet her şey çalışıyor işlemci fanı ekran kartı fanı normal fanlar dönüyor hatta DISM yazma sesini bile duyuyorum.
Usb den Anakarta giden pinlerini kontrol et ya da kablolarını bir temassızlık olabilir. Ayrıca İşlemciyi söküp macun yenileyip tak bir istersen her şey çıkarılıp temizlenip yeniden takıldığını varsayarak konuşuyorum kablolar ve uçları dahil.Toz temassızlık yapabilir.

USB'den anakarta giden pinlerini kontrol et ya da kablolarını bir temassızlık olabilir. Ayrıca işlemciyi söküp macun yenileyip tak bir istersen her şey çıkarılıp temizlenip yeniden takıldığını varsayarak konuşuyorum kablolar ve uçları dahil. Toz temassızlık yapabilir.

Anakartı bozmuş olsam fanlar falan doner miydi? Çünkü kablolar tam takılı işlemci ile alakalı bir şey olabilir bilgisayarciya götüreceğim umarım parça değişikliğine gerek kalmaz.

Anakartı bozmuş olsam fanlar falan doner miydi? Çünkü kablolar tam takılı işlemci ile alakalı bir şey olabilir bilgisayarciya götüreceğim umarım parça değişikliğine gerek kalmaz.
Anakart bozulmuş demedim zaten bir yerine toz kaçmış olabilir bu da temassızlık yaptırıyo olabilir.

Ekran kartını sök onboarddan görüntü almaya çalış.

Ekran kartını sök onboarddan görüntü almaya çalış.

Onboard ile de görüntü gelmiyor anakart kabloları tam olarak takılı sorun islemcide galiba çok toz olduğu için çalışmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı