The Witcher 3 oynamadan önce bilinmesi gerekenler

0-FuRKaN-0

Hectopat
Aklımda şu hemen hemen herkesin sevdiği oyun Witcher'ı oynamak vardı. Ama oyuna dair hiçbir fikrim yok, bu yüzden oynamaktan vazgeçiyordum. Sanırsam oyun ilk ve ikinci oyunun devam oyunu. Ondan önceki başka bir senaryo var mı bilmiyorum. Eğer varsa 3 hakkında herhangi bir spoiler vermeden ilk ve ikinci oyunun senaryosunu bir kişi anlatırsa mutlu olurum ya da senaryoyu anlayabileceğim bir kaynak varsa yollarsanız çok teşekkür ederim. Konuyu açmamın nedeni sanırsam oyun direkt bizi hikayenin ortasında başlatıyormuş. Adını sanını bilmediğimiz insanlarla konuşuyormuşuz. Ben de oyunu oynarken bu kim acaba gibi sorular ile oyundan kopmak istemiyorum.

Bu video 1. oyunu anlatıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video ise 2. oyunu anlatıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Oyunu tam anlatmak istemiyorum, zira oynarken zevkini kaçırabilir. O yüzden keşfetmen daha uygun olur, sana diyebileceğim tek şey şudur. Sakın ama sakın hepsini seçme, sonunda dalga geçerler ve sap gibi kalırsın.

Bu video 1. oyunu anlatıyor.

Bu video ise 2. oyunu anlatıyor.

Fakat hikâye videolarını izleyerek oyundaki karakterlere ısınamaz, bağlanamazsın. Sadee hikâyeyi bilirsin. O 2 oyunu oynayınca 3'ün tadı apayrı çıkıyor.
Oyunu tam anlatmak istemiyorum, zira oynarken zevkini kaçırabilir. O yüzden keşfetmen daha uygun olur, sana diyebileceğim tek şey şudur. Sakın ama sakın hepsini seçme, sonunda dalga geçerler ve sap gibi kalırsın.
İlk Witcher oynayışım aklıma geldi. Her dişiye yürümüştüm oyunda, sonda da yapayalnız kalmıştım. :/

Hepsinin hikayesi çok güzel. Sadece 2. oyun biraz daha kısa. Benim tavsiyem kontrollerine dayanamaycaksanız 1. oyunun hikayesini okuyup 2. oyuna geçmeniz. Çünkü 3. oyunda yaşanan olayların başlangıcı 2. oyunda. Yani birbiriyle bağlantılı. Ancak optimizasyon sorunları var ve bu nedenle oynamak istemezseniz bunun da hikayesini okuyun ve 3. oyuna öyle geçin.

Mutlaka ilk 2 oyunu oynamanı öneririm. Hem oyunun geldiği noktayı görürsün, hem hikayeyi öğrenirsin. Üçüncü oyunda zaten zevkten dört köşe olacaksın.

Bütçeniz varsa Witcher Evreni diye bir kitap var. Evreni, karakteri ve merak edilen çoğu şeyi anlatıyor. Tavsiye ederim okumanı.

Seni tanımıyorum tek bildiğim öldürmem gerektiği. Böyle der herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı