Strese bağlı kalp ritmi bozukluğu

Hareket halinde genelde rahatsiz edici bir şey olmuyordu bende ama yataga uzaninca direkt hissediliyor, kalp sanki gogusten cikmak istiyormus gibi titriyor, zipliyor hissi veriyordu.

Beta blokor kullanıyorum hala geceleri uyurken en azindan o hissi azaltiyor biraz.

Hocam gittiğim 2 kardiyologda dideral önerdi bana bu tarz çarpıntı durumu olunca kullan diye 1 haftadır falan günde bir hapın yarısı kadar kullanıyorum. Sizde betabloker kullanıyormuşsunuz bunun belli kullanim süresi var mı şu kadar gün kullanabilirsin sonra ara vermen gerek gibi doktor birşey söylemedi çünkü bu konuyla ilgili .Büyük ölçüde kesti sorunlarımı hap.

Hocam gittiğim 2 kardiyologda dideral önerdi bana bu tarz çarpıntı durumu olunca kullan diye 1 haftadır falan günde bir hapın yarısı kadar kullanıyorum. Sizde betabloker kullanıyormuşsunuz bunun belli kullanim süresi var mı şu kadar gün kullanabilirsin sonra ara vermen gerek gibi doktor birşey söylemedi çünkü bu konuyla ilgili .Büyük ölçüde kesti sorunlarımı hap.
Merhaba hocam, betabloker olarak bende dideral kullanıyorum. Öncelikle şunu demeyeliyim ki ilacınızı düzenli almalısınız ve doktorunuz ilacın yarısı dediyse, ilacın yarısını kullanmalısınız, benim bir hocam ilacı tam alırsan kalp atış hızın çok düşer, daha kötü olursun demişti. Ne kadar kullanmalısınız konusunda da doktorunuza danışmanızı öneririm. Geçmiş olsun. Hızlıca atlatmanız dileğiyle! :)

1 yıl önce aynı durumu yaşadım aynı şeyi yaşadım yatarken kalbim pat pat atıyor nabzım 85 üzeri atıyordu 85-100 arası 10-15 kez acile gittim 5-6 kez kardiyolojiye gittim her seferinde testlerim normal çıktı kalbimin yapısı damarları falan her şey iyi kan testleri iyi ama ben hep bir şey var diyordum ama yokmuş

Bu bir psikolojik rahatsızlık ve üzülerek söylemeliyim ki nasıl bazı hastalıkları tedavisiz ilaçsız geçmiyorsa bunlarda geçmiyor bu beyin rahatsızlığı olduğu için tedavisi için ve yorucu bir yol
ben 8 ay çektim 8 ay ilaç tedavisi aldım anca öyle kurtuldum şu an arada yine giriyor %100 tedavi olmadım ama her gün çekmektense ayda 1-2 sefer giriyor panik atak girdiği zaman kalp 110-120'lere çıkıyor bir kaç dakika veya saat takılıyor bende çok takmıyorum artık sonra geri 60-80 arasına düşüyor

eğer cidden kalpte sorunun yoksa panik atak stres ile alakalıysa psikolog desteği al bu hastalık ilerlerse kalp ritmin o kadar bozulur benim arkadaşım hastaneye gitmekten çekindiği için aynı rahatsızlıktan müzdariptik o panik atak geçirirken artık o kadar ilerlemiş ki nabzı 200'lere çıkıyordu çocuğun ben onları görmedim şükür erken tedavi iyidir
Hocam bir sorum olucak tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın, bu durumun sizde fiziksel olarak bir etkisi oluyor muydu? Ben bazen bayılcak gibi oluyorum, bazenleri baş ağrısı, baş dönmesi, kalp sıkışması vs. vs. sıkıntılar oluyor. Doktora gidince tüm testlerim normal çıkıyor ve hatta doktor ilacı bırakabilirsin dahi dedi (Hastane özel hastane ve köklü bir hastane, doktorlara güveniyorum). Sizde durum nasıldı?

Hocam bir sorum olucak tekrar rahatsız ediyorum kusura bakmayın, bu durumun sizde fiziksel olarak bir etkisi oluyor muydu? Ben bazen bayılcak gibi oluyorum, bazenleri baş ağrısı, baş dönmesi, kalp sıkışması vs. vs. sıkıntılar oluyor. Doktora gidince tüm testlerim normal çıkıyor ve hatta doktor ilacı bırakabilirsin dahi dedi (Hastane özel hastane ve köklü bir hastane, doktorlara güveniyorum). Sizde durum nasıldı?
tabii ki kalp hızlanınca beyne fazla kan gitmesi başını döndürür sersemlik yapar ama fiziksel olarak asla bir hastalık yapmaz yani kalbin hızlı atması eğer ki kalp hastalığın yoksa hiç bir zararı yoktur çünkü bu stresle anksiyete ile ortaya çıkan hızlanmış kalp zaten onu beyin biliyor ama müdahale edemiyor netflixde bi belgesel vardı anksiyete ile ilgili onu izle anlarsın beynin arka kısmında korku ve panik butonu gibi bir şey sen endişeye girince o buton aktifleşiyor ve vücudun o reaksiyonları veriyor ve sende bunu kalp krizi falan sanıyorsun çünkü kalbin hızlanmış nefes falan alamıyon rahatsızsın sen böyle düşündükçe o buton daha da hızlı çalışıyor aslında vücudunda hiç bir şey olmuyor her şey beyinde bitiyor

tabii ki kalp hızlanınca beyne fazla kan gitmesi başını döndürür sersemlik yapar ama fiziksel olarak asla bir hastalık yapmaz yani kalbin hızlı atması eğer ki kalp hastalığın yoksa hiç bir zararı yoktur çünkü bu stresle anksiyete ile ortaya çıkan hızlanmış kalp zaten onu beyin biliyor ama müdahale edemiyor netflixde bi belgesel vardı anksiyete ile ilgili onu izle anlarsın beynin arka kısmında korku ve panik butonu gibi bir şey sen endişeye girince o buton aktifleşiyor ve vücudun o reaksiyonları veriyor ve sende bunu kalp krizi falan sanıyorsun çünkü kalbin hızlanmış nefes falan alamıyon rahatsızsın sen böyle düşündükçe o buton daha da hızlı çalışıyor aslında vücudunda hiç bir şey olmuyor her şey beyinde bitiyor
Belgesele bakacağım hocam, teşekkür ederim cevap verdiğiniz için :).

Geri
Yukarı