TLauncher ve diğer başlatıcılarda ne gibi tehlikeler var?

• Konuyu başlatan BGSGP
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 4B

BGSGP

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
TLauncher'i biliyorsunuz. Bedava Minecraft Java oynatıyor falan filan. Peki TLauncher gibi uygulamalar ne gibi tehlike çıkarır? Bu tür başlatıcıların arka planda coin madenciliği yaptıklarını falan duyuyorum. Bazılarında ise virüs bulaştırdıklarını (korona değil :D) duydum. Bunlar ne kadar gerçek? Veya cidden de en az olsun ne kadar tehlikeliler?
Ben satın aldığım Minecraft Bedrock sürümünü kullanıyorum. Ama maalesef Bedrock sürümünde Türk sunucuları yok ve ya hiç popüler değiller. Taş çatlasın bir tane Türk sunucusunda 4 tane oyun oluyor ve 20 kişi oluyor. Eğer TLauncher gibi başlatıcıların çok fazla tehlikesi yoksa belki korsan olarak Minecraft Java oynamaya başlayabilirim. Bu da meraklısına ufak bilgi olsun :)

6 yıldır Team Extreme kullanıyorum hiç kötü yanını görmedim ancak şöyle kötü bir yanı var bu Launcher'lere preminum hesaplarınızı girdiğinizde karşı tarafa bilgileriniz gidiyor ve hesabınız çalınıyor ve piyasadaki çalıntı hesapların çoğu böyle ortaya çıkmış oluyor 10-20 100-200 TL arasında hatta 1-5 TL arasında bansız bir hesap alıp Hypixel gibi SW'lerde oynayabilirsiniz tabii ki orijinal Launcher'i kullanarak girin o şekilde hesap alırsanız.

TLauncher'i biliyorsunuz. Bedava Minecraft Java oynatıyor falan filan. Peki TLauncher gibi uygulamalar ne gibi tehlike çıkarır? Bu tür başlatıcıların arka planda coin madenciliği yaptıklarını falan duyuyorum. Bazılarında ise virüs bulaştırdıklarını (korona değil :D) duydum. Bunlar ne kadar gerçek? Veya cidden de en az olsun ne kadar tehlikeliler?
Ben satın aldığım Minecraft Bedrock sürümünü kullanıyorum. Ama maalesef Bedrock sürümünde Türk sunucuları yok ve ya hiç popüler değiller. Taş çatlasın bir tane Türk sunucusunda 4 tane oyun oluyor ve 20 kişi oluyor. Eğer TLauncher gibi başlatıcıların çok fazla tehlikesi yoksa belki korsan olarak Minecraft Java oynamaya başlayabilirim. Bu da meraklısına ufak bilgi olsun :)
Çok uzun yıllardır arkadaşlarım kullanıyor bir problem çıkmamış ama yine de kesinlikle önermem.

Ben uzun süre TLauncher kullandım. Bir sıkıntısını da görmedim ama sakın Premium hesap ile orijinal Launcher harici bir Launcher kullanmayın.

TLauncher'da virüs gibi bir problem yok. Hatta ben 3.50 TL'ye aldığım Premium hesabımı girip oynamıştım. Onda da sorun olmamıştı. Lakin bende olmaması sizinde başınıza gelmeyeceği anlamına gelmez. Tedbirli olmak gerek.

Eğer olurda elinize bir yerden Premium hesap gelirse lunar Client veya Gdlauncher'a bakabilirsiniz. Veya oyunun kendi Launcher'ini kullanabilirsiniz.

TLauncher kullanabilirsiniz başka bir şey kullanmayın. Güvenemiyorsanız Team Extreme kullanın. 1.14 çıktığından beri TLauncher kullanıyorum. Hiçbir sorun yaşamadım. (MC Açık vermezse kötü bir şey olmaz)

6 aydır falan TLauncher kullanıyorum bir sorun çıkmadı. Ha bende para var derseniz orijinal almanız sizin için daha sağlıklı olacaktır. Ama kullanmanızda bir sorun yok bence, en son 450₺'ydi orijinal Minecraft. Ama orijinal Launcher dışında farklı Launcher'lardan Premium hesaplara giriş yapmayın.

Çocukluğumdan beri TeamExtreme kullandım. Şimdi de Premiumsuz TLauncher kullanıyorum. Premium'u da kendi orijinal Launcher'ında kullanıyorum.

Geri
Yukarı