The Witcher 3 neden ilerlemiyor?

RPG oyunlarıyla aran yoksa sevmeyebilirsin. Mesela ben 2-3 kere oynamak isteyip ve sevmeyip bırakmıştım. Aradan yıllar geçti RPG oyunlarına ilgim başladığında tekrar oynamaya karar verdim. Oyuna bir başladım 7-8 günde bitirdim. Hatta oyunu o kadar sevdim ki hemen bitmesin diye bol bol yan görev yaptım. Fakat maalesef DLC'ler dahil oyun bitti 😞 Şu anda senin yerinde olup Witcher'da hikayeyi bilmeden baştan oynamak isterdim. Bu yüzden bence çok şanslısın. Bu arada başta dediğim gibi RPG sevmiyorsan boşuna zamanını harcama sevdiğin tarz oyunlara yönel. RPG seviyorsan da The Witcher %100 memnun kalma garantili bir oyun. Bu arada oyunda Geralt toplum tarafından dışlanmış bir tür. Bu yüzden birinin tavasını bulup memnun etmek toplumdaki ön yargıyı azaltır belki...🙂
Önerin için teşekkürler, şimdilik pek vakit bulamıyorum ama tatilde bi' ilk 10 saati bitirip ona göre bırakacağım ya da devam edeceğim.

RPG oyunlarıyla aran yoksa sevmeyebilirsin. Mesela ben 2-3 kere oynamak isteyip ve sevmeyip bırakmıştım. Aradan yıllar geçti RPG oyunlarına ilgim başladığında tekrar oynamaya karar verdim. Oyuna bir başladım 7-8 günde bitirdim. Hatta oyunu o kadar sevdim ki hemen bitmesin diye bol bol yan görev yaptım. Fakat maalesef DLC'ler dahil oyun bitti 😞 Şu anda senin yerinde olup Witcher'da hikayeyi bilmeden baştan oynamak isterdim. Bu yüzden bence çok şanslısın. Bu arada başta dediğim gibi RPG sevmiyorsan boşuna zamanını harcama sevdiğin tarz oyunlara yönel. RPG seviyorsan da The Witcher %100 memnun kalma garantili bir oyun. Bu arada oyunda Geralt toplum tarafından dışlanmış bir tür. Bu yüzden birinin tavasını bulup memnun etmek toplumdaki ön yargıyı azaltır belki...🙂
8 günde Withceri nasıl bitirdiniz yahu? Ben 1 senede bitirmiştim.

Ya siz oynamayın... Witcher için ileri bir görüş ve biraz beyin lazım... siz god of War oynayın oyun size göstersin düz yolda ilerle önüne geleni kes 3-5 saatte oyunu bitir ve lutfen boş yere witcher gibi bir eseri bak oyun demiyorum bir dünya klasiği yani eseri trollemeyin

Kardeş geliyosun buraya 1 dakikalık görev için tava toplama oyunumu bu yazıyorsun :D sonra biz fanboy oluyoruz bir de. Oyunun savaş mekanikleri kötü de bosslar kötü de anlarımda şu oyunun görevlerine de laf atmayın be.
Kardeşim ben diyorum savaş mekanikleri kötü diye. Yılına göre çok zayıf geldi bana sanki ondan bıraktım. Sırf ondan. O zıplayarak kılıçla vurma falan onun yüzünden Geralt ın aşırı ileri geri gitmesi baydırdı beni oyundan. Bu oyunu sevenler bunları önemsemiyor mu ben mi animasyoncuyum acaba? 🤔🤔🤔

Oyun kötü falan değil, fan boyluk yapıp kötülemekten için elinizden gelen her şeyi yapmanızı anlamıyorum. Ben Dark Souls, Mafia, GTA, Tomb Raider gibi büyük oyun serilerini ve tek oyunlu veya iki üç oyunlu serileri bitirdim ancak Witcher 3'teki oyun atmosferini bulamadım. Oyunun ayrı bir tarzı var her mekân, kasaba, şehir, bölge demek yeni görevler, canavarlar, otoriteler, hazineler ve yerliler demek. Evet bir GTA 5'te ki gibi deniz altı sahibi olup ada soymuyorsunuz veya sürekli bir ganster görevinden öbür ganster görevini yapmak için araba ile koşup amaçsız gibi devam etmiyorsun. Yani oyun sana bir amaç veriyor, karakter veriyor ve en önemlisi seçim hakkı veriyor. Sen istersen o tavayı kadına götürmeyebilirsin hatta istersen hiç o kadınla konuşmayabilirsin, veya senin için önemli bir şeye giderken yolun haydutlar tarafından kesilebilir ve sen onları ister öldürebilir ister öldürmeyebilirsin veya birisin başını beladan kurtarmak için yolda giderken canavarların saldırısına uğrayabilirsin belli olmaz. Yani kısaca diyeceğim şu neredeyse 132km² haritada neredeyse her yeri dolu oyundan nasıl zevk alamayıpta RDR2 ve GTA 5 oyunları tercih edilebiliyor anlayamıyorum.

Oyun kötü falan değil, fan boyluk yapıp kötülemekten için elinizden gelen her şeyi yapmanızı anlamıyorum. Ben Dark Souls, Mafia, GTA, Tomb Raider gibi büyük oyun serilerini ve tek oyunlu veya iki üç oyunlu serileri bitirdim ancak Witcher 3'teki oyun atmosferini bulamadım. Oyunun ayrı bir tarzı var her mekân, kasaba, şehir, bölge demek yeni görevler, canavarlar, otoriteler, hazineler ve yerliler demek. Evet bir GTA 5'te ki gibi deniz altı sahibi olup ada soymuyorsunuz veya sürekli bir ganster görevinden öbür ganster görevini yapmak için araba ile koşup amaçsız gibi devam etmiyorsun. Yani oyun sana bir amaç veriyor, karakter veriyor ve en önemlisi seçim hakkı veriyor. Sen istersen o tavayı kadına götürmeyebilirsin hatta istersen hiç o kadınla konuşmayabilirsin, veya senin için önemli bir şeye giderken yolun haydutlar tarafından kesilebilir ve sen onları ister öldürebilir ister öldürmeyebilirsin veya birisin başını beladan kurtarmak için yolda giderken canavarların saldırısına uğrayabilirsin belli olmaz. Yani kısaca diyeceğim şu neredeyse 132km² haritada neredeyse her yeri dolu oyundan nasıl zevk alamayıpta RDR2 ve GTA 5 oyunları tercih edilebiliyor anlayamıyorum.
Mekanik e ve oyunun oynanışına bakarak başka oyunları tercih edebilir. Mesela ben Gta 5 i de beğenmiyorum Gta 4 den sonra animasyondan kısıp grafiğe verdikleri için. Ve Witcher 3 ün savaş mekaniğinden dolayı bayıp bıraktım. Sevemedim bir türlü yılına göre çok eski geldi. Zıplayarak vuruşun gerçekçi olmaması, adama kılıç sokup çıkarınca kan çıkmaması ve kılıcın sanki vücudun içine girip çıkmamış gibi sarsılmaması. Animasyonların benzerliği. Yine de indirsem mi dedim tekrar ama yine örneğin canavar kesilen videoları ve bossları izleyince vuruş hissi ve mekaniği göremediğimden vazgeçtim. Oynanışa önem vermeyenler için harikulade bir oyun gibi geliyor bana.

Aga dedim ya kiyas yapamam rdr oynamadim. Ama ben witcher2 den dolayi buyuk bir tahamulle oyuna basladim beni daha bastan yakaladi. Oyunun ilk anindan yasayan bir dunyada oldugumu bana hissettirdi oyun. Oyun isi zevk meselesi cokta takilmamak gerek sevene nasil seversin sevmeyene nasil sevmezsin denmez

Geri
Yukarı