TLauncher'da Virüs Bulunmakta

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dosya indirebileceği bir servere read-only girmesinde bir şey olmaz ki zaten dosya indirme böyle çalışıyor.
Dogru. Yukarida biri fotografini atmisti, sunucudan normal sekilde cekiyor dosyayi. Token gibi birsey kullanmiyorlarsa benimde indirebilmem lazim.
Buldum sanirim, deniyorum hemen.

Açık kaynak kodlu olması güvenilir olması anlamına gelmiyor. Kanıtla o zaman işte? Satılmadan önceki yapımcısının Launcher'ı olduğunu kanıtla inanayım hadi bakalım.

Açık kaynak kodlu olan bir Program'ın kodlarını görebilirsin. Virüslü olsaydı illaki çıkardı.
URL üzerindeki * yazan yere l koy. İngilizce/türkçe çevir ve sadece oku.

Dogru. Yukarida biri fotografini atmisti, sunucudan normal sekilde cekiyor dosyayi. Token gibi birsey kullanmiyorlarsa benimde indirebilmem lazim.
Buldum sanirim, deniyorum hemen.
Şöyle fantastik bir şeye rastladım üstteki şeydeki klasör aslında yok.
c:\Users\USER\AppData\Roaming\.minecraft\runtime\java-runtime-gamma\windows\java-runtime-gamma\bin\javaw.exe
wındows?
2023-01-21 13_54_15-java-runtime-gamma.png

2023-01-21 13_56_06-javaw.exe Özellikleri.png

İçerideki Javaw dosyasının virustotal raporu

@202 hocam 17.0.3.0 sürümüne ait javaw dosyasını nereden bulabiliriz acaba :D

Son düzenleme:
c:\Users\USER\AppData\Roaming\.minecraft\runtime\java-runtime-gamma\windows\java-runtime-gamma\bin\javaw.exe
wındows?
Eki Görüntüle 1639884

Eki Görüntüle 1639886

Simdi oracle'dan ve tl'nin websitesinden ayni surum iki tane java Linux indirdim.
SHA256 testi yaptim, ikiside ayni.
SHA512 testi yaptim, yine ayni.
Yani websitelerinden inen Java'nin Linux versiyonu temiz. Windows versiyonunu denemedim.
screenshot.png

wındows?
Eki Görüntüle 1639884

Eki Görüntüle 1639886

@202 hocam 17.0.3.0 sürümüne ait javaw dosyasını nereden bulabiliriz acaba :D
Oracle'ın java arşivinde olması gerekiyor, ben oradan buldum.
Galiba bu:

Son düzenleme:
Bahsettiğiniz Youtubedeki adam Yuukrp mi arkadaşlar? Eğer o ise inanmaya gerek yok hem korsan yazılım diyip başka korsan yazılım öneriyo hemde 9 dakikalık videnun 7dk sı bomboş sözleriydi. Ayrıca T*auncher java indirmeni isterken seni Microsoft'un sitesine yönlendiriyor nasıl virüslü java olsun. Bir iki reddit kullanıcısının lafına inanmayın. Belki o kodları kendileri yazdı.

Simdi oracle'dan ve tl'nin websitesinden ayni surum iki tane java Linux indirdim.
SHA256 testi yaptim, ikiside ayni.
SHA512 testi yaptim, yine ayni.
Yani websitelerinden inen Java'nin Linux versiyonu temiz. Windows versiyonunu denemedim.
Eki Görüntüle 1639915

Oracle'ın java arşivinde olması gerekiyor, ben oradan buldum.
Galiba bu:
Wİndows sürümünü indiriyorum pek merak ettim.

• Beğen
İfadeler: 202
O Launcher'ın gerçeği TL Legacy. Milyonlarca insan sahte TLauncher kullanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana mantıklı gelmiyor. Uzun zamandır bu işi yapıyorlar eğer böyle bir şey yapacak olsalar idi bu zamana kadar beklemezlerdi :D Kullanıcıların güvenini kazandılar kolay kolay kaybetmek istemezler.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı