Tetanoz aşısı çok mu acıtır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Acımaz, sızlar biraz o kadar.

İğne fobisi bende de vardı, taa ki hemşireler kolumu delik deşik edene kadar. Doktorlar hep damarlarımın derinde olduğunu söylüyor. Bir gün hastaneye gittik kan alacaklardı aldılar da ama biraz zor oldu. Durum şöyle: İlk hemşire geliyor, ben besmele çekiyorum damarı bulamıyor, bir daha deliyor. Gidiyor başkasını çağırıyor, geliyor 3 defa deniyor yapamıyor, öbürü geldi 2. denemede buldu. Yani 20 dakika içinde 8 defa kolumu deldiler. Ondan sonra fobi falan hiçbir şey kalmadı :D Zamanla geçer fobin.

Arkadaşlar bugün annemi arayıp beni tetenoz için çağırmışlar. Bir de beni geç çağırdılar. Benim arkadaşlar 5-6 ay önce olmuşlar, beni şimdi çağırıyorlar. Benim de içimde bir korku belirdi. Acaba çok acıtır mı diye. Bir de bizim sınavlar var. Çok acitirsa sınavları nasıl yaparım diye bir kaygi belirdi. Sizce aşırı derecede acıtır mı? ( çok fazla iğne fobim var)

Geçen ay olmuştum. Başta hiç acı yoktu, 1, 2 gün sonra ağrı başlıyor 3, 4 gün devam ediyor kolumun üstüne yatamıyordum sonra geçti. :)

Aşıdan sonra kolunuzu çok oynatmayın. Yoksa aşırı ağrıyor. Onun dışında hissettirmiyor.

Acımaz, sızlar biraz o kadar.

İğne fobisi bende de vardı, taa ki hemşireler kolumu delik deşik edene kadar. Doktorlar hep damarlarımın derinde olduğunu söylüyor. Bir gün hastaneye gittik kan alacaklardı aldılar da ama biraz zor oldu. Durum şöyle: İlk hemşire geliyor, ben besmele çekiyorum damarı bulamıyor, bir daha deliyor. Gidiyor başkasını çağırıyor, geliyor 3 defa deniyor yapamıyor, öbürü geldi 2. denemede buldu. Yani 20 dakika içinde 8 defa kolumu deldiler. Ondan sonra fobi falan hiçbir şey kalmadı :D Zamanla geçer fobin.
Hocam sizinki yine iyiymiş, benim kolumu şişirdiler ve kas sistemine zarar verdiler. Sol kolum aşırı zayıf. 😟 😔

Acımıyor. Sadece 2 gün falan böyle çok hafif azıcık rahatsız eden bir ağrı kalıyor sonra gidiyor.

ağrımaz
2 kez oldum ve hafif yanıyor sadece. Tabi hemşireden hemşireye kişiden de kişiye değişir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı