THH Bilirkişi Görüşü sonrası şikayet ne zaman karara bağlanır?

fernwehtr

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba herkese Vatan Computer internet mağazasından Huawei P40 Pro model akıllı telefon almıştım 2 günlük kullanımdan sonra telefonu temizlemek için kılıftan çıkardığımda telefon üretim sorunlu olduğunu fark ettim (kasa ile kapak arasında açıklık vardı). Ben de bunun üzerine iade talebinde bulundum onlarda sorunun üretim kaynaklı olup olmadığına servis karar verebilir deyip ayıplı ürünü iade almadılar. Ben de durumu zorlaştırmamak adına onay verip servise göndermeyi kabul ettim ve raporları tutup sorunun detaylı olarak fotoğraflarını çekip sisteme yüklediler ve birkaç evrak verip gönderdiler. Yaklaşık 25 gün kadar sonra ses soluk çıkmayınca Vatan Bilgisayar'ı aradım cevap olarak bir sorun olmadığı ve telefona yazılım atıldı gibisinden şeyler söylediler. Tuttukları raporlara rağmen telefonun sorunu yok dediler ve telefonun arkasında durmadıkları için tüketici hakem heyetine verdim.
Uzun zamandan beri sonuçlanmadı acaba deneyim sahibi olan var mı? Bilirkişi görüşü geldikten sonra tahmini olarak ne kadar sürede karara bağlanır?

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleme:
Hatam var haklısınız oradan hiç alışveriş yapmamalıydım onun haricinde bir hatam olduğunu sanmıyorum :)
Benim karar çıktı. HB servise yollayın rapor verecekler dedi. Ben de ben o servise yollamam şikayet ettiğim yer sizsiniz deyince R yaptılar 15. Gün bugün param yattı yeni bilgisayar aldım.

Benim karar çıktı. HB servise yollayın rapor verecekler dedi. Ben de ben o servise yollamam şikayet ettiğim yer sizsiniz deyince R yaptılar 15. Gün bugün param yattı yeni bilgisayar aldım.
Gözünüz aydın :) bilirkişi benim telefonum içinde ayıplı ürün olarak görüşünü yazdı ama sistem çok yavaş kur farkından dolayı yine biz etkileniyoruz

Gözünüz aydın :) bilirkişi benim telefonum içinde ayıplı ürün olarak görüşünü yazdı ama sistem çok yavaş kur farkından dolayı yine biz etkileniyoruz.

Hocam hangi şehirde yaşıyorsunuz? Bende yeni başvurdum, savunması geldi aşamasından sonra neden o kadar beklenmiş bilirkişi atamak için?

Bir de Vatan'da olan ürünlerin yorumlarında Vatan kalitesi falan yazıyorlar ya o sinir bozuyor.
Öncesinde hiç sorun yaşamamıştım bende iyi bir firma sanıyordum orada yazan yorumlardan dolayı ama şunu da unutmamak lazımmış kendi siteleri sonuçta olumsuz yorumlara izin vermiyor olabilirler
Hocam hangi şehirde yaşıyorsunuz? Bende yeni başvurdum, savunması geldi aşamasından sonra neden o kadar beklenmiş bilirkişi atamak için?
istanbul da başvuru yaptım il tüketici hakem heyetine gitmiş başvurum sürecin neden bu kadar yavaş ilerlediğini bende bilmiyorum ilk başvurum
24.08.2021 tarihi ile gündeme alındı bu hafta umarım bitecektir :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı