Tıbbi sekreterlik okunur mu?

Zleh

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Kars Kafkasya
Merhaba arkadaşlar, 2023 sağlık bakanlığı atama puanlarına bakınca çok ciddi bir düşük puan ile atama sadece bu meslekte var.
Diğer sağlık teknikerleriği bölümlerinin çoğu 85'ten aşağı değilken bu meslekte 68 puan ile atama bile var. Sizlere sorum bu bölüm okunur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer gün boyu PC başında çalışmak, kağıt kürek işleri ve insanlara laf anlatmak zoruna gitmeyecekse okunur. Bu sene Sağlık bakanı "her doktora bir sekreter" sözü verdiği için sadece bu yıllık böyle bir alım oldu, tekrarı olur mu bilemiyorum.
Edit: Bu meslekte olup çok rahat çalışan da var ben sadece en zorunu anlattım.

Son düzenleme:
Muhtemelen bu seneliğe mahsus bir şey bu. Şahsen 2 yıllık sağlık bölümlerinin hiçbirini okumanızı tavsiye etmiyorum. Sebebi de zamanında çoğu kişi çevre ve akran baskısıyla iki yıllık sağlık bölümlerine yöneldi. Çoğu sağlık bölümleri aç bırakmaz mantığında baktı ve atamaları da neredeyse ölü seviyesine geldi diyebiliriz. Mezun fazla, ihtiyaç az. Muhtemelen sonunuz özel hastane olur, bunları göz önünde bulunduraraktan yazmanızı tavsiye ederim. Şahsen sizin yerinizde olsam bu bölümü yazmazdım.

@venfegul3454 bu bilginin doğruluğundan emin değilim de özel hastanelerde de çokça torpil döndüğünü duydum. Dediğim gibi bilginin doğruluğundan emin değilim de iki yıllık sağlık bölümü okuyup da özel hastaneye kolay girebilen göremedim. Temizlikçi kadrosuna kadar torpil dönüyor.

@venfegul3454 bu bilginin doğruluğundan emin değilim de özel hastanelerde de çokça torpil döndüğünü duydum. Dediğim gibi bilginin doğruluğundan emin değilim de iki yıllık sağlık bölümü okuyup da özel hastaneye kolay girebilen göremedim. Temizlikçi kadrosuna kadar torpil dönüyor.

O da öyle dedi 2 hafta önce mülakata girdi. Birisi mülakatı yapanın akrabasıymış. Sonuçlar belli olunca onu görmüş listede. CİMER'den şikayet etmişti en son da boş iş şikayet.

Son düzenleyen: Moderatör:
@venfegul3454 tahmin ettiğim gibi olmuş. Açıkçası şaşırdığımı da söyleyemem, ne desek anlamsız kalacağını düşünüyorum. CİMER'e şikayet edilse de çok sonuç çıkacağını sanmıyorum maalesef.

Siz özeli bırakın Devlette bile felaket torpil dönüyor, siz hastanedeki sekreterlerin felan hep Tıbbi Sekreter olduğunu mu sanıyorsunuz? Öyle olsaydı bu puan zaten 70'in üzerine hiç çıkamazdı emin olun. Zaten şu an temizlikçiler memurlardan fazla maaş almaya da başladı o yüzden Tıp gibi birkaç bölüm haricinde okuyarak devlette iyi bir yerlere gelmek gibi bir hayaliniz olmasın. Gidin dayı bulun işçi olun hem daha fazla maaş alırsın hem de dayı selamıyla geldiğiniz için daha çok saygı görürsünüz.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim mesajlar için, ben adalet lise mezunuyum adalet okuduğuma bin pişmanım tercih de bölümümü yazsam çok iyi ek puan veriyordu ancak adalet mezunu olunca hiçbir konuda adam gibi meslek bilgisi ve öncelik olmadığı için okumak istemiyorum, elektrik güzel ancak matematik istiyor, makine düşünüyorum bi özel üniversite de matematik dersi yoktu makine için ancak teknik resimden korkuyorum endüstriyel işleri severim sizin öneriniz nedir?

Geri
Yukarı