İnceleme The Witcher 3: Wild Hunt Next-Gen Update incelemesi

Mesela? Gördüğüm tek şey Geralt'ın kana bulanması oldu.
Canavar textureları için HD Monsters Reworked kullanıldı.
The Witcher 3 HD Reworked Project textureları kullanıldı.
Ara sahneler için Immersive Real-time Cutscenes kullanıldı.
Nitpicker's Patch kullanıldı.
Harita için World Map Fixes kullanıldı.

Ayrıca güncelleme sonrası Steam arayüzü de çalışmıyor şu an oyunda, ne F12 ile ekran görüntüsü alabiliyorum ne de shift+tab atabiliyorum. Sorun benden kaynaklıdır belki diye bir arkadaşıma sordum onda da aynıymış.

FSR eklenmiş ama FSR'ın faydasını görmedim ben, kaliteye çekiyorum aynı, performansa çekiyorum yine aynı kare oranlarını alıyorum ben sanki düzgün çalışmıyor gibi. Onun dışında görsellik gerçekten güçlendirilmiş, yama yayımlanmadan önceki videolara baktığımda çok bir fark görememiştim ama oyuna girdiğimde anladım farkı, yeni kamera açısı ve fotoğraf modu sayesinde de nereye adımımı atsam fotoğraf çekme isteği geldi bana şahsen.

Sabah açtım bilgisayarımı dosyalara bakarken ne göreyim 30GB yer kalmış sonra bugün Witcher'a güncelleme geliyordu o yapmıştır dedim harbiden oymuş.

Ayrıca güncelleme sonrası Steam arayüzü de çalışmıyor şu an oyunda, ne F12 ile ekran görüntüsü alabiliyorum ne de shift+tab atabiliyorum. Sorun benden kaynaklıdır belki diye bir arkadaşıma sordum onda da aynıymış.

FSR eklenmiş ama FSR'ın faydasını görmedim ben, kaliteye çekiyorum aynı, performansa çekiyorum yine aynı kare oranlarını alıyorum ben sanki düzgün çalışmıyor gibi. Onun dışında görsellik gerçekten güçlendirilmiş, yama yayımlanmadan önceki videolara baktığımda çok bir fark görememiştim ama oyuna girdiğimde anladım farkı, yeni kamera açısı ve fotoğraf modu sayesinde de nereye adımımı atsam fotoğraf çekme isteği geldi bana şahsen.
Evet Steam arayüzü de çalışmıyor farkettim. FSR'ı değişik uygulamışlar. Ayarlar farketmiyor. Ama açıkken FPS arttığı doğru. FSR'ı kapatınca oyunum fazla kastı.

Sabah açtım bilgisayarımı dosyalara bakarken ne göreyim 30GB yer kalmış sonra bugün Witcher'a güncelleme geliyordu o yapmıştır dedim harbiden oymuş.
45 GB geldi ya.

Evet Steam arayüzü de çalışmıyor fark ettim. FSR'ı değişik uygulamışlar. Ayarlar fark etmiyor. Ama açıkken FPS arttığı doğru. FSR'ı kapatınca oyunum fazla kastı.

45 GB geldi ya.

Bir arandım hocam zaten oyunda 20 FPS alıyordum şu an hiç oynayamam diye kaldırdım :(

Bir arandım hocam zaten oyunda 20 FPS alıyordum şu an hiç oynayamam diye kaldırdım :(
Aslında her şeyi düşüğe çekip FSR'da denersiniz. Olur belki.

Usta benim PC mi kötü anlamadım eski sürümde yüksek ayarlarda sıkıntı olmadan oynuyordum şimdi acayip bir optimizasyon problemi var. Sürekli bir FPS düşüşü (özellikle köylerde) oluyor. Oyunun kendisi de buglu şu an arada kılıcı çekmiyor yumrukla canavarlara saldırıyorum falan :D n'apmışlar bu oyuna böyle ya.

RTX 2060 beni tatmin etmedi açıkçası. Oyunu 3 kez bitirmiş biri olarak bende sizin gibi mod kurmaktan çok zevk alan birisiyim büyük ihtimalle yakında modlara gelen güncellemeler ile mod sorunu çözülecektir. Optimizasyon ve mod sorunu çözüldükten sonra geri dönüp bir kez daha bitirmeyi düşünüyorum.

Usta benim PC mi kötü anlamadım eski sürümde yüksek ayarlarda sıkıntı olmadan oynuyordum şimdi acayip bir optimizasyon problemi var. Sürekli bir FPS düşüşü (özellikle köylerde) oluyor. Oyunun kendisi de buglu şu an arada kılıcı çekmiyor yumrukla canavarlara saldırıyorum falan :D n'apmışlar bu oyuna böyle ya.
Hocam cidden artık yeni bir meme olacak bu CD Projekt RED'in oyunları optimizasyon özürlü çıkarması. Yeni nesile uyarlıyorlar ama optimizasyonu yok ediyorlar. Çok ilginç bir firma cidden. Ben iyice sinirlenmemek için açıkçası modlar düzelene kadar oyuna girmeyeceğim. Modları sürekli takip edeceğim. Çoğu modu zaten kurmayacağım bile. Oyuna entegre edilmiş çünkü.

RTX 2060 beni tatmin etmedi açıkçası. Oyunu 3 kez bitirmiş biri olarak bende sizin gibi mod kurmaktan çok zevk alan birisiyim büyük ihtimalle yakında modlara gelen güncellemeler ile mod sorunu çözülecektir. Optimizasyon ve mod sorunu çözüldükten sonra geri dönüp bir kez daha bitirmeyi düşünüyorum.
Hocam cidden oyunu o kadar uzun zaman modlu oynadım ki modsuz keyif vermedi açıkçası. Bir şeyler eksik hissediyorum ve tatmin etmiyor bu beni.

Dostlarım Steam'e şuan PC için optimizasyon güncellemesi geldi. Haberini vermek istedim. Güncellemeden önce orta ayarlarda FSR Kalite modunda 30 FPS'i zar zor görürken şuan FSR Kalite modunda yüksek ayarlarda 60 FPS'i çok rahat görüyorum. Oyun düzelmiş ve modların da bir kızmı kullanılabilir durumda. Bakmanızı tavsiye ederim. Optimizasyon konusunda sorun yaşayanlar tekrar şans verebilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı