The Witcher 2 oynamadan 3 oynamak

Aman aman nerelere geldim dersin. İlk oyunun özetini oku, ikinciyi oyna. O kadar kötü değil be.
En düşük çözünürlükte ve tüm grafik ayarları kapalı 15-20 FPS bayıla bayıla oynamıştım ben. Hakkı yeniyor ikinci oyunun.
Hakkı yenmiyor sadece insanlar direkt 2 ile uğraşmak istemiyor.

Spoiler vesaire şeyler umurumda değil oyunun büyük bir kısmını izledim zaten. 2. oyuna girişmeye üşeniyorum çünkü Witcher 3'ü yeni indirdim.
Senin bileceğin iş, bu arada Witcher 2'de verdiğin kararları Witcher 3'e aktarabiliyorsun. Ancak bu kararlar pek önemli değil, Witcher 2, 30-35 saatte falan bitiyor.

Son düzenleme:
Doğru bir The Witcher sırası:

A) Fantastik kitaplarla aram iyi, okuyabilirim:

O halde önce kitapları okunmalı. Çünkü The Witcher'ın video oyun serisi kitaplardan sonrasını işlemekte. Yani kitaplar evrene hakim olmak ve daha çok duyguya girebilmek için şart. Eğer 1.oyunu oynamayacaksınız, kesinlikle şart. Çünkü o karakterin evrimini görmek, hikayesini bilmek, karakter ile olan bağlarınızı güçlendiriyor.

A-1) Kitapları okudum şimdi sırada ne var?

Güzel, şimdi sırada video oyunlar var fakat sen sanırsam 1.oyunu sevmiyorsun, sevemedin. O halde güzel bir 1.oyun özeti videosu bul. (Her ne kadar hikaye deneyimini tam anlamıyla yaşatamasa da olayları bilmek faydalıdır. Mümkünse güzel bir walkthrough videosu izlemek daha faydalıdır.)

2.oyun ile başlanır, 3.oyuna geçilir ve seri bitirilir. Nadir yaşansa da bazı oyuncular 2.oyunu da oynayamaz. O halde bu seriden uzak durmasını söylemem. Yine 1.oyunda yaptığınız gibi sağlam bir özet bulabilir veya walkthrough izleyebilirsiniz.

B) Fantastik kitaplarla aram iyi değil vallaha, okuyamam:

O halde 1.oyunu mutlaka oynamanızı veya Türkçe altyazılı (İngilizce biliniyorsa, İngilizce de olur.) bir walkthrough izlemeniz. (Özet bu noktada yetersiz kalabilir ama "alt tarafı oyun oynayacağım reis, sal beni" diyorsanız özette olur.)

2.oyun mutlaka oynanmalı. 3.oyun zaten oynanmalı (başka oyun kalmadı)

Son düzenleme:
Doğru bir The Witcher sırası:

A) Fantastik kitaplarla aram iyi, okuyabilirim:

O halde önce kitapları okunmalı. Çünkü The Witcher'ın video oyun serisi kitaplardan sonrasını işlemekte. Yani kitaplar evrene hakim olmak ve daha çok duyguya girebilmek için şart. Eğer 1.oyunu oynamayacaksınız, kesinlikle şart. Çünkü o karakterin evrimini görmek, hikayesini bilmek, karakter ile olan bağlarınızı güçlendiriyor.

A-1) Kitapları okudum şimdi sırada ne var?

Güzel, şimdi sırada video oyunlar var fakat sen sanırsam 1.oyunu sevmiyorsun, sevemedin. O halde güzel bir 1.oyun özeti videosu bul. (Her ne kadar hikaye deneyimini tam anlamıyla yaşatamasa da olayları bilmek faydalıdır. Mümkünse güzel bir walkthrough videosu izlemek daha faydalıdır.)

2.oyun ile başlanır, 3.oyuna geçilir ve seri bitirilir. Nadir yaşansa da bazı oyuncular 2.oyunu da oynayamaz. O halde bu seriden uzak durmasını söylemem. Yine 1.oyunda yaptığınız gibi sağlam bir özet bulabilir veya walkthrough izleyebilirsiniz.

B) Fantastik kitaplarla aram iyi değil vallaha, okuyamam:

O halde 1.oyunu mutlaka oynamanızı veya Türkçe altyazılı (İngilizce biliniyorsa, İngilizce de olur.) bir walkthrough izlemeniz. (Özet bu noktada yetersiz kalabilir ama "alt tarafı oyun oynayacağım reis, sal beni" diyorsanız özette olur.)

2.oyun mutlaka oynanmalı. 3.oyun zaten oynanmalı (başka oyun kalmadı)
Harika açıklamışsın, eline sağlık :)

Olur da 2'yi oyna bence. Ben iyi ki oynamışım demiştim. Hızlıca ana hikayeden devam et bitir. Yalnız 1 hiç oynanmıyor gerçekten de.
1'de biraz kendinizi hikayeye kaptırmanız gerekmekte ve bu biraz zaman alıyor. Birkaç tanede oynanış tricki öğrenmeniz lazım. Özellikle 1.oyunda at olmaması inanılmaz yorucu. Bununla ilgili bir durum vardı. Sanırsam karakteri hızlı combat moduna alıp sürekli space ile ileri doğru yuvarlanarak gittiğiniz zaman normal koşunuzdan daha hızlı ilerliyordunuz.

Ayrıca bir eliniz sürekli F5'te olmalı çünkü neredeyse hiç auto-save yok oyunda :D. Hikayeyi sevmeniz bir 10-15 saati buluyor desem sanırsam yanılmam. Ondan dolayı insanlar oynamaktan vazgeçiyor-ki haklılar.

Ben 1.oyunu 2018 senesinde oynamıştım haliyle o zamanda bu oyun eskiydi. Bu oyun çıktığı dönemin bile eskisinde ama en iyi hikaye kurgusu bu oyunda. (bence) Müzikler, karakterler, diyaloglar çok daha emek olduğunu hissedebiliyorsunuz. Tabi ki 3.oyun çıtasında değil ama zamanında çok emek harcanıp iyi şeyler çıkarılmış.

Yine canımı çektirdiniz be arkadaşlar. Gidiyim şu güzide eseri biraz dinliyeyim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Harika açıklamışsın, eline sağlık :)
Sizin yanınızda biz kimiz efenim, sizlerle aynı fikir de olmak beni sevindirdi. 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı