Tıp Fakültesinde Okumak

Ben de bu yıl sınava girdim, sadece son 1 ay çalışıp yılın geri kalanını sadece dersleri dinleyip okuldan sonra gezip tozarak geçirdim. Sadece konuları biliyordum yani. Sınavdan sonra cevaplarımı kontrol ettim. Netlerim fena değildi 18k civarına kötü bir tıp fakültesine yerleşirim diye düşündüm. Lanet olsun galiba kaydırma yapmışım AYT'de. TYT 88 AYT 65 gelmesi gerekiyordu AYT'mde olması gerekenden daha fazla boşum ve yanlışım gözüküyordu. Sanırım AYT'de kaydırma yaptım birkaç soruda. 35K geldi sıralamam. Küçüklüğümden beri hayalim beyin cerrahı olmaktı ve kendime hep o gözle baktım. Bu yıl mezuna kalıp iyi bir çalışma ve dershane takviyesiyle derece yapmak hedefim. Şimdiden 2 haftadır iyi bir şekilde çalışmaya başladım bile. Sizin yazınızı okumak da bana zevk verdi, teşekkürler.
Kaydırma yapmış olmana cidden çok üzüldüm. Sınav sonrası onun stresini iyi bilirim, acaba bu soruyu böyle mi işaretledim? Acaba kaydırma yaptım mı... Mezuna kalmiş olmanın iyi tarafından bakalım biz de olaya. Bu sene ilk 5 bine gireceğine güvenim sonsuz. Daha düzenli çalışman bile olmadan 18 bine giricek netler yapabiliyorsan çalışırsan ne olur acaba. Gelecek sene bu zamanlar bir tıp fakültesi öğrencisi olacaksın. Gerçekten doktor olmayı isteyince tıp fakültesinde okumak zevkli oluyor. Öğrendiğin her bilgiden zevk alıyorsun.
Şimdiden kolay gelsin. İyi çalişmalar.

Sadece son 1 ay çalıştın demek. Yok öyle bir dünya :D 😀

Ben de bu yıl sınava girdim, sadece son 1 ay çalışıp yılın geri kalanını sadece dersleri dinleyip okuldan sonra gezip tozarak geçirdim. Sadece konuları biliyordum yani. Sınavdan sonra cevaplarımı kontrol ettim. Netlerim fena değildi 18k civarına kötü bir tıp fakültesine yerleşirim diye düşündüm. Lanet olsun galiba kaydırma yapmışım AYT'de. TYT 88 AYT 65 gelmesi gerekiyordu AYT'mde olması gerekenden daha fazla boşum ve yanlışım gözüküyordu. Sanırım AYT'de kaydırma yaptım birkaç soruda. 35K geldi sıralamam. Küçüklüğümden beri hayalim beyin cerrahı olmaktı ve kendime hep o gözle baktım. Bu yıl mezuna kalıp iyi bir çalışma ve dershane takviyesiyle derece yapmak hedefim. Şimdiden 2 haftadır iyi bir şekilde çalışmaya başladım bile. Sizin yazınızı okumak da bana zevk verdi, teşekkürler.

Sadece son 1 ay çalıştın demek. Yok öyle bir dünya :D 😀
Kanıtlayamayacağım için bir şey diyemem :D Ama temelim sağlam ve sayısal konulara çok ilgiliyim yani dersi dinleyince sevdiğim için aklımda kalıyor çoğu. Son 1 ay da kalan eksiklerime baktım. O kadar.

Şimdi de her şeyi saldım evde soru çözüyorum sabah akşam. Bilmediğim ufak tefek şeyleri farkediyorum ve gerçekten hoşuma gidiyor.

Zaten, o, tıp zor, bütün zamanında çalışman lazım diyenler bölümün içindeki kişiler değil. Ben, diğer bölümlere oranla zor olduğunu kabul edebilirim ama anlatıldığı gibi olduğunu hiç düşünmüyorum.

Kuzenim de 34 binden mezuna bırakmıştı bu sene 30 bin yaptı. Umarım sen de patlamazsın kardeşim. :D :D İyi çalışmalar.

Zaten tıp fakültesi okumak zor olan değil. İyi mühendislikler, tıptan zordur. Zor olan şey doktor olarak çalışmak. Bir mühendisten çok daha zor tempo ile 30-35 sene çalışıyorsunuz. Sizin maaşlar az bile.
9-16k arası düz maaş alıyorlar hocam neresi az? Estetik cerrahiyi saymıyorum daha.

Makine mühendisliğine başladığımda zaten ilgim yoktu, başlayınca da tamamen soğudum. Ailemle, makine mühendisliği okumayı istemediğimi söyledim. Anlayışla karşıladılar. Sonra üniversite sınavına hazırlanıp çok daha iyi bir derece ile iyi denebilecek tıp fakültesine girdim. O zamana kadar aklım beş karış havadaydı sanırsam.

Tıp fakültesi çok ayrı bir olaydır. Derslerinden, nöbet tutmasına kadar seviyorum. Hangi bölüm hangi meslek olursa olsun, seviyorsanız hiçbir şey size zor gelmez.
Tıp fakültesi hakkında soracak sorunuz varsa sorabilirsiniz. Daha 5-10 gün daha buralardayım.

Uçak mühendisimiz @Jira , sizin de rehberinizi heyecanla bekliyorum.

En zoru, istemediğin bölümde okumak. Sen anlamışsın biraz ama seçeneğin varmış, bırakmışsın. Benim seçeneğim ve imkanlarım yoktu.

Yeni konular

Geri
Yukarı