Tıp fakültesi okumak

+ Her yerde kesin iş imkanı.
+ Maaş düşünüldüğü kadar yüksek değil ama iyi. (yurt dışı için diyorum Türkiye'de maaşlar korkunç)
+ Hastalanınca ne yapacağını biliyorsun.
+ Yurt dışı imkanı fazla.

- Okuması inanılmaz zor geçebilmek için (iyi notlar için değil) YKS'den daha çok çalışmak gerekiyor.
- Türk halkı doktoru insandan saymıyor.
- Her gün sağlık çalışanına şiddet olayı yaşanıyor.
- Okuması uzun 6 yıl temel eğitim uzmanlıklar da bölüme göre 4-5 yıl cerrahi daha uzun sürüyor.

Türkiye'de oku yurt dışına kaç mesleği artık.
Ne secegin sana kalmış ama dersin paraysa veya insanları sevmiyorsan hiç bulaşma.

En iyisi meslekleri araştırmak ben araştırmaya başlayacağım.

Bende sizin gibi 9. sinifim. Ama abim tıp okuyor. O yüzden bilgiliyim. Öncelikle gerçekten doktor olmak istiyor musunuz onu bilmeniz lazim. Cunku arkadasin dedigi gibi hayatinin neredeyse 4 de 3'unu ise adaman gerekiyor. Okurken de ayni sekilde. Onun disinda tip guzel bir bolum yurt disinda da çalışabilirsiniz ders olarak su an 9. sinif konularına çalışsanız yeterli.

Teşekkür ederim.

+ Her yerde kesin iş imkanı.
+ Maaş düşünüldüğü kadar yüksek değil ama iyi. (yurt dışı için diyorum Türkiye'de maaşlar korkunç)
+ Hastalanınca ne yapacağını biliyorsun.
+ Yurt dışı imkanı fazla.

- Okuması inanılmaz zor geçebilmek için (iyi notlar için değil) YKS'den daha çok çalışmak gerekiyor.
- Türk halkı doktoru insandan saymıyor.
- Her gün sağlık çalışanına şiddet olayı yaşanıyor.
- Okuması uzun 6 yıl temel eğitim uzmanlıklar da bölüme göre 4-5 yıl cerrahi daha uzun sürüyor.

Türkiye'de oku yurt dışına kaç mesleği artık.
Ne secegin sana kalmış ama dersin paraysa veya insanları sevmiyorsan hiç bulaşma.

Hocam maaşın yüksek olması için kaç lazım bence fazla demiyorum ama yurt dışında maaşlar güzel.

Nerede okuduğumun, ders gördüğümün bir önemi yok. Söylediklerim genel olarak var olan bir şey zaten. Ha, tavsiye istiyorsanız yine veririm orası ayrı.

İlla tavsiye istiyorsanız polislik olabilir.

Yav hocam Hakkari'de okumak var İzmir'de merkezinde egede düzgün hocalar ile ders yapmak var benim duyduğum derler sıkı olabiliyor ama 2 hafta çalışmayıp 2 hafta çalışarak geçilebiliyor bizim okuldan çok mezun var. Siz tabii okumaya istekli değilseniz ve kötü bir okulda okuyorsanız tabii size zor gelecektir sınav.

Yeni konular

Geri
Yukarı