TEOG'dan 18 Yanlış Yaptım Nasıl Düzelir ?

Bende o şansı değerlendirmeye bakıyorum ancak ilki çok düşük. Diğer kişilerinde ortalaması düşük olması gerek puanların dişmesi için . Amacım iyi bir anadolu lisesi . Ama diğerinden ful yapsam bile alamıyorum galiba hesaplarıma göre.
Benim iki teog toplamı 16 yanlış sene sonu notlarım 93 97 bu sene de galiba 98 gelir nereye giderim ve kaç puan alırım

SBS'ye giren en son öğrenciler arasında olarak söylüyorum. Size kolaylık sağlamışlar. Ha birde bizim dönem de (2 yıl önce) yüzdelik puan olayı vardı, bir araştır derim. Okul meselesini takıntı etme 450 puanla çok güzel liselere gidersin. Ben ortaokulda hiç çalışmazdım tembeldim lakin şu an 498 puanlık bir liseye gidiyorum. 4 okul değiştirdim. Fark yok denecek kadar az. Müfredat aynı. Meslek lisesinde bilişim okumak istiyordum, gittim ama ailem beni yönlendirdi. Herkesin ailesi bir değil ama sen ailenle birlikte okuluna karar ver. Bütün notların 98 civarındaysa güzel, çünkü teog puanına ek gelir diye biliyorum.

SBS'ye giren en son öğrenciler arasında olarak söylüyorum. Size kolaylık sağlamışlar. Ha birde bizim dönem de (2 yıl önce) yüzdelik puan olayı vardı, bir araştır derim. Okul meselesini takıntı etme 450 puanla çok güzel liselere gidersin. Ben ortaokulda hiç çalışmazdım tembeldim lakin şu an 498 puanlık bir liseye gidiyorum. 4 okul değiştirdim. Fark yok denecek kadar az. Müfredat aynı. Meslek lisesinde bilişim okumak istiyordum, gittim ama ailem beni yönlendirdi. Herkesin ailesi bir değil ama sen ailenle birlikte okuluna karar ver. Bütün notların 98 civarındaysa güzel, çünkü teog puanına ek gelir diye biliyorum.
Şuan da yüzdelik dilime göre yerleştirme yapılacak diye biliyorum. MEB açıklamamış geçen sene ama bu sene bakacağız açıklarsa daha bir rahatlarız. Bence de bu sınav SBS'lere göre acayip kolaydı. TEOG'a çalışırken SBS soruları çözüyordum ama alakasız sorular geldi. 1. sınavım 1 yanlış 2. sınavım 4 yanlış bu arada.

Benim iki teog toplamı 16 yanlış sene sonu notlarım 93 97 bu sene de galiba 98 gelir nereye giderim ve kaç puan alırım
İnternetteki TEOG hesaplama yazarsan bazı bilindik siteler doğru hesaplıyor. Okulda rehber hoca ile birlikte denedik (bir kere kendimiz hesap makinesi ile bir de site ile) yanlış değiller.

Bu kadar yanlış beklemiyordum. Türkçeden 3 , Matematik 8 , Fen 5 , İnklap Tarihi 2 , Din ve İngilizce ful. Çogu soru heyecandan gitti. Ben ve arkadaşımın yanlışları 15-18 arasında. Bu kadar yanlışla diğerinden ful yapsamda 448 puan alabiliyorum. Normalde 98 den aşağı ders noyum yok , ancak heyecan bitirdi beni. Bu kadar yanlışı nasıl düzelticem. Arkadaşlarım ilk sınavın %40 alınıyor diyor 2.'nin ise %60 . O kadar çalışma boşuna gidecek düzeltme şansım varmı puanımı en azından 455-460 olarak ? .

Kardeşim senin 6.7 ve yıl sonu ortalamaların iyiyse ve bu sene sıkı çalışır bu yıl
sonu ortalamanıda yükseltirsen 450 felan olur

Yeni konular

Geri
Yukarı