TikTok'tan çocuklar etkileniyor mu?

Tiktok aşırı kötü bir yer cidden kaliteli içerikler falan demeyin kaliteli içerikler azınlıkta.

Yapısı olarak zaten kaliteli bir içerik üretilecek platform değil. Gereksiz yani. Youtube varken hiçbir anlamı yok.

Çocuk yaşta ( 18 yaşına gelene kadar ) her şey bireyi etkiler. Sırf yemek yesin diye 1-2 yaşlarında telefon bağımlılığı dayatılan gençler maalesef çok yüksek. Bunun gelecekte artacağını da düşünüyorum. Zamanı gelince kendi çocuğunuz için sizde yapacaksınız. İnternet sınırı olmayan bir dünya bu tür kitleler sadece Tik Tok platformunda değil tüm platformlarda var. Tüm olay ailede bitiyor. Aile eğitimi düzgün verilmeli.

Gece vakitleri Instagram'da Online olmak istemediğim için TikTok indirmiştim. İlk başlarda czn Burak gibi ünlü kişiler çıkıyordu sonraki günlerde saçma sapan kişilerin canlı yayınları gelmeye başladı gecenin bir yarısında 300 kişinin karşısında küfürleşenler, 9 10 yaşındaki çocukların yüzlerini göstererek canlı yayın yapması beni çok sarstı açıkçası ben ebeveyn olduğumda çocuğuma 13 yaşında gelene kadar uzak tutacağım böyle platformlardan uzak tutamıyorsam bile kontrol altında tutacağım.
Sizin düşünceleriniz neler merak ediyorum.(15 yaşındayım)

Hemde çok kendi mahallemdeki 7-13 yaş arası çocukların hepsi saçma saçma hareketler yapıyor(çoğunlukla kızlar).

TikTok kullanan kişileri (mecburen argo kullanacağım hoşlanmıyorsanız açmayın) aptal yerine koymak daha büyük aptallık. bir programı kullanıcıları yüzünden yargılamamak lazım içerisinde kaliteli kişiler de var.

Hocam bu gün çok sıkıldım merak edip girdim. Sadece 1 saat önce. Bir yerlerini gösterme çabasında olan genç kızla dolu. Ben hiç normal bir video ile karşılaşmadım. Çocuklar kesinlikle etkileniyor.

Çocukları gerçekten etkiliyor Twitter veya YouTube yavaşlatmayı düşünüyorlardı bir ara TikTok'u perma banlamak değil yavaşlatmak lazım.

Hocam bugün çok sıkıldım merak edip girdim. Sadece 1 saat önce. Bir yerlerini gösterme çabasında olan genç kızla dolu. Ben hiç normal bir video ile karşılaşmadım.

Birkaç saat ya da gün sevdiğiniz videoları beğenip sevmediklerinize ilgilenmiyorum diyerek aslında güzel içeriklere denk gelebiliyorsunuz.

Geri
Yukarı