TOGG çıkmaya hazırlanıyor

Binemeyeceğim araba umurumda değil. Ha Bugatti ha TOGG.
Bu yüzden ekonomimiz kötü ya işte. TOGG'a sen binemezsin ama o araba yurt dışında satarsa ülkeye döviz girer, dolar kuru her gün artmaz. En en en basit ekonomi bilgisi: Çok muz, muz değersiz; az muz, muz değerli. Türkiye için uyarla: Az dolar, dolar değerli; çok dolar, dolar değersiz. Bu arabanın sahibi Türkiye olduğu için yurt dışında herhangi bir yerde satılırsa para Türkiye'ye gelir. TL'den satılmayacağı için de ülkeye dolar gelmiş olur. Anladın mı?

Kısaca dönüyor, dolaşıyor her türlü ya sana, bize giriyor ya da bizden çıkıyor.

Mercedesin almanya fiyatına baktım en son çıkarttıkları elektrikli modellerden bile daha pahalı bizimki :D.

Hocam olaya Almanya fiyatıyla bakmamak lazım işte Türkiye'de yaşıyoruz yani sonuç olarak bu Mercedes bizim ülkemize gelince 2 3 milyonun üstünde olacak ve TOGG 1 milyon olacak (Tahmini).
Zaten Almanya'da yaşayan birinin TOGG alacağını sanmıyorum.

Hocam ikinci el 320I'yi vesaire geçtim. Vergisiz fiyatı 700 bin olacağını varsayarak konuşuyorum. Bu fiyata hiç kimse C suv almaz. Bu paraya E200D var Audi A6 var BMW 5.20 var Q5 var vesaire vesaire alman tankı Q5 dururken kimse o fiyata Türk malı bir C Suv'a binmez.

TOGG elektrikli yalnız mazotun benzinin fiyatları uçmuşken elektrikli yerine benzinli araç öneriyorsun. Akıl karı değil.

TOGG çok güzel bir araba inşallah bir an önce çıkar yerli milli eserimiz.
Hayırlı olsun. 😃

TOGG elektrikli yalnız mazotun benzinin fiyatları uçmuşken elektrikli yerine benzinli araç öneriyorsun. Akıl karı değil.

TOGG çok güzel bir araba inşallah bir an önce çıkar yerli milli eserimiz.
Hayırlı olsun. 😃

Elektrikli arabada var o paraya. Vergiler harici 700 bin lira demek yaklaşık 35-40 bin euro demek.C segmenti bir suv 40 bin euro asla edemez. O paraya BMW IX3 var.

Önce hatchback, sonra çok ama çok F/P araba çıkarıp TR piyasasına girmeleri gerekirdi. 1 milyon TL çok ama çok fazla. Maksimum 400 bin TL olması gerekirdi. Tabii, SUV fiyatıysa bir nebze kabul edilebilir ancak bu ülkede kaç kişi SUV alabilir ki?

Yeni konular

Geri
Yukarı