The Witcher 2 oynamadan 3 oynamak

1'de biraz kendinizi hikayeye kaptırmanız gerekmekte ve bu biraz zaman alıyor. Birkaç tanede oynanış tricki öğrenmeniz lazım. Özellikle 1.oyunda at olmaması inanılmaz yorucu. Bununla ilgili bir durum vardı. Sanırsam karakteri hızlı combat moduna alıp sürekli space ile ileri doğru yuvarlanarak gittiğiniz zaman normal koşunuzdan daha hızlı ilerliyordunuz.

Ayrıca bir eliniz sürekli F5'te olmalı çünkü neredeyse hiç auto-save yok oyunda :D. Hikayeyi sevmeniz bir 10-15 saati buluyor desem sanırsam yanılmam. Ondan dolayı insanlar oynamaktan vazgeçiyor-ki haklılar.

Ben 1.oyunu 2018 senesinde oynamıştım haliyle o zamanda bu oyun eskiydi. Bu oyun çıktığı dönemin bile eskisinde ama en iyi hikaye kurgusu bu oyunda. (bence) Müzikler, karakterler, diyaloglar çok daha emek olduğunu hissedebiliyorsunuz. Tabi ki 3.oyun çıtasında değil ama zamanında çok emek harcanıp iyi şeyler çıkarılmış.

Yine canımı çektirdiniz be arkadaşlar. Gidiyim şu güzide eseri biraz dinliyeyim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam ben şu an direkt 3'e gireceğim. Bir süre sonra hikayesi için seriyi derinlemesine oynarım.

1'de biraz kendinizi hikayeye kaptırmanız gerekmekte ve bu biraz zaman alıyor. Birkaç tanede oynanış tricki öğrenmeniz lazım. Özellikle 1.oyunda at olmaması inanılmaz yorucu. Bununla ilgili bir durum vardı. Sanırsam karakteri hızlı combat moduna alıp sürekli space ile ileri doğru yuvarlanarak gittiğiniz zaman normal koşunuzdan daha hızlı ilerliyordunuz.

Ayrıca bir eliniz sürekli F5'te olmalı çünkü neredeyse hiç auto-save yok oyunda :D. Hikayeyi sevmeniz bir 10-15 saati buluyor desem sanırsam yanılmam. Ondan dolayı insanlar oynamaktan vazgeçiyor-ki haklılar.

Ben 1.oyunu 2018 senesinde oynamıştım haliyle o zamanda bu oyun eskiydi. Bu oyun çıktığı dönemin bile eskisinde ama en iyi hikaye kurgusu bu oyunda. (bence) Müzikler, karakterler, diyaloglar çok daha emek olduğunu hissedebiliyorsunuz. Tabi ki 3.oyun çıtasında değil ama zamanında çok emek harcanıp iyi şeyler çıkarılmış.

Yine canımı çektirdiniz be arkadaşlar. Gidiyim şu güzide eseri biraz dinliyeyim:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Evet. Ya keşke 1 için bir REMASTERED olsa.

Evet. Ya keşke 1 için bir REMASTERED olsa.
Çok daha büyük bir firma haline geldiğinde olabilir aslında. Ama remake lazım ona, kombatlar çok eski. Grafiklerde remastered ile çok kotaramaz gibi. Remake gelirse ben 3.oyundan bile daha çok beğenileceğini düşünüyorum ama dediğim gibi çok büyük bir firma haline gelmeleri lazım. Şuan için seriye devam oyunu yapmak daha iyi. Hem onlar, hem bizim için. Neyse konu odağından çıkmasın. :)
Hocam ben şu an direkt 3'e gireceğim. Bir süre sonra hikayesi için seriyi derinlemesine oynarım.
Siz bilirsiniz ama kronolojik bir hikaye akışı var. Yani eğer önce sonunu öğrenip sonra başına gitmek sizi cezbediyorsa sizin tercihiniz bir şey diyemem. Tavsiyemi belirttim zaten mesajda. :)

1'de biraz kendinizi hikayeye kaptırmanız gerekmekte ve bu biraz zaman alıyor. Birkaç tanede oynanış tricki öğrenmeniz lazım. Özellikle 1.oyunda at olmaması inanılmaz yorucu.
Witcher 2'de de yok, ilk iki oyun tek düze ve küçük map olduğu için gerek yok bence.
Bununla ilgili bir durum vardı. Sanırsam karakteri hızlı combat moduna alıp sürekli space ile ileri doğru yuvarlanarak gittiğiniz zaman normal koşunuzdan daha hızlı ilerliyordunuz.
O olay Witcher 2'de var ancak oyunun tadını bozuyor, speedrun yapmıyoruz sonuçta. Witcher 1'de var mı hatırlamıyorum, ancak Witcher 1'de hızlı silah stili ile daha hızlı koşuyorduk.
Sizin yanınızda biz kimiz efenim, sizlerle aynı fikir de olmak beni sevindirdi. 😊
Daha kitapları bile okumadım, hatta onu bırak Witcher 3 DLC'lerini bile oynamadım. DLC işi hallolur da kitaplarını kesinlikle bir ara alacağım, ancak witcher evreninin lore'u hakkında bilgili olduğumu düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı