İnceleme The Witcher 3: Wild Hunt Next-Gen Update incelemesi

Aeronight

Kilopat
Makaleler
6
Yer
Bolu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600
Cooler Master MasterLiquid ML120L V2
Asus Prime B450M-K II
ASUS DUAL GeForce RTX 3060 Ti OC 8GB
XPG Gammix D35 2x8GB 3200MHz
ADATA Legend 750 500GB
Kioxia Exceria 480GB SATA 2x
ASUS TUF GAMING 650B 650W 80+ Bronze
Dostlarım oyunu biraz oynadım ve en baştan başlamadım. Temiz bir oyun oynadım bu arada modları silmek zorunda kaldım çünkü çoğu çalışmıyor. İncelemeye gelelim. İşaretlere aşılmam sanırım biraz zaman alacak. Onun dışında kamera açıları güzel olmuş. God of War hissiyatı aldım. Çoğu modun çalışmaması açıkçası beni üzdü çünkü ben modlarla eğlenen biriyim. Grafikler hoş ama biraz optimizasyon sorunu var gibime geldi. İlk açtığımda tüm ayarlarım sıfırlanmıştı. Ayarları yeniden yapıp FSR'ı açtığımda kasmalar oldu ve ayarlarımı düşürdüm. Yine de fazla bir grafik kaybetmedim. Oyun hoş duruyor. Öte yandan ara sahneler bittiğinde 1 saniyelik donmalar oldu. Yama gelmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Gelelim en büyük yakındığım olaya: Dengeleme. Ölüm Marşı!'nda oynadığımı ve düşman ölçeklemenin açık olduğunu belirtmek isterim. Ben oyunu bitirdiğim için canım sıkıldığında muhafızları dövüyordum. Yeni işaretlere alışmak için adamları döveyim dedim, tek attım. İnanamadım başta. Onlar da bana vuruyor ama şöyle söyleyeyim; patchten önce Iris ile 3 normal 1 güçlü vuruşla keserken tek bir vuruşta kestim. Onlar patchten önce 1 hitte beni keserken Üstümde Quen varken 2 tanesi bi' vurdu %15 canım kaldı. Normalde tek yerdim çünkü Quenimi biri kırdı diğeri de vurdu. Sonra canıma bakınca bir şeyi farkettim. Öföri nerflenmiş. Normalde %227 gibi bir seviyeye ulaşırken %115'e çekmişler. İlginç olmuş açıkçası. Hem de ben muhafızlara %115 ile tek atabiliyorken. Kıssadan hisse modlarla eğlenen biriyseniz fazla ümitlenmeyin bence. Tamamen yeni bir deneyim hissettirmiyor. Görev ara sahnelerinde grafikler ara sıra bozulabiliyor. FSR Dengeli modda Geralt'ın e diğer NPC'lerin saçlarının ucunun pikselleştiğini gördüm. Benim bu güncellemeye puanım 5 üzerinden 3.9 diyebilirim. İlk kez Witcher 3 oynuyorsanız sizde iyi bir etki bırakacaktır çünkü henüz modları ve oyunu bilmiyorsunuz. Ama benim gibi 12. kez oynamayı planlıyor ve modlu oynuyorsanız biraz hayal kırıklığına uğrayacaksınız dostlarım. İşaret sistemi ise God of War 3'ten alınmış gibi duruyor.

Beğendiklerim
  • Kamera açısı.
  • Grafikler.
  • FSR desteği.
  • Yeni işaret sistemi.
Beğenmediklerim
  • Optimizasyon.
  • Modların kullanılamaması.
  • Dengeleme.
  • Bazı grafik hataları.

Son düzenleme:
Dostlarım oyunu biraz oynadım ve en baştan başlamadım. Temiz bir oyun oynadım bu arada modları silmek zorunda kaldım çünkü çoğu çalışmıyor. İncelemeye gelelim. İşaretlere aşılmam sanırım biraz zaman alacak. Onun dışında kamera açıları güzel olmuş. God of War hissiyatı aldım. Çoğu modun çalışmaması açıkçası beni üzdü çünkü ben modlarla eğlenen biriyim. Grafikler hoş ama biraz optimizasyon sorunu var gibime geldi. İlk açtığımda tüm ayarlarım sıfırlanmıştı. Ayarları yeniden yapıp FSR'ı açtığımda kasmalar oldu ve ayarlarımı düşürdüm. Yine de fazla bir grafik kaybetmedim. Oyun hoş duruyor. Öte yandan ara sahneler bittiğinde 1 saniyelik donmalar oldu. Yama gelmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Gelelim en büyük yakındığım olaya: Dengeleme. Ölüm Marşı!'nda oynadığımı ve düşman ölçeklemenin açık olduğunu belirtmek isterim. Ben oyunu bitirdiğim için canım sıkıldığında muhafızları dövüyordum. Yeni işaretlere alışmak için adamları döveyim dedim, tek attım. İnanamadım başta. Onlar da bana vuruyor ama şöyle söyleyeyim; patchten önce Iris ile 3 normal 1 güçlü vuruşla keserken tek bir vuruşta kestim. Onlar patchten önce 1 hitte beni keserken Üstümde Quen varken 2 tanesi bi' vurdu %15 canım kaldı. Normalde tek yerdim çünkü Quenimi biri kırdı diğeri de vurdu. Sonra canıma bakınca bir şeyi farkettim. Öföri nerflenmiş. Normalde %227 gibi bir seviyeye ulaşırken %115'e çekmişler. İlginç olmuş açıkçası. Hem de ben muhafızlara %115 ile tek atabiliyorken. Kıssadan hisse modlarla eğlenen biriyseniz fazla ümitlenmeyin bence. Tamamen yeni bir deneyim hissettirmiyor. Görev ara sahnelerinde grafikler ara sıra bozulabiliyor. Benim bu güncellemeye puanım 5 üzerinden 3.9 diyebilirim. İlk kez Witcher 3 oynuyorsanız sizde iyi bir etki bırakacaktır çünkü henüz modları ve oyunu bilmiyorsunuz. Ama benim gibi 12. kez oynamayı planlıyor ve modlu oynuyorsanız biraz hayal kırıklığına uğrayacaksınız dostlarım.

Beğendiklerim
  • Kamera açısı.
  • Grafikler.
  • FSR desteği.
  • Yeni işaret sistemi.
Beğenmediklerim
  • Optimizasyon.
  • Dengeleme.
  • Bazı grafik hataları.
Grafikler falan çok hoş olmuş fakat optimizasyon berbat ötesi CD Project Red optimizasyonunu bir türlü oturtamıyor.

Dostlarım oyunu biraz oynadım ve en baştan başlamadım. Temiz bir oyun oynadım bu arada modları silmek zorunda kaldım çünkü çoğu çalışmıyor. İncelemeye gelelim. İşaretlere aşılmam sanırım biraz zaman alacak. Onun dışında kamera açıları güzel olmuş. God of War hissiyatı aldım. Çoğu modun çalışmaması açıkçası beni üzdü çünkü ben modlarla eğlenen biriyim. Grafikler hoş ama biraz optimizasyon sorunu var gibime geldi. İlk açtığımda tüm ayarlarım sıfırlanmıştı. Ayarları yeniden yapıp FSR'ı açtığımda kasmalar oldu ve ayarlarımı düşürdüm. Yine de fazla bir grafik kaybetmedim. Oyun hoş duruyor. Öte yandan ara sahneler bittiğinde 1 saniyelik donmalar oldu. Yama gelmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Gelelim en büyük yakındığım olaya: Dengeleme. Ölüm Marşı!'nda oynadığımı ve düşman ölçeklemenin açık olduğunu belirtmek isterim. Ben oyunu bitirdiğim için canım sıkıldığında muhafızları dövüyordum. Yeni işaretlere alışmak için adamları döveyim dedim, tek attım. İnanamadım başta. Onlar da bana vuruyor ama şöyle söyleyeyim; patchten önce Iris ile 3 normal 1 güçlü vuruşla keserken tek bir vuruşta kestim. Onlar patchten önce 1 hitte beni keserken Üstümde Quen varken 2 tanesi bi' vurdu %15 canım kaldı. Normalde tek yerdim çünkü Quenimi biri kırdı diğeri de vurdu. Sonra canıma bakınca bir şeyi farkettim. Öföri nerflenmiş. Normalde %227 gibi bir seviyeye ulaşırken %115'e çekmişler. İlginç olmuş açıkçası. Hem de ben muhafızlara %115 ile tek atabiliyorken. Kıssadan hisse modlarla eğlenen biriyseniz fazla ümitlenmeyin bence. Tamamen yeni bir deneyim hissettirmiyor. Görev ara sahnelerinde grafikler ara sıra bozulabiliyor. Benim bu güncellemeye puanım 5 üzerinden 3.9 diyebilirim. İlk kez Witcher 3 oynuyorsanız sizde iyi bir etki bırakacaktır çünkü henüz modları ve oyunu bilmiyorsunuz. Ama benim gibi 12. kez oynamayı planlıyor ve modlu oynuyorsanız biraz hayal kırıklığına uğrayacaksınız dostlarım.

Beğendiklerim
  • Kamera açısı.
  • Grafikler.
  • FSR desteği.
  • Yeni işaret sistemi.
Beğenmediklerim
  • Optimizasyon.
  • Dengeleme.
  • Bazı grafik hataları.
Modları hiç kullanmamışlar, o kadar çok güzel mod var ki. Tam beklediğim gibi kötü bir yama çıktı. FSR de DLSS den iyi olması da ayrı şaşırtıcı, RTX de inanılmaz sorunlu şuan. Çok kötü bir yama.

Modları hiç kullanmamışlar, o kadar çok güzel mod var ki. Tam beklediğim gibi kötü bir yama çıktı. FSR de DLSS den iyi olması da ayrı şaşırtıcı, RTX de inanılmaz sorunlu şuan. Çok kötü bir yama.
Modlar kullanılmış. Ben umutluydum yamadan açıkçası ama optimizasyonu bu kadar kötü beklemiyordum. Bir de öncesinde RDR2 oynayınca ve pelerinimi göremeyince hayal kırıklığına uğradım.

Grafikler falan çok hoş olmuş fakat optimizasyon berbat ötesi CD Project Red optimizasyonunu bir türlü oturtamıyor.
REDEngine'in değişmesi gerekiyor. Kötü bir oyun motoru.

Benim aklıma şu takıldı, oyun tamamen mi elden geçirildi yoksa Ultra+ ayarına alırsan ve RTX açarsan mı bu yeni nesil grafiklerden faydalanıyorsun? Yani eski Yüksek ayarlar ile şimdiki yüksek ayarın arasında fark var mı? Benim FPS'im bayağı düştü çünkü.

Benim aklıma şu takıldı, oyun tamamen mi elden geçirildi yoksa Ultra+ ayarına alırsan ve RTX açarsan mı bu yeni nesil grafiklerden faydalanıyorsun? Yani eski Yüksek ayarlar ile şimdiki yüksek ayarın arasında fark var mı? Benim FPS'im bayağı düştü çünkü.
Oyun tamamen elden geçirildi. Bu yüzden muhtemelen FPS'ler düştü ve optimizasyon yerle bir edildi.

Red Engine'den dolayı yoksa gerçekten tembel olduklarından mı dolayı optimizasyonları kötü oluyor anlamış değilim artık yeni Witcher oyunu çıktığında anlamış oluruz.

Red Engine'den dolayı yoksa gerçekten tembel olduklarından mı dolayı optimizasyonları kötü oluyor anlamış değilim artık yeni Witcher oyunu çıktığında anlamış oluruz.
Bence REDEngine'den dolayı. Tembel değiller aksine zamanında fazla mesaiden dolayı tepki çekmişti sanırım CDPR.

Modlar kullanılmış. Ben umutluydum yamadan açıkçası ama optimizasyonu bu kadar kötü beklemiyordum. Bir de öncesinde RDR2 oynayınca ve pelerinimi göremeyince hayal kırıklığına uğradım.

REDEngine'in değişmesi gerekiyor. Kötü bir oyun motoru.
Mesela? Gördüğüm tek şey Geralt'ın kana bulanması oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı