Threadripper 3960X ve 2080 Ti Performans Sorunu

XLMax

Hectopat
Bir sistemim var fakat oyun içi performansından memnun değilim. Tüm Driver'ler güncel, sorun gözükmüyor. Oyun içi aldığım FPS bu sistemin bütçesinin 1/4'ü kadar topladığım sistem ile aynı. Farkları yok. Arada işlemci ve ekran kartı olarak çok üst performans vermesi gerekirken alamıyorum. Eksik bir durum mu var ya da sorun yaşayan var mı bu şekilde, bir de sistem çok geç açılıp geç kapanıyor. Diğer bilgisayar ile birlikte kapattım. Bu sistem kapanıp yeniden başlama ekranına gelirken diğeri çoktan açılmış masaüstünde oluyor. Ortalama 10 saniyede kapanıyor, açılması tekrar 10 saniye kadar sürüyor. Anakart BIOS güncellemesini de sağladım. RAM MHz değerleri 2133 şeklindeydi. Bu değerleri profil atayarak 3600 MHz çektim. Başka bir işlemim olmadı. Belki yardımcı olan olur, teşekkür ederim.

Sistem:

AMD Ryzen Threadripper 3960X
MSI GeForce RTX 2080 Ti Gaming Trio 11GB
G.Skill 3600 MHz CL16 32 GB RAM
ASUS ROG STRIX LC 360 Soğutucu
ASUS Prime TRX40-PRO 4666 MHz ANAKART
Samsung 500GB 970 Evo Plus NVMe M.2 SSD
Power Boost BST-ATX1200P "RAGE" 1200W 80+ Platinum Supply

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürekli rahatsızlık veriyorum kusuruma bakmayın. Bir bakmanızı isterim. 3600 MHz iki 16 GB RAM kullanıyorum.Bu MHz değerlerinde bir sorun mu mevcut onu anlamadım.BIOS alanından yeni profil seçimi yaptım.2133 MHz kullanım gözüküyordu.Benchmark testlerimde verdiği sonuçlarda işlemci ve ekran kartı için %100+ sonuç verirken RAM için %60 bir sonuç çıkarıyordu.RAM kullanımım ile ilgili bir sorun olabilir mi?

Eki Görüntüle 597429

Eki Görüntüle 597431

Tekrar etmek gibi olacak fakat Threadripper işlemcilerde bellek gecikmesi, aynı bellekleri kullanacağınız bir başka işlemciye göre %40'a kadar daha yüksektir. Benchmark testlerinde belleklerin yavaş davranması normaldir.

Merhaba,
Gamebooster GB-277GCF monitörüm de denedim. Fakat oyun içi çözünürlük en basitinden CS GO oyununda değişmiyor. 1080P şeklinde kalıyor. Ekstra yüksek çözünürlükte test edemiyorum yani. Değişen bir şey yok zaten. Testimi ben 60Hz bir monitörde yapmıştım, şu an bu monitör 165Hz. Monitörü soranlar olmuştu o yüzden bilgi vermek istedim.

Merhaba,
Gamebooster GB-277GCF monitörüm de denedim. Fakat oyun içi çözünürlük en basitinden CS GO oyununda değişmiyor. 1080P şeklinde kalıyor. Ekstra yüksek çözünürlükte test edemiyorum yani. Değişen bir şey yok zaten. Testimi ben 60Hz bir monitörde yapmıştım, şu an bu monitör 165Hz. Monitörü soranlar olmuştu o yüzden bilgi vermek istedim.
Hocam en azından 2K çözünürlüğe sahip bir ekranda denerseniz daha iyi değerler görebilirsiniz belki.

Hocam en azından 2K çözünürlüğe sahip bir ekranda denerseniz daha iyi değerler görebilirsiniz belki.
Çok önemli değil hocam. Bilgilendirme yapayım dedim soranlar takip edenler bilgilensin. İşlemci için ekstra bir bilgilendirme sağlayayım. Bugün çalışma fırsatım oldu. Eski işlemci ve sistemim de çok yüksek kullanım değerleri gördüğüm,bazen kitlenme bile olduğu tasarım, render video düzenleme programlarımda hepsini bir arada kullandığım da %2 kullanım işlemci, %25 bellek kullanımı sağlıyor sistem. Oldukça sağlıklı ve akıcı şekilde çalışma sağlayabiliyorsunuz. Bu iş parçacığı ile uğraşanlar her türlü tercih edebilir ki zaten fiyat olarak güzel rakama satılıyor,her türlü bu performans beklenmesi gereken durumdur.Aksi bir durum yok yani :)
Bencmark Asus PRIME TRX40-PRO Performance Results - UserBenchmark

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı