Termal Macun Yenileme Sonrasi Asus ROG G751JT Açılmaması

Laptop komplike bir cihazdır. Fabrikada üretilir, montajlanır. İstediğiniz kadar dikkatli olursanız olun, en ufak bir elinizin kayması kötü sonuçlar doğurur. Aynı bunun gibi.
El kaymasa bile flex kabloları gibi ince kabloların uçları çok çabuk aşınıyor, zamanla temassızlık yapıyor.

Servis sonucunu da paylaşmayı unutmayın @Jasonn Statham.

El kaymasa bile flex kabloları gibi ince kabloların uçları çok çabuk aşınıyor, zamanla temassızlık yapıyor.

Tabiki unutmam her kablo alet soket yerine oturunca çat ediyor anlıyorsun ama bu ekran kablosunda o tarz bir olay yok Pazartesi Servisi ararım Salı günüde yollarım Peki sizce direk anakart değişimi mi derler yoksa kondansatör değişimi yaparlar mı ?

Ayrıca nasıl olur da kandansatörün yanmış olması laptopda bir probleme yol açmıyor ?

Servisdeki eleman aradi ve dediki laptobun hic calismiyor, power tuşuna basinca herhangi bir hayat belirtisi yok dedi bu genelde anakart arizasi anlamina gelir ve anakartin degismesi lazim, 3800 küsür masraf var anakart degismesi lazim dedi.

Bende dedimki nasil calismiyor daha bir gun once calisan laptop suan nasil calismiyor dedim.
Benim sadece ekran calismiyor cpu, gpu vb herhangi bir sikinti yoktu dedim. Adam bilemiyorum calismiyor dedi yoldami birsey oldu acaba falan filan konustu, laptobun içini açamayiz onay vermeniz lazim 3800₺ ye onaylamazsaniz çıkışını yapacağım dedi. Bende onay vermedim tabiki.
Allahtan resim ve video kaydim vardi laptobun normal calistigina dair.

Buradaki sorun fiyat vb degil. Benim ekran disinda sapasaglam calisan laptobum nasil olduysa servisdeki eleman ne VGA ile nede HDMI ile görüntü alamamış ve laptopda hayat belirtisi yok herhangi bir ışığı vb yanmıyor diyor.
Laptobum bana ulasinca bende test edip gerekli yerlere basvuracagim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı