Çözüldü Tıklanılan linkten virüs bulaşır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aangf

Femtopat
Telefonuma mail yoluyla Trendyol e-arşiv faturası gelmişti ve bende tıkladım. Direk bir PDF indirmek için izin istedi o sıra jeton düştü ve hemen reddettim. İndirmedim.
Geri dönüp maildeki satıcıya baktım, fakat o satıcıdan bir şey sipariş etmemiştim. Sadece linke tıkladım bir şey indirmedi, ne yapmalıyım?

Çözüm
İndirmediği sürece bir şey olacağını sanmıyorum. Bazı faturalar aylar yada yıllar sonra mail atılabiliyor. Geçenlerde bir fatura maili geldi, geçen sene sipariş vermişim.
Telefonuma mail yoluyla Trendyol e-arşiv faturası gelmişti ve bende tıkladım. Direk bir PDF indirmek için izin istedi o sıra jeton düştü ve hemen reddettim. İndirmedim.
Geri dönüp maildeki satıcıya baktım, fakat o satıcıdan bir şey sipariş etmemiştim. Sadece linke tıkladım bir şey indirmedi, ne yapmalıyım?
Gonderen maile bak, trendyoldan mi? Ayrica birsey olmaz.

İndirmediği sürece bir şey olacağını sanmıyorum. Bazı faturalar aylar yada yıllar sonra mail atılabiliyor. Geçenlerde bir fatura maili geldi, geçen sene sipariş vermişim.

Çözüm
Öncelikle telefonds virüs taramış yap. Sorun cikmadiysa telefonda virüs yoktur. Tek gereken tikladigin linkten virüs bulaşmaz. En fazla İplooger denilen(konum loglayici) şey olur linkte, ama sizi farklı konumda gösterir. internetinizi(mobil veri yada wifi) aç kapa reset yaparsanız hiç bı sıkıntı olmaz

indirmediğin sürece bi problem olmaz sana mail atan kişinin trendyol olduğuna eminsen pdf indirebilirsin bi proplem olmaz

Gelen mail kimden geldi?
Gonderen maile bak, Trendyol'dan mi? Ayrica bir şey olmaz.
İndirmediğin sürece bir problem olmaz sana mail atan kişinin Trendyol olduğuna eminsen PDF indirebilirsin bir proplem olmaz.
İndirmediği sürece bir şey olacağını sanmıyorum. Bazı faturalar aylar ya da yıllar sonra mail atılabiliyor. Geçenlerde bir fatura maili geldi, geçen sene sipariş vermişim.

Gönderen kisiye baktım Trendyol gözüküyor. Durum böyle olunca bütün Trendyol siparişlerime teker teker baktım. Çok eskiden aldığım bir ürünün satıcısıymış, fakat fatura yeni gönderilmiş. Hepinize de teşekkür ederim konuyla ilgilendiğiniz için.

Yeni konular

Geri
Yukarı