The Last of Us'un kontrollerini sevemedim

İlk oyunu oynuyorum. Yakın dövüşte sağa ve sola kaçabileceğim bir tuş yok. Nişan alması zor geldi. Cover yapma tuşu yok. Ve tüm kontroller yavaş ve ağır hissettirdi. Siz ne düşünüyorsunuz?
Kontrolleri sevmeyebilirsiniz normal. Misal RDR 2 çok güzel oyun ama benim için çok yavaş bir oyun. Oyunlarda sevmediğiniz noktalar olabilir.

Cover vs. yok. Oyunun mekanikleri gerçekçilik gereği biraz hantal. Nişan alması zor değil bence. Kaçınma olayı Part 2'de var. Part 1, 2013 oyunun cilalanmış hali; çok bir şey eklemediler.

İlk oyunu oynuyorum. Yakın dövüşte sağa ve sola kaçabileceğim bir tuş yok. Nişan alması zor geldi. Cover yapma tuşu yok. Ve tüm kontroller yavaş ve ağır hissettirdi. Siz ne düşünüyorsunuz?
2013 yılında çıkan TLOU oynuyorsanız evet maalesef.
Part 2'ye göre baya hantal.
Part 1 oynama imkanınız varsa onu oynayın aynı oyunun part 2 mekanikleriyle olan hali.

Evet, ilk oyun mekanik olarak benim de pek hoşuma gitmiyor. Mekanik görmek istiyorsanız Part 2 oynamalısınız. Bana göre piyasadaki en iyi mekanik ve animasyonlara sahip oyunlardan biridir. Belki de en iyisidir.

Aslında kontrollere sonradan alışırsın ben bir ara çok fazla kontrolcüye merak salmıştım o ara The Last of Us oynamak istiyordum ama ne yazık ki PC'de yoktu ben de diğer oyunları falan oynamıştım (COD dahi oynamıştım) sonra fırsat olunca PS Cafede bitirmiştim ve şunu söyleyebilirim ilk başta olan o hantallık yerini eğlenceye bırakıyor benim aşinalığım olmasına rağmen bir süre alışamamıştım bir yerden sonra alışıyorsun. Ayrıca şu anda PC üzerinde de sahibim 1-1.5 ay önce bir daha bitirdim ve şöyle söyleyeyim ki kontroller Part 2 yanında çok hantallar alışmak için ilk 3-4 saati geçirmen gerek benim önceden aşinalığım vardı o yüzden bir tık kolay geldi. Dediğin gibi dodge mekaniği çok aktif değil sadece yakın dövüşteyken bazen tuşa basmanı söylüyor üçgene basarsan dodge atıyor ama çok da aktif bir mekanik değil kafana göre kullanamıyorsun. Cover mekaniği var eğilip cover alacağın yere gidersen alıyor tuşu yok ki bence daha iyi bir seçim olmuş daha rahat oynayabiliyorsun. Yavaşlık ve ağırlık konusunda dediğim gibi çok hantal bir oyun ancak alışıyorsun yine de bir Part 2 akıcılığı asla yok.

2013 yılında çıkan TLOU oynuyorsanız evet maalesef.
Part 2'ye göre bayağı hantal.
Part 1 oynama imkanınız varsa onu oynayın aynı oyunun part 2 mekanikleriyle olan hali.

Aslında çok da bir farkı yok Remake'in sadece dodge mekaniği var bir de animasyon akıcılığı var ben TLOU: Part1 ve 2014 Remastered arasında hiçbir fark sezemedim oynanış akıcılığı bakımından hala çok hantal.

Geri
Yukarı