The Witcher 3 neden ilerlemiyor?

Mekanik e ve oyunun oynanışına bakarak başka oyunları tercih edebilir. Mesela ben GTA 5'i de beğenmiyorum GTA 4'den sonra animasyondan kısıp grafiğe verdikleri için. Ve Witcher 3'ün savaş mekaniğinden dolayı bayıp bıraktım. Sevemedim bir türlü yılına göre çok eski geldi. Zıplayarak vuruşun gerçekçi olmaması, adama kılıç sokup çıkarınca kan çıkmaması ve kılıcın sanki vücudun içine girip çıkmamış gibi sarsılmaması. Animasyonların benzerliği. Yine de indirsem mi dedim tekrar ama yine örneğin canavar kesilen videoları ve bossları izleyince vuruş hissi ve mekaniği göremediğimden vazgeçtim. Oynanışa önem vermeyenler için harikulade bir oyun gibi geliyor bana.

Benim için oyundaki amaç önemli, GTA serisindeki oyunları neredeyse 30'dan fazla kez tekrar tekrar girip oynayıp bitirmeye çalıştım ancak benim aradığım veya istediğim şeyi sunmadığı için oyarken zevk alanadım. Ama öte yandan Witcher 3'ün savaş mekanikleri o kadar rahatsız etmiyor bence, çünkü Unreal Engine motoru ile yapılan oyunları bilenler bilir vuruş hissiyatı ve savaş mekanikleri çok hantal ve kütük gibi kalıyor, belki de çok fazla ue motoru ile yapılmış oyun oynadığım için pek rahatsız etmiyor olabilir.

Benim için oyundaki amaç önemli, GTA serisindeki oyunları neredeyse 30'dan fazla kez tekrar tekrar girip oynayıp bitirmeye çalıştım ancak benim aradığım veya istediğim şeyi sunmadığı için oyarken zevk alanadım. Ama öte yandan Witcher 3'ün savaş mekanikleri o kadar rahatsız etmiyor bence, çünkü Unreal Engine motoru ile yapılan oyunları bilenler bilir vuruş hissiyatı ve savaş mekanikleri çok hantal ve kütük gibi kalıyor, belki de çok fazla ue motoru ile yapılmış oyun oynadığım için pek rahatsız etmiyor olabilir.
Doğrudur zevk meselesi. GTA'yı çok seven bir oyuncuyum bende Sanandreas, Vice city, 4 ü devalarca bitirdim. Mesela God Of War ile Witcher i kıyaslamam bile ben değil son God Of War hadi o çok daha yeni bir oyun ama özellikle God Of War 2 yi bile savaş mekanikleri daha iyi geldiğinden tek geçerim. Hissiyatla birlikte alınan zevke önem veriyorum ben. Ardından hikayeye çok önem veriyorum o konuda Witcher e laf yok ama yine de ben God Of War hikayesini daha çok seviyorum. Zevkler işte bir de Witcher 2 nin videosunu izledim sanki daha iyi savaş mekaniği var ve yorumlarda daha çok eğlendiğini söyleyen çok kişi var bu durum ilginç geldi, Gerçekten Unreal Engine motorunda mı sorun vardı kullanımında mı acaba :)

Geri
Yukarı