Threadripper 3990X ve RTX2080Ti NVLink tabanlı sistem toplama

Soğutucu blok takılırsa düşmez ama biraz değişik geldi bana :)

ROG olup SSD'ler için Expender kart olarak gelen bir model olsaydı daha iyi olabilirdi. İlerde de daha fazla takılırdı.
Ben o yuvaya SSD takmadım, harici kart kullandım. NVLink köprüsü izin verirse (Benim Radeon`larda köprü yok) aşağıdakiler gibi kartlar kullanılabilir:
M.2 XPANDER- AERO (Dikkat! Bu kart çift slot yer kaplıyor.)

Şahsen ek karta da para vereceğime ikisini birleştirir bunu alırdım.

Expender kart yanında geliyor ve RAM slotunun yanına takılıyor.
Hem iki ekran kartı arasında ısınmaz hem de daha üst anakart alınmış olur.

Zaten ön tarafta 2 ve arka tarafta bir yuva bulunuyor bunun.
Ama ekran kartları ile ısınmasın diye expender ile takmak daha mantıklı bence.

Şahsen ek karta da para vereceğime ikisini birleştirir bunu alırdım.

Expander kart yanında geliyor ve RAM slotunun yanına takılıyor.
Hem iki ekran kartı arasında ısınmaz hem de daha üst anakart alınmış olur.

Zaten ön tarafta 2 ve arka tarafta bir yuva bulunuyor bunun.
Ama ekran kartları ile ısınmasın diye expender ile takmak daha mantıklı bence.
Hocam yine de (kartı da dahil edince) 350 Euro oynuyor. Bir de E-ATX olması var. Yine de Zenith`in ek özellikleri de göz önüne alınınca mantıklı olabilir.

@GeistDerTechnik hocam Evolv-X olduğu için E-ATX sorun olmayacaktır diye düşünüyorum ki kasanın desteği var.
Ayrıca CPU beslemesi olarak 2 adet 8 pin yanında 6 pin PCI express güç girişi var. Ani yüksek güç çekimi olduğunda enerjiyi daha iyi dağıtacaktır diye düşünüyorum.

Maalesef cevap yazamadım, sistemi topladım arkadaşlar 🔥 Kendisi şu parçalardan oluşuyor:
  • AMD Ryzen Threadripper 3990X işlemci
  • ASUS ROG TRX40-XE Strix Gaming anakart
  • Crucial Ballistix 4x32GB 3600MHz CL16 bellek
  • Colorful iGame RTX2080Ti Vulcan 11GB ekran kartı (NVLink dizilimde)
  • Samsung 980 Pro 1TB Gen4 NVMe ana disk, Samsung PM981A 1TB NVMe işlem diski, Toshiba P300 2x1TB depolama diski
  • Phanteks P500A DRGB (Kendi fanları başka bir sistemde kullanılacak.)
  • Super Flower Leadex Titanium 1600W güç kaynağı
  • GamerStorm Fryzen Ripper hava soğutucu
Sistem hakkında detaylı bir incelemem mutlaka olacak, yaptığım modifikasyonları da detaylıca anlatacağım. Tekrardan fikirleriniz için teşekkür ederim ❤️

Maalesef cevap yazamadım, sistemi topladım arkadaşlar 🔥 Kendisi şu parçalardan oluşuyor:
  • AMD Ryzen Threadripper 3990X işlemci
  • ASUS ROG TRX40-XE Strix Gaming anakart
  • Crucial Ballistix 4x32GB 3600MHz CL16 bellek
  • Colorful iGame RTX2080Ti Vulcan 11GB ekran kartı (NVLink dizilimde)
  • Samsung 980 Pro 1TB Gen4 NVMe ana disk, Samsung PM981A 1TB NVMe işlem diski, Toshiba P300 2x1TB depolama diski
  • Phanteks P500A DRGB (Kendi fanları başka bir sistemde kullanılacak.)
  • Super Flower Leadex Titanium 1600W güç kaynağı
  • GamerStorm Fryzen Ripper hava soğutucu
Sistem hakkında detaylı bir incelemem mutlaka olacak, yaptığım modifikasyonları da detaylıca anlatacağım. Tekrardan fikirleriniz için teşekkür ederim ❤️

Kasayı P500A seçmeniz çok iyi olmuş, üstündeki fanların 83 CFM statik basınç değeri vardı, başka sistemde kullanılacak demişsiniz, radyatör fanı olarak çok iyi gider. Kasa için hangi fanları alacaksınız?

Kasayı P500A seçmeniz çok iyi olmuş, üstündeki fanların 83 CFM statik basınç değeri vardı, başka sistemde kullanılacak demişsiniz, radyatör fanı olarak çok iyi gider. Kasa için hangi fanları alacaksınız?
Yorumun için teşekkür ederim, sistemde InWin Sirius Loop 120mm ARGB fanları kullanacağım. Yalnız kasadan çıkan fanlarla Sirius`ların hava akış değeri (50 CFM) aynı diye biliyorum.
Benim bilgisayarımdan 64 adet yan yana gelmez bundan bir tane etmez :)

Hayırlı olsun, dehşetul vahşet var orada :)

Köprü olarak ne aldınız?
Teşekkür ederim, köprü olarak ASUS aldım. Başka bir sistemdeki MSI köprü ile karıştırmışım 😄

Geri
Yukarı