TEOG'daki Hatalı Sorular

Türkçe'deki "Unutmak" sorusu dışındaki soruların iptal edilebileceğini düşünmüyorum. Sizin müfredat dışı diye eleştirdiğiniz soru "Karakökte Toplama Çıkarma İşlemi" ile ilgili değildi. kök 27 sayısını tahmin ediyorduk sonra 9'dan çıkıyorduk :)

Kazanım dışı soru dediğiniz soru oldukça basit. 8. sınıfa kadar kök görülüp görülmediğini bilmiyorum ama mutlaka detaylı olmasa bile bir sayının karesinin kökü olduğunu gördüğünüzü tahmin ediyorum. Bence eğer bir sayının karesinin o sayının kökü olduğu bilgisi verilmişse bile 8. sınıf öğrencisi mantığıyla o soruyu çözebilmeli. Her sorunun ezber olmasına gerek yok, bazen öğrencilerin doğru mantığını da sınamak lazım.

Kazanım dışı soru dediğiniz soru oldukça basit. 8. sınıfa kadar kök görülüp görülmediğini bilmiyorum ama mutlaka detaylı olmasa bile bir sayının karesinin kökü olduğunu gördüğünüzü tahmin ediyorum. Bence eğer bir sayının karesinin o sayının kökü olduğu bilgisi verilmişse bile 8. sınıf öğrencisi mantığıyla o soruyu çözebilmeli. Her sorunun ezber olmasına gerek yok, bazen öğrencilerin doğru mantığını da sınamak lazım.
Evet, ben de böyle düşündüm. Bazıları bu soru için kampanya bile başlatmış, hoşuma gitmedi.

Arkadaşlar milli eğitim bakanlığından gelen açıklamaya göre;
Türkçe'de olan "unutmak"sorusu doğrudur.
Yani soru iptal değil.

Matematik sorusu iptal edilebilir çünkü kazanım dışı bir soru. Türkçe sorusunun cevabı ise soruyu görür görmez belli oluyor. Hadi yine iyisiniz :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı