Theodore Kaczynski haklı mıydı?

Ted tamamen haklıydı. Bomba gönderdiği yerlerde hak etmiş insanlardı.
Bana göre de Ted haklıydı fakat teknolojinin tamamen hayatımızdan kalkması konusuna katılmıyorum. Doğru kullandığımız sürece kendimizi yöneten biziz ama doğru kullanamıyoruz sorun o.

Bu nasıl bir paylaşım la? Hiçbir haklı sebep, bu eylemleri gerçekleştirmek için sebep değildir. Ben anti-natalizmi savunan biri olarak söylüyorum. Kendisi, bir akıl hastasıdır.

Düşünmek eylemi altında, bu tür hastalıklı düşünceleri eyleme dökenler ve gündeme getirenlerin büyük problemleri vardır.

Bu nasıl bir paylaşım la? Hiçbir haklı sebep, bu eylemleri gerçekleştirmek için sebep değildir. Ben anti-natalizmi savunan biri olarak söylüyorum. Kendisi, bir akıl hastasıdır.

Düşünmek eylemi altında, bu tür hastalıklı düşünceleri eyleme dökenler ve gündeme getirenlerin büyük problemleri vardır.
Bahsettiğimiz şey yaptığı bomba saldırıları değil. Kitabında da anlattığı fikirleri mantıklı mıydı diye soruyorum. Yoksa hepimiz biliyoruz bomba ile etrafa saldırmanın iyi bir şey olmadığını.

Bahsettiğimiz şey yaptığı bomba saldırıları değil. Kitabında da anlattığı fikirleri mantıklı mıydı diye soruyorum. Yoksa hepimiz biliyoruz bomba ile etrafa saldırmanın iyi bir şey olmadığını.
Herkesin fikirleri olabilir. Benim de "Dünyayı yok etme gibi bir fikrim var." İmzamda da görebilirsin. İnsanları da sevmiyorum. Ve bana göre dünyayı yok etme fikri, haklıdır. Kimse de yanlışlayamaz.

Şimdi ben anti-natalist, insanları sevmeyen biri olarak bu fikirlerimi eyleme dökmüyorum. Bu fikir olarak kalsa ve üzerine tez yazılsa, araştırmalar yapılsa, tamamdır. Fikri, eyleme dökme gibi bir durum var.

Karşı çıkmanın sebebi, fikir değildir. Fikirle birlikte yapılan eylem. Siz, bu fikri sunup ve yanına da bu ismi yazarsanız, daha çok dikkat çekeceğiniz aşikâr. Ama böyle düşünenlere, örnek vermiş olursunuz.

ARTI OLARAK kültür değişir, insan değişir, zaman değişir. Haklı mıdır, kendince sebepleri vardır. Ama buna karşı çıkamazsınız. Daha evvel gün bana, "Bu hayattaki vasfımız ne?" diye soran arkadaşıma, "Jimi Hendrix'ten daha iyi elektronik gitar çalamıyorsan, gitar çalmanın anlamı yok. Vasıfsızsın." dedim. Bu herkes için geçerlidir..

Son düzenleme:
Fikirle birlikte yapılan eylem.

Bu güzel bir ayrıntı. Konudaki kişinin fikrini merak edip de okumadim. Zaman içinde okunabilir gibi duruyor. Ama herhangi bir fikri meydana getiren algıdan sebep, kendince bir yargı ile hak dağıtma yanılgısına düşüldüyse; fikirler doğru olsa bile, yarardan çok zarar verilmiş olur ve fikirler de göz ardı edilir.

Bununla ilgili bir söz de vardır;
"Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz."

Son düzenleme:

Geri
Yukarı