Tıbbi sekreterlik okunur mu?

Arkadaşlar çok teşekkür ederim mesajlar için, ben adalet lise mezunuyum adalet okuduğuma bin pişmanım tercih de bölümümü yazsam çok iyi ek puan veriyordu ancak adalet mezunu olunca hiçbir konuda adam gibi meslek bilgisi ve öncelik olmadığı için okumak istemiyorum, elektrik güzel ancak matematik istiyor, makine düşünüyorum bi özel üniversite de matematik dersi yoktu makine için ancak teknik resimden korkuyorum endüstriyel işleri severim sizin öneriniz nedir?
Makine de fizik istiyor ve eğer ilgin yoksa gerçekten çok sıkıntı yaşarsın.

Makine de fizik istiyor ve eğer ilgin yoksa gerçekten çok sıkıntı yaşarsın.

Hocam ben artık umutsuzluğa kapıldım yani bir bölümü beğeniyorum ataması az bir bölümü beğeniyorum dersleri zor bir bölümü beğeniyorum maaşı kötü yani o kadar arada kaldım ki anlatamam, sizden ricam bana en çok iş imkanı olan 2 yıllık bölümü söylemeniz, iş garantisi hiçbir 2 yıllıkta olmaz ama oran olarak en yükseği sizce nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar çok teşekkür ederim mesajlar için, ben adalet lise mezunuyum adalet okuduğuma bin pişmanım tercih de bölümümü yazsam çok iyi ek puan veriyordu ancak adalet mezunu olunca hiçbir konuda adam gibi meslek bilgisi ve öncelik olmadığı için okumak istemiyorum, elektrik güzel ancak matematik istiyor, makine düşünüyorum bir özel üniversite de matematik dersi yoktu makine için ancak teknik resimden korkuyorum endüstriyel işleri severim sizin öneriniz nedir?

Resimden korkulacak bir şey yok. İlk birkaç çalışma yaparsan alışırsın. Ben CNC programlama yüzünden okulu bırakmayı düşünmüştüm. O sektorde bir arkadaşın varsa yanında birkaç gün çalış fikrin olsun.
Ama yolun başındaysan geleceği olan bir branş seç. Devlete kapak atıp zam yapmıyorlar diye ağlayanlara katılma.

Hocam ben artık umutsuzluğa kapıldım yani bir bölümü beğeniyorum ataması az bir bölümü beğeniyorum dersleri zor bir bölümü beğeniyorum maaşı kötü yani o kadar arada kaldım ki anlatamam, sizden ricam bana en çok iş imkanı olan 2 yıllık bölümü söylemeniz, iş garantisi hiçbir 2 yıllıkta olmaz ama oran olarak en yükseği sizce nedir?
Dostum sana önerim dil öğren. Daha geçen gün Japonca bilen tercüman arayan iş ilanı gördüm. İhtiyaç olan Arapça, Rusça veya Uzak Doğu dillerinden birini öğrenir isen aç kalmazsın birden fazla bilir isen iyi maaşın olur.

Ülkemizde 4 yıllık mezunlar bulamıyor 2 yıllığına yüksek iş imkanı garantisi verilemez

Dostum sana önerim dil öğren. Daha geçen gün Japonca bilen tercüman arayan iş ilanı gördüm. İhtiyaç olan Arapça, Rusça veya Uzak Doğu dillerinden birini öğrenir isen aç kalmazsın birden fazlabilir isen iyi maaşın olur.

Ülkemizde 4 yıllık mezunlar bulamıyor 2 yıllığına yüksek iş imkanı garantisi verilemez

Tamamen kendini yetiştirmenle alakalı. Kaynak robotlarına program yapan bir arkadaş var. MYO mezunu. 100 binden aşağı aylık kazancı yok ve randevulu çalışıyor.

Tamamen kendini yetiştirmenle alakalı. Kaynak robotlarına program yapan bir arkadaş var. MYO mezunu. 100 binden aşağı aylık kazancı yok ve randevulu çalışıyor.
Tabii her şey kendini geliştirmekte. Ama burada arkadaş direkt normal bölüm okununca beraber getirdiği iş imkanlarından bahsetmiş ona göre öneri yaptım. Doktor olmak ile kimya mühendisi olmak ve getirdiği iş imkanı farklıdır. Ama bir kimya mühendisinin de doktordan fazla kazanma imkanı var.

Dostum sana önerim dil öğren. Daha geçen gün Japonca bilen tercüman arayan iş ilanı gördüm. İhtiyaç olan Arapça, Rusça veya Uzak Doğu dillerinden birini öğrenir isen aç kalmazsın birden fazla bilir isen iyi maaşın olur.

A2 Rusça biliyorum hocam ama yani mesleğim de olsun istiyorum bilemedim. Yani aslında sağlık bölümü okumak şu yandan da istiyorum AB üyeleri ülkelerinde çok fazla sağlık personeli ihtiyacı var, dil öğrenme konusunda problemim yok hızlıca öğrenebilirim gitme gibi durumum olursa ancak o da kesin değil aşırı kararsızım.

A2 Rusça biliyorum hocam ama yani mesleğim de olsun istiyorum bilemedim. Yani aslında sağlık bölümü okumak şu yandan da istiyorum AB üyeleri ülkelerinde çok fazla sağlık personeli ihtiyacı var, dil öğrenme konusunda problemim yok hızlıca öğrenebilirim gitme gibi durumum olursa ancak o da kesin değil aşırı kararsızım.
İlla mesleğin olsun istiyor isen dijital oyun tasarımı olabilir. 2 yıllık mıydı 4 yıllık mıydı hatırlamıyorum. Veya bilgiayar programcılığı okuyup freelance iş alarak çalışabilirsin. Ama yine söylüyorum kesin değil ülkemizde her an her şey olabilir.

İlla mesleğin olsun istiyor isen dijital oyun tasarımı olabilir. 2 yıllık mıydı 4 yıllık mıydı hatırlamıyorum. Veya bilgiayar programcılığı okuyup freelance iş alarak çalışabilirsin. Ama yine söylüyorum kesin değil ülkemizde her an her şey olabilir.
Hocam mesele şu ki ben PC başında kod falan yazamam çok sıkılıyorum ben bu konuyu açarken cidden ataması çok ve katlanırım diye Tıbbi sekreterlik dedim ancak cidden PC başında fazla zaman geçiremiyorum daha çok sahada çalışmak istiyorum, benim anlamadığım şey şu 2 yıllık endüstri mesleklerine neden matematik dayatıyorlar, Ayedaş'da çalışan teknikerler ne kadar matematik kullanıyor 4 işlemden başka bilmiyorum ancak saçma bu kadar matematik dayatılması, matematik yapacak olsam mühendis olurum neden tekniker olayım?

Geri
Yukarı