The Last Of Us Part II PC'ye ne zaman gelecek?

Daha ilk oyunu doğru düzgün optimizasyonla çıkartamadılar bilgisayara sen gelmişsin ikinci oyunla neden aynı anda çıkartmadılar diyorsun. Keza bu oyunlar PS exclusive serisiydi yıllar boyunca ve hiçbir mecburiyetleri yoktu PC'ye getirmeye. Böyle bir iş yükünü hem kaldıramazlardı hem de daha çok para kazanmalarına da engel olurdu bu yol. Bu serinin PC portları dizi serisiyle paralel olarak gelecektir. Dizinin ilk sezonu bitti oyun tarafından Part 1 geldi. Dizinin 2. sezonu çıktıktan sonra da Part 2 gelecektir muhtemelen. Her hafta aynı konuları açmak yerine biraz mantığınızı kullanın.

Birinci oyunu PC'den oynayıp bitirdikten sonra düştüğüm inanılmaz boşluğun yerini dolduracak olan part II tahmini olarak ne zaman bilgisayara çıkar? Oyunların ikisi de PlayStation'da oynanabilir haldeyken iki partı PC'ye ayrı ayrı çıkarma fikirleri bana aşırı garip geldi. İki kısım da PC için hazır hale getirildikten sonra aynı anda veya birkaç hafta ara ile çıkartılması daha mantıklı olmaz mıydı hikayeden kopmama açısından?

Bu kolay bir şey değil hocam ilk oyunu bile sorunlu olarak çıkarttılar ilk oyunun uzunluğu ortalama 12-16 saat 2. oyun 25-30 saati buluyor daha da zor yani benim düşünceme göre dizinin 2. sezonuna doğru gelir yani bu sene gelmez imkanı yok 1-2 seneye belki.

Daha ilk oyunu doğru düzgün optimizasyonla çıkartamadılar bilgisayara sen gelmişsin ikinci oyunla neden aynı anda çıkartmadılar diyorsun. Keza bu oyunlar PS exclusive serisiydi yıllar boyunca ve hiçbir mecburiyetleri yoktu PC'ye getirmeye. Böyle bir iş yükünü hem kaldıramazlardı hem de daha çok para kazanmalarına da engel olurdu bu yol. Bu serinin PC portları dizi serisiyle paralel olarak gelecektir. Dizinin ilk sezonu bitti oyun tarafından Part 1 geldi. Dizinin 2. sezonu çıktıktan sonra da Part 2 gelecektir muhtemelen. Her hafta aynı konuları açmak yerine biraz mantığınızı kullanın.
Biraz mantığınızı kullanın yazmadan önce yazdığımı anlamaya çalışsaydın keşke. Farkettiysen "iki oyunu da hazır hale getirdikten sonra yayınlansaydı" diyorum. İkisi aceleye getirilip hemen çıksın demiyorum. Yani mantıksız bulduğun mantığımda iki oyunun PC'ye çıkmaları 2024-2025 tarihlerinde gerçekleşecek olsa bile beraber çıkmaları daha iyi olurdu.

Biraz mantığınızı kullanın yazmadan önce yazdığımı anlamaya çalışsaydın keşke. Fark ettiysen "iki oyunu da hazır hale getirdikten sonra yayınlansaydı" diyorum. İkisi aceleye getirilip hemen çıksın demiyorum. Yani mantıksız bulduğun mantığımda iki oyunun PC'ye çıkmaları 2024-2025 tarihlerinde gerçekleşecek olsa bile beraber çıkmaları daha iyi olurdu.

Böyle yapsalar kazançlarından düşerdi hikaye açısından belki iyi olabilir ama 2 oyunla aynı anda ilgilenip (sorunlarıyla beraber) çok zor olurdu ayrıca 1 oyunu satıp satışlar düşünce 2.sini çıkarmak daha mantıklı aynı anda çıkarsa dengesiz olurdu.

Eminim ki forumdaki Sony yetkilileri konunu görüp bir daha PC'ye bir port yaparken senin bu kimsenin aklına gelmeyecek tavsiyelerini değerlendirecektir... Ya kendinle çelişiyorsun farkında değilsin arkadaş.

Konuda yazdığına göre Part 1'i PC'de oynamışsın bayıla bayıla bitirmişsin ve Part 2'den devam etmek için sabırsızlanıyorsun. Şimdi gelmişsin ikisini birden Sony PC'ye acele etmeden hazırlayıp ardından yakın tarihler arasında da üst üste yayınlasalarmış diyorsun.

İstersen RTX 4090 tarzı bir sisteme sahip ol ilk oyunun PC'ye ne kadar berbat bir şekilde çıktığını bilmeyen kalmadı. Böyle bir gerçek varken Sony tek bir oyunu bile portlamaktan aciz kalmışken sen iki oyunu aynı anda yapabileceklerini neye dayanarak düşünüyorsun? Bu teknik olarak mümkün olsa bile ticari olarak hiçbir mantığı yok.

Bana bir de mantıktan bahsediyorsun kendi konunda yazdıklarını unutarak.

Son düzenleme:
The Last of Us part I çıkışından yaklaşık 7 ay sonra PC için çıkış yaptı. Ama optimizasyon sorunları yüzünden birçok insan hüsrana uğradı. Ben RTX 2060 ile yaklaşık 20 saat oynanışla hem ana oyunu hem left Behind'ı bitirdim. Oyun boyu ortalama 40-50 FPS oynadım yüksek ayarlarda. Düşük ayarlarda ise sadece 5 FPS bir artış gördüm. Tahminimce 2,3 aya çok daha oynanabilir bir hale gelir. Part II mevzusuna gelecek olursak, bence 2023 sonu gibi duyurulur 2024 yılında çıkış yapar. Birde buna değinmezsem içimde kalır The Last of Us Part I kıyafet kalitesi çok kötüydü, bi karaktere bakıyorum baya gerçek insan bide üstümdeki gömleğe, çantaya bakıyorum Half-Life oynuyorum sanki.

PS Plus kütüphanesinde yok daha oyun :D PC'ye duyrulsa bile 1 sene sonra çıkar zaten.

Birinci oyunu PC'den oynayıp bitirdikten sonra düştüğüm inanılmaz boşluğun yerini dolduracak olan Part II tahmini olarak ne zaman bilgisayara çıkar? Oyunların ikisi de PlayStation'da oynanabilir haldeyken iki partı PC'ye ayrı ayrı çıkarma fikirleri bana aşırı garip geldi. İki kısım da PC için hazır hale getirildikten sonra aynı anda veya birkaç hafta ara ile çıkartılması daha mantıklı olmaz mıydı hikayeden kopmama açısından?
Daha çok ps4-5 satışı yapmak için ayrı ayrı çıkartıyorlar. Bence önümüzdeki sene çıkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı