Thermaltake TH240 sıvı soğutma ayarları

Espri

Femtopat
Daha fazla  
Anakart
Asus TUF Gaming A520M-PLUS
İşlemci
AMD 5800X3D
Arkadaşlar merhaba,

Elimde ASUS TUF Gaming A520M-Plus anakart var ve sıvı soğutma için ayrı bir pump girişi yok. Haliyle soğutmanın pompasını CPU_FAN'a takıyorum, radyatör fanlarını SYS_FAN'a. Forumlarda bu bilgi mevcut.

Şimdi bu noktada pompa ile ilgili bir sıkıntı yok ama SYS_FAN sistem sıcaklık sensöründen gelen veriyi referans kabul edip ona göre RPM ayarlıyorsa benim işlemcim ısındığı zaman SYS_FAN portuna takılı olan radyatör fanları RPM artırmayacak. Çünkü datayı sistem (anakart sıcaklığı mı?) üzerinden alıyor, bu da işlemcinin sıcaklığının düşmesi için handikap. Sizce doğru mu düşünüyorum?

Bir ikincisi pompanın CPU_FAN'a takılı olduğu durumlarda BIOS'tan pompayı her sıcaklıkta %100'de çalışması için ayarlayın diyenler var bu bilgi ne kadar doğru sizlere soruyorum.

Sıvı soğutma: Thermaltake TH240.

Hocam şunu yapmanı tavsiye ederim fanlar cpu fan kısmına takılı kalsın pompa da sys fan kısmına tak ama sys fan ı tam devir çalışması

Dediğinizi uyguladım, pompa sys_fan'da her sıcaklıkta %100'de çalışıyor, herhangi bir zararı olur mu?

Bu arada ilginç bir şekilde sıvı soğutmadan gelen coil whine gibi bir ses vardı kesildi.

Yeni konular

Geri
Yukarı