Tetanoz aşısı çok mu acıtır?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bünyeden bünyeye değişir aslında. Ama ilk bir kaç dakika kol çok hareket etmese iyi olur. Acımaması için yani, en azından bende öyleydi?

Hocam uğraşıyorum bi uyanma var kasımda. İnşallah düzelecek.

Kolum böyle olmuştu; ''Ama dirsekten yukarısı sadece.''
1617134858534.png

İnşallah düzelir hocam.
Hocam şişlik o gün indi ama kas konusunda sıkıntı var.

Hocam kolay kolay olmaz. Ya alerjiniz vardır ya da açıda bir problem vardır. İmkanı yok alerjiniz yoksa aşı da güvenli ise.
Oldu hocam, hemşire ''carttt'' diye çekti serumu. Bundan sonraki hiçbir aşıda böyle bir sorunla karşılaşmadım. Alerjim de yok. Serumu damara takamadıklarından yavaş yavaş şişmesini izledim.

Hocam şişlik o gün indi ama kas konusunda sıkıntı var.

Oldu hocam, hemşire "carttt" diye çekti serumu. Bundan sonraki hiçbir aşıda böyle bir sorunla karşılaşmadım. Alerjim de yok. Serumu damara takamadıklarından yavaş yavaş şişmesini izledim.

İnanın 2 kere oldum evet az olsa da yakıyor ama böyle bir şişme alerjinizden veya aşıdan kaynaklıdır. Sizce problemsiz bir aşıda aşıdan dolayı kolun şişseydi o aşıyı kullanan olmazdı.
Çok fazla deney yapılıyor bu kişisel bir durumdur. Zaten her alerjinizi bilemezsiniz.
Konu sahibini boşuna korkutmasın. O elininin üstüne yatmasın fazla hareket etmesin 2 güne gram ağrın kalmaz.

İnanın 2 kere oldum evet az olsa da yakıyor ama böyle bir şişme alerjinizden veya aşıdan kaynaklıdır. Sizce problemsiz bir aşıda aşıdan dolayı kolun şişseydi o aşıyı kullanan olmazdı.
Çok fazla deney yapılıyor bu kişisel bir durumdur. Zaten her alerjinizi bilemezsiniz.
Hocam oturtamadılar iğneyi. Serumu da çıkarırken hızlı bir şekilde çıkardılar. İlaçtan kaynaklı değil yani.

Konu sahibi arkadaşım korkma bu yaşadığım olay aşı ile alakalı değil. serum ile alakalı bir olay.

Konu sahibini boşuna korkutmayın. O elininin üstüne yatmasın fazla hareket etmesin 2 güne gram ağrın kalmaz.
Hocam oturtamadılar iğneyi. Serumu da çıkarırken hızlı bir şekilde çıkardılar. İlaçtan kaynaklı değil yani.

O hemşireden kaynaklı. Güvenli bir yerde olursan bir şey olmaz.

Geçen sene 8.sınıfta yaptılar. Herkes abarttı işte o kolun komple uyuşuyor falan. Hepsi yalan. İnan ki olurken hemşire dedi bitti inanmadım. Hissetmedim bile sadece olduğun günün akşamı çok ama çok ufak bir sızlama oluyor o da tatlı bir acı. Canını acıtmaz yani.

Dediğim gibi alerjiniz vardır. Her alerjinizi bilemezsiniz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı