The Witcher 1 ve 2 oynamadan 3 oynanır!

Oynanmaz diyen yok ki zaten. Eğer evrene adımı atacaksanız ilk merdivenden başlayın, son merdivenden değil. Ki basit bir evren de değil, oldukça kapsamlı ve karışık bir evren. Hele hele kitaplarda çorba haline geliyor. Bu yüzden olayları az çok anlayabilmek için ilk 2 oyunu oynamak veya özetini dinlemek daha mantıklı olacak.

Ben 1. oyunun mekaniklerine katlanamayıp bitirememiştim mesela, özetini okumuştum.

Oynanır ama aldığın zevk düşer. Blaviken kasabı ne demek? Bunu biliyor musun? Geralt'ın önceki serilerden ve kitaplardan tanıdığı kişilerle karşılaşınca nasıl davranacaksın?
Oyun çok fazla gönderme barındırıyor, BAW DLC'si bile ilk kitaba küçük göndermeler yapıyor. Geralt'ın kişiliğini biliyor musun? Bir canavar zararsız veya kendini savunamıyorsa öldürmekten kaçınır. Bruce Wayne'in Batman kostümünü giydiğinde ki kişiliğe sahip.
İyi bir dedektif olduğundan genelde ilk seçeceği yol diplomasidir. 3. oyundan girip herşeyi anladım demek KH'a 3'den girdim herşeyi, tüm paralel evren ve paralel kişileri anladım demekten farksız.

Geri
Yukarı