The Forest vs Rust

Steam yaz indirimleri 22 Haziran - 5 temmuz arasında olacak.
Rust oynamadım. Forest ise güzel oyun fakat her oyun gibi belli bir seviyeden sonra sıkıyor :) Fakat sürekli güncellenmesi ve oyunla ilgilenilmesi bir artı olarak karşımıza çıkıyor. Forest'ı tavsiye ederim.

The Forest oyununu Youtube'da çok gördüm. Bakıyorum herkes eğlenerek oynuyor. Bende alıyım dedim. Demez olaydım. Oyun tek başına çok sıkıyor. En fazla 2 saat. Ondan sonra bu ne böyle diyorsunuz. Oynayacak arkadaş varsa olabilir. En kötüsüde bir sürü hatasıyla uğraştım. Loading'te kalma gibi bir sürü hatasıyla uğraştım. 4 saat öyle geçti :(
Rust oyununu izlediğim kadarıyla söylüyorum. Tek başına daha keyifli olur en azından. Bu yüzden Rust.

Kesinlikle oynama süresi açısından Rust derim geçerim. 2 oyunda bende var Rust en iyisi onu alırsanız yardımcı olabilirim 800 e yakın oynama sürem var.

Kesinlikle The Forest. Eğer arkadaşınla oynarsan gayet eğlenceli saatler geçirebilirsin. Biz üç kişi oynuyoruz. Bir yandan oruç tutuyoruz fakat bu oyunu oynarken saatlarin nasıl geçtiğini anlayamıyoruz.

Bilgisayarın biraz iyiyse Rust almanı tavsiye ederim arkadaş eşliğinde oynamak çok zevkli.

Kesinlikle Rust. Eğer benim gibi survival serilerini seviyorsanız ve bir arkadaşınız varsa takım çalışması yaparak hayatta kalmaya çalışabilirsiniz. Ama arkaadaşınız yoksa yinede oynayın oyun içi konuşma özelliği ile oyundan arkadaş bulabilirsiniz. Mesela benim bir arkadaşım yok ama oyundan arkadaş buluyorum oynuyoruz beraber.

O halde bende Forest oynayıcısı olarak bir iki şey belirteyim. Öncelikle zamanında Rust - Forest çatışması yaşayan bir insanım ancak bu çatışma arkadaşımın benden habersiz bir şekilde Forest hediye etmesiyle son buldu. Forest'ı çok sevdim. Bunun en büyük sebebi yapımcılarının hiçbir şey ile yetinmeyip güncelleme üstüne güncelleme yapmaları. Oyun klasik survivor ancak bana göre Rust'tan biraz önde. Her şeyden önce geçen haftalarda Rust ile alakalı bir haber okumuştum. Rust'ın yapımcısı oyuncuların şikayetleri üzerine fırçalıyordu :) Forest'a gelen güncellemeler öyle sıradan şeyler değil, yeni tuzaklar, eklentiler, grafik iyileştirmeleri vb. toplu bir paket yaklaşık 1-2 haftada bir oyuna ekleniyor. Üstelik oyunun bazı istihbarat gerektiren püf noktaları var adadaki yerliler ile alakalı. Yani ben Forest almazsan pişman olacağın kanısındayım. Arkadaş faktörü tabiki önemli. Tüm Co-Op oyunlar için partner olmazsa olmazdır. Forest tek başına bir gerilim, arkadaşınla bir macera oyunudur. Saygılar :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı