The Witcher 3 nasıl oynanır?

RosTR4L

Femtopat
The Witcher 3'e yeni başladım. Kontrat tahtalarından tüm kağıtları gördükçe alıyorum. Bu görevler kayboluyor mu? Kendiliğinden haritayı gezip tüm kağıtları topluyorum. Oyuna yeni başladım. Bilmem gereken önemli ipuçları var mı? Steam'den DLC'li sürümünü aldım. DLC görevi olup olmadığı anlaşılıyor mu? DLC'leri sonra oynamak istiyorum da.

Son düzenleyen: Moderatör:
DLC'ler 30lvl olunca oynanıyor ama ana oyunu bitirmeden oynama.
Quest'lerden yan görevleri ve anagörevleri levelına göre yap, contractlar bayağı iyi bu arada.
O topladığın şeyler contract olarak geliyor envanteri açıp bakabilirsin.

O topladigin kağıtların hepsi kontrat değil çoğu boş yazıdan ibaret. Sen ilah tahtasinda gördüğün bütün kağıtları topla hepsi envanterinde duruyor. Okuduktan sonra bir önemleri kalmıyor atabilirsin envanterinde durmasın.

DLC görevleri oyun sonuna dogru açılıyor.
Kontratlar kaybolmaz ama biraz kalabalık yapabilir listende.
Oyunu oynarken ana hikayede bazı görevler bazı görevleri kilitleyebiliyor. Özellikle kanlı baron kısmında vardı yanlış hatırlamıyorsam. Onun dışında bir süre sonra para sorunu yaşamıyorsun. Lootları paraya çevirip işini görebiliyorsun. Ben kendi olay örgüsü olmayan kontratlara dokunmamıştım o yüzden.

Bazı yan görevler oyunun belirli bir noktasına gelince kayboluyor. Gerçi onu anlarsın uyarı yapıyor oyun sana. Ana görevleri yapmadan önce leveline uygun kontratları ve yan görevleri yapıp item ve para kasmanı öneririm. Ayrıca oyunda efsunger teçhizatları var.

şu konuda arkadaş ayrıntılı anlatmış. Bu teçhizatları erkenden üret ve kullan. Onun harici oyun zaten akıyor ve ne yapman gerektiğini az çok anlıyorsun.

Ufak bir not: Gittiğin her yerdeki tüccarlara bak. At için kılıf mı deniyor neyse işte onu bulursan al. Özellikle kapasitesi büyük olanları ara. Bulamazsan at yarışlarına katıl ve envanterini genişletmeye çalış.

The Witcher 3'e yeni başladım. Kontrat tahtalarından tüm kağıtları gördükçe alıyorum. Bu görevler kayboluyor mu? Kendiliğinden haritayı gezip tüm kağıtları topluyorum. Oyuna yeni başladım. Bilmem gereken önemli ipuçları var mı? Steam'den DLC'li sürümünü aldım. DLC görevi olup olmadığı anlaşılıyor mu? DLC'leri sonra oynamak istiyorum da.
Bazı kontrat ve görevler süreli oluyorlar. Levelin yettiği her görevi aldığında yapman daha iyi olur. DLC paketlerinin görevleri renkli olur. Heart of Stone mavi, Blood and Wine kırmızı ve normal ana görevler sarı olur.

Sana tavsiyem DLC paketlerini sonraya bırakma. En azından ben öyle yapmıyorum. 426 saat oynama sürem var ve son 250 saatinde DLC paketlerini ana hikaye bitirmeden bitirdim. Daha rahat ediyorsun. Hem karakter gelişimin daha iyi ve detaylı oluyor.

Topladigin kagitlar haritada soru isareti olarak gozukuyor o gorevleri yaparak guzel esyalar kazanabilirsin. DLC gorevleri kirmizi ve mavi renk olarak gozukuyor, zaten DLC gorevleri zor, yuksek level istiyor istesen de yapamazsin.

Geri
Yukarı