The Witcher 1 ve 2 oynamadan 3 oynanır!

Oynanmaz diyen yok, ama witcher 2 ve 1 oynayan biri daha çok zevk alır witcher 3 den. Mesela ilk kez novigrad'a girdiğinde trissin sakladığı hatıra gülünü buluyorsun. Bu tür şeyleri 1 ve 2 yi oynamadan anlaman nerdeyse imkansız.
@Lax 'üzgün' emotesi bırakacağına yaz bakalım.
Yazdım.

Son düzenleme:
Yennefer, Ciri ve vesemir gibi birkaç karakterde sıkıntı çıkmaz çünkü ilk kez 3.oyunda görüyoruz.(vesemir 1.oyunda çok az görüyoruz) ama onun dışında kalan çoğu karakter(dandelion, zoltan ve Triss gibi) önceki oyunlarda geçiyor. Özellikle 1.oyunda bu karakterler bayağı anlatılıyor. Ve ayrıca çoğu olayın, krallıkların ve vahşi avın da hikayesi önceki oyunlara dayanıyor.

Oynanır oynanmasına da karakterleri tanıma açısından hem kitaplar hem de diğer oyunlar büyük önem taşıyor. Ciri’nin Triss’in ve Yennefer’in Geralt’a olan önemini daha önce yaşanan olayları bilmeden nasıl anlayabilirsin? Üstelik Witcher 2 hala mis gibi bir oyundur, es geçilmemeli bence.

En azından hikayeyi YouTube'dan dinleyin. Böylece Witcher 3 oynarken daha fazla zevk alırsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Abimiz burada 1 ve 2. oyunu anlatmış. İzleyin bence.
Selçuk abi, (videoyu yapan abimiz) seviliyorsun. ♥️

Çok doğru bir konu. Oyunu bir kere neredeyse diyalogları okumadan bitirdim ve o bile güzeldi.
Şu an ikincisini oynuyorum ve diyaloglar biraz yavaş geldiği için okuyunca geçiyorum, arada bazıları kaynıyor. Oyun içindeki kitap, mektup her ne halt varsa okuyorum. Bunlar fazlasıyla bilgi veriyor.
Geralt'ın Yennefer'i arama serüvenine nasıl başladığını nasıl anlayacaksın? Ya da Vahşi Av'ın Geralt Yeneffer ve Ciri ile olan ilişkisini? Evet oynanabilir fakat Witcher evrenine gerçekten hakim olunmak isteniyor ise kitaplar kesinlikle okunmalı. İlk iki oyun oynanmasa bile hikayesi dinlenmelidir.

Mesajımın başını okursanız bu bilgileri ve çok daha fazlasının oyunda bulunduğunu anlarsınız.
Her şey yok. Ama gayet yeterli içerik sadece oyunun kendisinde var. Hem hikaye olmadan da oynanabilecek bir oyun. Ya da hikaye %100 yerine %90 bilinse de fazlasıyla zevk alınabilecek bir oyun.

Dostum bu Gta oyunu değil ki seri oyunu 1 ve 2 yi bilmeden oyundan alacağın keyifle önceki oyunları oynayanların alacağı keyif aynı olmayacaktır. Hatta kitapları da okuyup oyunları oynayanları zaten tartışmaya gerek yok.

Geri
Yukarı