Termal Macun Yenilemesi CPU Sıcaklığını Düşürmedi

yolsuzyolcu

Decapat
Merhaba, CPU sıcaklığım normalde boştayken 70 civarı, oyun oynarken 95 derece civarı oluyordu. Termal macun aldım iyi bilen bir arkadaşla termal macunu yeniledik, fanı tamamen tertemiz yaptık bakır bloğu temizledik. Çok garip bir sonuç verdi, sistem boştayken artık 55 civarı oluyor 60'ın üstüne hiç çıkmıyor. Ama FIFA 19 oynuyorum yine 30 saniye içinde 95 dereceyi görüyor. Sorun ne olabilir bunun bir çözümü var mı? İşlemciyi kaybedeceğim korkusuna oyun oynayamıyorum artık. Sistemim şöyle.
  • CPU: i5 7200U.
  • GPU: 940MX.
  • RAM: 2400 MHz 8 GB DDR4.
  • HDD: 1 TB 5400 RPM.
Ek olarak iyi bir soğutucu alsam 10 derece fark görür müyüm? 85 üstüne çıkmaktan korkuyorum.

Macun zaten tek başına işine yaramaz ki! Güzel bir soğutucu olmazsa sıcaklık düşmez. Tabi kasa hava akışıda önemli bunun için..

Macunu fazla sürmüş olabilir misiniz? Ben de geçen sürdüm fakat fazla sürdüğüm için, oyun oynarken benim de 90 Dereceye kadar çıktı. Daha sonra açıp temizledim macunu ve daha az sürdüm. Artık Max 80 görüyorum.

Laptop markan muhtemelen HP, ki zaten laptoplar iş değil ısı makinesi. Muhtemelen ya hava çıkışları yani fan egzozları kapalı ya fanların artık eski işlevini görmüyor ya da bakır bloğunu yenilemen gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı