Asus ROG teknik serviste hangi termal macun kullanılıyor?

• Konuyu başlatan Uton
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 25
  • Görüntüleme 2B

Uton

Megapat
Makaleler
3
Arkadaşlar merhaba, ASUS G15 serisi bir bilgisayarı olan ve bunu garantiye göndermiş biri cevaplarsa sevinirim. Ürünü garantiye gönderdim ve anakart değişimi yapıldığı söylendi, tekrardan sıvı metal mi sürülüyor yoksa normal termal macun mu? Bunu bilen yanıtlarsa sevinirim çünkü şu an sistemim biraz ısınıyor gibi.

Hocam BIOS'u kurcalarken secure kısmından bir ayar değiştirdim ve bir daha görüntü gelmedi, ben BIOS sıfırlansa düzelir diye tahmin ediyordum fakat servis raporunda değiştiği yazıyor.

Teşekkürler bende de G15 var merak ettim. Cihaz sıvı metal ile geldiği için büyük ihtimal yine sıvı metal kullanılmıştır diye düşünüyorum. Sıvı metal olması alırken karar vermemde markadan sonra önemli bir etken olmustu benim için, sıvı metalli ürüne termal macun kullanmak saçma olurdu. ASUS gibi bir firma boyle bir sacmalik yapmaz herhalde.

Yani hocam umarım yapmaz böyle bir şey. Şu an boştayken bile klavyede sıcaklığı hissedebiliyorum, ne kadar bilgisayar soğutucu şu an olmasa da biraz fazla gibi geldi. Boşta ASUS'un yazılımında 67 derece gösteriyor.

Acaba servis BIOS pilini sök tak yapıp geri yollamış olabilir mi? O geldi aklıma.
Benim de zaten aklımda bu vardı hocam, fakat raporda anakart değiştirildi yazıyor.

Yani hocam umarım yapmaz böyle bir şey. Şu an boştayken bile klavyede sıcaklığı hissedebiliyorum, ne kadar bilgisayar soğutucu şu an olmasa da biraz fazla gibi geldi. Boşta ASUS'un yazılımında 67 derece gösteriyor.

Benim de zaten aklımda bu vardı hocam, fakat raporda anakart değiştirildi yazıyor.

Hocam azıcık bilgi sanki sıfırlayıp geri yolladılar gibime geliyor. Burası Türkiye rapora anakart değiştirdik yazıp arada üretici firmadan parça veya maaliyet indirebilirler hiç şaşırmam şahsen.

Hocam sadece sıfırladılar ise benim için çok daha iyi, en azından sıvı metal olduğuna emin olmuş olurum.

Hocam sadece sıfırladılar ise benim için çok daha iyi, en azından sıvı metal olduğuna emin olmuş olurum.

Bardağın dolu tarafını görmek de güzel bir şey. Sana tavsiyem tabii ki kurcala öğren ama dikkat et 20binlik cihaz yazık olmasın. Aparat yükseltici gibi ürünlere bak hocam laptop ısınır ben ıslak bezle bile soğutmaya çalışırdım oyun oynarken fayda etsin diye.

Geri
Yukarı